sa mi to raz pred jednotou podarilo zabezpecit takto :-D
13.04.2024 - 18:08:37
05
zda sa mi kratka vodzka, mal si opriet o vedlajsi stlp.

cokupit mal som teda napisat, ze v druhej polovici s tebou zase uplne suhlasim.
len ja som reagoval na to s rozbrusovackami z vlastnej skusenosti a s kopec ludmi naokolo a nikto sa nad tym ani nepozastavil. ludia proste maju na haku, ked sa niekde nieco kradne. malokto sa chce dostat do nejakeho konfliktu. narazal som aj na to.

a to ze ty si este neprisiel do styku kradezi s rozbrusovackami, uznaj, ze to je ako v teme s medvedmi. jeden pride casto a iny vobec. tu ti dam dalsie s chytenym zlodejom s vybavou aj rozbrusovacka.
https://www.youtube.com/watch?v=6apN4XxxZQE&ab_channel=T%C3%BDden%C3%ADkPolicie

este doplnim k tomu predchadzajucemu videu, kde je popis, ze prvy si to rozmyslel a dvojica uz isla na istotu:
ale to je ten isty pachatel s casovym odstupom, odislo auto, ale tenisky a ruksak ma totozny...
obhliadol situaciu, doplnil do ruksaku rozbrusovacku a uz isiel na istotu....

a aj mne zmizli nejake bicykle. prvy viac ako 40r dozadu F1, potom viac ako 25r dozadu horsky, co som mal pozicany od mojej polovicky (bol zamknuty pri praci asi 10 metrov od vratnika, lebo predtym zobrali biky aj z ohrady), potom nas okradli pri predaji telefonu a policajti pri nahlasovani povedali, ze insie by nerobili, len takychto nahanali, potom pri inej cinnosti ma policia natoceneho pachatela a pytali sa ci neviem kto by to mohol byt, ale potom neboli schopni dat ani ziadne vyrozumenie, ci sa s pripadom nieco deje, alebo odlozeny do stratena. musis uznat, ze ja nejaku doveru v policiu a ich patranie nemam.

a zamok pouzivam Master Lock. ale len na taky mestsky co vzdy nejaky mam, lebo je tazky, ale uz som ho mal aj na pretekoch.
ale sportovy bicykel nezamykam , ten mam stale pri sebe. uz som bol s nim aj v obchodoch a par krat aj v banke. v robote si beriem k sebe aj ten obycajny

Prílohy:

DSC_0825aa.jpg
DSC_0825aa.jpg 335.49 KiB thumb_up2thumb_down

P1120745a.jpg
P1120745a.jpg 196.73 KiB thumb_up1thumb_down

14.04.2024 - 00:18:53
00
ktorý z tých dvoch je športový ?
14.04.2024 - 00:36:46
00
Gusto0 napísal:
sa mi to raz pred jednotou podarilo zabezpecit takto :-D


Má tam síce nápis SECURITY ale mali sme labradora - aj toho by vedeli ukradnúť :lol:
14.04.2024 - 06:43:31
05
Mala poznamka ku straznym psom. Zat mal na zadnom sedadle auta obrovsku (naozaj velku) dogu a nezamkol auto. Ukradli mu autoradio. Svedok na otazku policajta co robil pes odpovedal, ze olizoval zlodejovi ruku. (Potom som pocul, ze handricka otreta o haravu fenu je vraj na to dobra.)
14.04.2024 - 07:57:53
01
Takto kradnu cigani. Prehodená deka haravej feny a zurivy strážca dvora pusti kohokolvek.
Priznajme si , že aj nam sa už stalo, že sme prisli o nieco cenné kvôli vôni ženy :)
14.04.2024 - 08:58:37
03
marseluspp napísal:
Prehodená deka haravej feny a zurivy strážca dvora pusti kohokolvek

A ked je strazcom fena? Lebo teda aspon v ludskom svete ten efekt cudzej haravej feny funguje na feny presne opacne podla mojich skusenosti :lol:
14.04.2024 - 10:11:48
05
Srsen napísal:
ktorý z tých dvoch je športový ?

:) asi ten horny, ma aj startove číslo :) , biely favofix
14.04.2024 - 19:39:09
01
Opakovane sa tu odporucali kadejake zamky a zabezpecenia a vzdy sa nasiel niekto (vzdy niekto iny a je jedno kto, ide o princip), kto napisal no ale rozbrusovacka ho prepili. Ano prepili. A ano, je to uplne rovnaky princip ako u tych medvedov-nespravne vyhodnocovanie rizika.
Riziko je funkciou pravdepodobnosti a nasledku. Nasledok je ukradnuty bicykel a je to v tomto pripade konstanta. Pravdepodobnost, s akou bude ukradnuty sa da minimalizovat zabezpecenim, prioritne mechanickym zamkom. A ano, rozbrusovacka ich prekona vsetky. Ale nie, zlodeji ju bezne nenosia. That's all.
Mat doveru v pz je zbytocne. V tomto je ich efektivita slaba. Ono ani len poriadne statistiky o modusoch operandi nevedu, ani len interne, otras. Je to ostatne kazdeho osobna vec, ja som zastanca spoliehania sa na seba a maximalneho zabezpecenia si svojho majetku a preto to tu dookola verklikujem. Iny vobec nezamyka, lebo ved bajk nespusta z oci. Ok.
14.04.2024 - 21:29:02
04
ftu2 napísal:
a zamok pouzivam Master Lock.


toto by si mal prehodnotit - tato znacka je znama velkym poctom zranitelnosti a vacsina ich zamkov sa da otvorit bez akychkolvek skusenosti rovnako rychlo ako s klucom a aj ked sa na to uz roky upozornuje, tak s tym nic nerobia.

dokonca sa z toho uz robia aj vtipky, ze kluc, ktory dokaze otvorit mnoho zamkov sa vola master key a zamok, ktory sa da otvorit aj bez kluca sa vola master lock :)
15.04.2024 - 09:28:05
01
vykradnuta predajna v BB
https://www.facebook.com/made4bike/posts/pfbid02geTywEN5uKXuGgYWSzxhKVnohp7JgvwMRR3rY3wckQzNGfLJ4uJxogywJgBMzSRl
15.04.2024 - 10:23:31
10
mathoso napísal:

Neviem, co je vacsia tragedia. To, ze zmizli celkom raritne a drahe bicykle alebo to, ze majitelia (asi) kaslali na zabezpecenie?
Podla zverejneneho videa z ulice majitelia nemali vo vnutri ziadne kamery, tipujem, ze ani ziaden alarm, sak naco, ked to maju zamknute a doteraz im nikdy nic nezmizlo.
15.04.2024 - 13:39:23
00
To zmizli tie dva ojazdené bajky? Zvláštny výber krádeže. Otázne je, čo iné tam mali...
Snáď páchateľa nájdu(aj bajky) a do budúcna sa aj ponaučia majitelia predajne.
15.04.2024 - 14:48:11
00
Píšu: okrem iných vecí ukradol aj ...atd
15.04.2024 - 17:59:22
01
nikdy som tam nebol, aj ked je to najblizsia predajna, mozno tam nemaju velky vyber bicyklov, len nejaky doplnkovy tovar, ale zjavne kamery vobec a zabezpecenie slabsie ... alebo mal niekto nejaky dobry tip, pamatam si kedysi davnejsie tak 15r sme stahovali firmu, a jedinu noc sme nemali este zapnute kamery a alarm v novej budove, lebo to nejak dodavatel nestihol pripojit, a samozrejme nam udrbali kopec tovaru, niekto si to zjavne odsledoval, ze sa to tam navozilo
15.04.2024 - 21:46:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up