Red1 napísal:
S tou retazou to vyzera naoko idealne ale kto by sa babral so spinavou zamastenou retazou.

To riešenie s reťazou je len pre nás voskovačov čo máme vždy pohon krásne čistý. Zlodej poškodí reťaz a na bajku už nikde neodíde, iba ak by sa odhodlal kolobežkovať.
11.04.2024 - 03:38:33
00
Ešte nejaké nápady v prípade núdze:
- Kto má ešte staré V-brejky tak si ich môže ľahko odistiť. Potom mu stačí trochu vytrvalosti za zlodejom a v prvej zákrute ho ľahko nájde na zemi :)
- malá šrubka s matičkou cez jedno očko reťaze alebo kotúč brzdy - pre tých čo počítajú gramy môže byť naviac titánová
- zhodenie reťaze z prevodníka
- vyfučanie kolies
- odpojiť kolesá a celú zostavu aj s kostrou pripnúť na ruksak. Takto vpohode si môžeš doniesť bike na úrad, do baru, obchodného centra či do jedálne ako Scarinko. Naviac v cyklodrese Bora to bude vyzerať COOOL ;) Akurát že ten bike nemá človek na očiach a tak je možné že pri objednávaní piva človek za ním mu môže niečo z bajku odmontovať :)
- miesto zámku môže človek použiť opasok, tým sa získa trochu času na pribehnutie k bajku ak by sa niečo dialo
- nastaviť prehadzovačku do "servisnej" polohy pre demontáž reťaze
- nalepiť silnú obojstrannú pásku na rúčky riaditok a na sedadlo. Páska neváži skoro nič a tak môže byť stále k dispozícii
-obrátiť bike hore nohami - zase 2 sekundy k dobru
-na riaditkach nechať pripnutý falošný Iphone - zlodej sa rozhodne miesto bicykla zobrať iba mobil a utečie
- pri nastavení najlahšieho prevodu naviac zaaretovať páčku prehadzovania nejakým malým plastovým prípravkom napr. vytlačeným na 3D.

No a všetky možné kombinácie všetkých možností čo tu a v predchádzajúcich príspevkoch zazneli :)
11.04.2024 - 07:29:39
00
Kamoš ma naučil v situáciách kde vidím na Bike si brať prednú osku zo sebou k stolu. Zhodíš ju ľahko a s predným kolesom bez osky ďaleko neodíde.
11.04.2024 - 08:02:23
03
A nie je fakt jednoduchšie ako všetky tieto pochybné postupy mať nejaký ľahší zámok, ktorý ide hodiť do vrecka alebo na lyžiny sedla a bike jednoducho zamknúť? Príde mi to podstatne jednoduchšie ako sa srať s kolesom, reťazou, oskou atď.
11.04.2024 - 08:07:41
015
Alebo uz spominany zamok na kotuc, ktory je miniaturny a lahky, takze odpada aj vyhovorka na neskladnost / hmotnost. Ale vidno, ze niektori vymyslaju koleso, lebo nic lepsie nemaju na praci. :) Uz niekolko stran balastu a samozrejme kral balastu nemoze so svojimi "vtipnymi" ideami chybat na ziadnej strane...
11.04.2024 - 08:13:12
06
marseluspp napísal:
Ešte nejaké nápady v prípade núdze:
- Kto má ešte staré V-brejky tak si ich môže ľahko odistiť. Potom mu stačí trochu vytrvalosti za zlodejom a v prvej zákrute ho ľahko nájde na zemi :)


V danych casoch som to pokladal za mudre dovtedy nez mi doslo, ze ak zabudnem vratit ... :lol: :P
11.04.2024 - 08:42:00
03
Netreba to zas az tak komplikovat, bavime sa tu o zabezpeceni bajku, kedy ho mame viac-menej na ociach, mozno 5 sekund mimo kym zaplatim za kofolu. Na to staci mala 60 cm retiazka, 4mm ocelove oka a 3 ciferny zamok. Kombinackami to neprecvakne a s vacsimi cvakackami bude dost napadny v okoli bufetu, to nebude riskovat. A ten zamok niekdy aj mne trva otvorit aj minutu kym tie ciselka dam do spravneho poradia :lol: neverim ze to da niekto skor bez znalosti kombinacie v real life situacii. Mozno doma v klude a v pohodli za stolom.... Cize na ucel o ktorom sa bavime uple postacuje a retiazka vazi asi 200g, nosim ju vo vrecku a ani o nej neviem.

https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/zamky/retazove-zamky/abus-1200-60-web-lime-zamok-p85423.html?itm_medium=forum#description

Na zabezpecenie ked idem do nakupneho centra, alebo v praci pod kamerami v zamknutej bike garazi pouzivam samozrejme nieco ine, na to by lopkar potreboval uz aspon karbosku, ale hned vedla mna parkuju ovela drahsie ebajky s ovela slabsim zabezpecenim, tak som uplne v klude 8)
11.04.2024 - 09:39:24
02
Ja keď som bol s malým vonku a pobehoval furt po okolí, vždy som si prechádzal na najnižší prevod.Reku keď zaberie,tak mu to preskočí a rozbije si hubu.No a zabudol som,sadol na bike,zabral a zlomil XT prehazdovacku.A už to nerobím 😀.
11.04.2024 - 11:15:01
01
pista napísal:
V danych casoch som to pokladal za mudre dovtedy nez mi doslo, ze ak zabudnem vratit ... :lol: :P

Ja som aj zabudol. Našťastie som nekradol 😁
Ale aj tak bol problém to ustat pred krizivatkou a to bolo iba cca 20m od nasadnutia.
Evidentne by to v prípade krádeže bolo ucinne, možno aj s tragickym Koncom....
11.04.2024 - 11:33:23
00
Objednal som toto a snad mam dilemu so zamkami vyriesenu https://www.aliexpress.com/item/1005005940013436.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.92231802FInZsd
Mohlo by sa mi to zmestit na spodok zvyslej ramovej tyce, vedla kluky. Dufam :tmi:
11.04.2024 - 12:14:08
00
gramári by skolabovali - 574 g :) ... ale áno ak to má ochrániť bike za niekolko tisíc eur...
11.04.2024 - 14:07:11
00
Toto je práve Lite verzia, takéto zámky majú cez kilo
11.04.2024 - 15:14:46
00
vozil som par krat 700g abus. uz ho nevozim.
a nevyhoda takehoto zamku je, ze realne je kratsi ako si myslis koli neohybu tych platniciek.
11.04.2024 - 15:28:46
00
Každopadne ebikeri nemusia riešiť taketo hovadiny. On kľudne odvezie aj lodnu kotvu :)
11.04.2024 - 15:33:59
00
Tiež váhu neriešim. Ale ťažší zámok proste nemám kde dať na bike.

Gusto0Hej, to mi bude vadiť, keď to budem chcieť priviazať niekde o stromček v prerii ?
Teraz nosím DIY reťaz so samostatnym zamkom, 92cm, drôt cca 2,5mm, dokopy cca 350g, ale nedoverujem jej veľmi.
11.04.2024 - 15:41:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up