valecek napísal:
Ahojte, poradte obdobnú alternatívu k squirtu. Poslednú dobu my začal dosť naberať bordel na zadné kladky prehadzovačky. Nikdy to predtím nerobilo, postup mám vždy rovnaký, keď je bajk umytý a suchý nanášam deň dopredu nechám vyschnúť a prejdem papierovým obrúskom.

tento z decathlonu je tiez fajn
https://www.mtbiker.sk/forum/post1968465.html#p1968465
12.04.2024 - 16:27:57
00
valecek napísal:
Ahojte, poradte obdobnú alternatívu k squirtu. Poslednú dobu my začal dosť naberať bordel na zadné kladky prehadzovačky. Nikdy to predtím nerobilo, postup mám vždy rovnaký, keď je bajk umytý a suchý nanášam deň dopredu nechám vyschnúť a prejdem papierovým obrúskom.

Squirt zried vodou s kvapkou saponatu/Jar/pre lepšiu zmacanlivost. Dával som 6:1 potom sa to rýchlejšie vsakuje dovnútra ku capom.
A na kladkach nebude už takmer nič
12.04.2024 - 20:33:45
01
Ak by niekoho zaujimalo, tak prave som minul flasku Rex Domestique a zaznamenaval som si mazania a pocet najazdenych km. Ak si myslite ze som blazon tak ok :lol: , ale bavilo ma to a sam som bol zvedavy co ten zazrak dokaze :-) Mazane na "gravely", s vyraznou prevahou cestnych km, zato bez ohladu na podmienky. Vyslo mi to na 26 uplnych mazani (uvadzaju 30) s najazdom 6850km, od minuleho maja dodnes. Priemerne mi celkovo najazd na mazanie vychadza na cca 260km, ked vynecham par najnizsich najazdov na urovni 140-180km, neviem preco, tak potom na 290km. Na tej urovni mam aj najviac najazdov. Maxima som dosiahol na urovni 330-390km. Cistene prevazne len vapkovanim s naslednym prebehnutim handrou, v mensej miere pred vapkovanim nastriekany pohon odmastovacom a nejaka mala cast bola umyvana poctivo a detailne v pracke na retaz. Mazane bez umyvania, len po prebehnuti handrou bolo asi len 2-3x. Nejaky rozdiel po pristupe k cisteniu som nepocitil, pocitovo najlepsi najazd po vapkovani a handre/pripadne v kombinacii s odmastovacom. Pohon tradicne spinavy, cierny uz po prvej jazde, ale aspon to nechyta bordel/prach a lahko sa cisti (davnejsie som tu pridaval fotky). Ku koncu vydrze retaz uz vyrazne hlucnejsia, ale vzdy sa este dalo 1-2 jazdy absolvovat, isla stale pomerne hladko. Niekto s mensou citlivostou na hluk by najazdy tocil mozno o 100km viac, ale ja som to nedaval.. Vydrz v dazdi slabsia, ak si dobre pamatam tak vzdy po dazdi umyt/mazat. Prskance take +-, mam zato ze v takychto podmienkach straca. Kazdopadne za mna fajn, vychadza mi to na tyzden+ jazdenia, co mi vyhovuje. S vydrzou balenia za dvacku taktiez nemam problem, uz som kupil nove :-) Keby jazdim vyslovene cestu na ziletke, tak by som nevahal aj nad tym drahsim Black Diamond.
Apropo, ked som dneska domazaval novou flaskou, tak som postrehol brutalny rozdiel v konzistencii. Stare uz hodny cas bolo takmer vyslovene riedke mazanie, nie priliz vzdialene od bezneho, mozno trosku hustejsieho oleja. Nove, total lepivy gel, ktory sa "taha" cez clanky a aky sa uvadza v popise. Neviem ci nejaka ingrediencia postupne vyprchla alebo sa usadila na dne, ale pokazde som flasku pretrepal pred mazanim. Na vydrzi som to postupne tiez nespozoroval, iba pri tej dnesnej aplikacii hned po sebe... :?:

Prílohy:

Snímka.JPG
Snímka.JPG 28.84 KiB thumb_up0thumb_down

12.04.2024 - 22:02:40
04
Poznám susedov, ktorí takto sledujú stav elektromera, meračov tepla, vody a plynu. Prisadnúť si k stolu na pivo môžu len ráz ročne ... :)
12.04.2024 - 22:21:21
00
A my tu varíme reťaze vo vosku ;) ......sú rôzne úchylky :rofl:
12.04.2024 - 22:32:45
01
Skusal niekto? https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/oleje-a-vosky-na-retaz/muc-off-ebike-dry-lube-mazaci-olej-na-retaz-50-ml-p86002.html

Vzal som domov na bajky a mozno ho skusim miesto black diamond ci sa nebude menej spinit retaz/kazeta. Dost ciernoty to chyta v suchych prasnych podmienkach.
13.04.2024 - 00:28:21
00
Ja som mal suchy, ale obycajny a ciernilo to retaz. Bordel skoro ako normalny olej. Teraz ho davam len na mestsku hajtru.
13.04.2024 - 08:29:10
00
racecar začal som ním mazať, potom som mazal nanoprotech - ale komplikované nanášanie, tak som upustil a vrátil sa k tomuto Muc . Ak je reťaz riadne vyčistená, nakvapkám na každé ohnivko, kvapku po kvapke, na druhý deň vytriem kuchynským obrúskom nastriekaným nejakým degreaserom, a vytretie reťaze po každej jazde, mne vydrží po cestách a cestičkách lesných 150-200km. Jednoduché a nekomplikované. Reťaz nie je čierna. Nedomazávam. Keď je čas tak reťaz vyčistím v pračke s Weldtite, alebo ak som niekde mimo, založím od kolesa nejaký kartón nech to nesteká na koleso a vystriekam Finish Line Speed. Žiadne problémy pri nakládke vykládke na nosič bicyklov.
13.04.2024 - 08:41:21
00
Jaiub napísal:
Apropo, ked som dneska domazaval novou flaskou, tak som postrehol brutalny rozdiel v konzistencii. Stare uz hodny cas bolo takmer vyslovene riedke mazanie, nie priliz vzdialene od bezneho, mozno trosku hustejsieho oleja. Nove, total lepivy gel, ktory sa "taha" cez clanky a aky sa uvadza v popise. Neviem ci nejaka ingrediencia postupne vyprchla alebo sa usadila na dne, ale pokazde som flasku pretrepal pred mazanim.


toto bol moj problem, kupil som si to nadseny ake turbo kozmicke mazivo budem mat, ocakaval som to gelove ako vo videu, a dostal som ten trosku hustejsi olej. k tomu c*rak dovozca co potrebuje mudrovat v hodnoteni produktov a navazat sa do zakaznikov. pytal som sa na reklamaciu, ale kedze som to pouzil na 2 retaze, tak som to uz nechcel vracat. nakonec som dostal 5e kupon za to ze som sa okaslal a kupil si taku sracku. kedze dorovnavali cenu (snad za 17e to bolo vtedy v suncycle), tak som odlozil do police len 13e. a samozrejme ze to ciernilo a vydrz uz ani neviem, propagovane parametre to urcite nedosiahlo.
13.04.2024 - 19:24:31
00
Čaute,

aký vosk zvoliť na cestný bike ? Rex, Silca alebo Squirt ?

Osobne som zobral na skúšku Squirt nakoľko cenovo bol okolo 15€ a Rex bol okolo 45€. Nemám problém dať aj 45€ ale je tam vôbec nejaký rozdiel badatelný rozdiel ?

Do budúcna by som rád voskoval pomocou "voskového kúpeľa" nie len kvapkaním. Čo ma ale odrádza je, že aj tak reťaž je potrebné z času na čas odmastiť a prečisiť. Je rozdiel len v tom, že retaz s nakvapkaným vsokom je potrebné odmastiť každý napríklad 200km a po voskovom kúpeli 800km ?

Zároveň by som sa rád informoval, čím účinne robiť to priebežné odmasťovanie nakvapkaného vosku ? Lebo používať rýchlo spojku po cca 200km (2výjazdy) a potom reťaž v nejakej nádobe odmasťovať asi neni ideálne.

Ďakujem:)
18.04.2024 - 15:03:52
00
Ja voskujem (ponorením do vosku, mám Silca) od začiatku roka, Točím 4 reťaze na 2 bikoch, celkovo najazdené 3400km a mimo prvotného odmasťovania som zatiaľ neodmasťoval. Len som ju opláchol v mydlovej vode a šup do vosku :).
18.04.2024 - 16:21:24
02
Po prvotnom odmasťovaní od originál mazadla už vosk neodmasťuješ.
18.04.2024 - 16:58:29
03
Dakujem za odpoved a ked sa mi tam dostanu necistoty tak ako to mam vycistit? Mozem pouzit napriklad cyklostar alebo ten to moze uz “odmastnovat” nechcene? Resp co s tym starym voskom napriklad po sezone? Asi nejakym sposobom by sa mal dat dole a naniest novy nie?

Dakujě:)
18.04.2024 - 17:10:57
00
odporúčam pozrieť Imrovo video
https://www.mtbiker.sk/video/128177/video-vyrobcovia-olejov-nechcu-aby-ste-toto-vedeli-voskovanie-retaze.html
18.04.2024 - 17:12:19
00
Cepoovo 🙂
18.04.2024 - 18:05:57
12
keyboard_arrow_up