jasne, link priamo v clanku :lol: som rad ze som stihol koliecko po Tribci na "jar". uz len na ten zakaz nezabudnut a hlavne zachytit ked ho rozsiria severnejsie.
16.04.2024 - 22:06:20
01
Svoj osud si ťa nájde. Ak sa budeš báť chodiť do prírody kvôli medveďom, medveď príde za tebou do mesta ... Evanielium podľa Mikuláša... Liptvského :)
17.04.2024 - 07:28:47
01
Akurat, ze v clanku je ten zakaz kvoli moru osipanych.
17.04.2024 - 08:11:04
00
Ked sa medvede strielali...
Roky 1985-1987, okres Liptovsky Mikulas - 13 osob poranenych po napadnuti medvedom.
https://www.facebook.com/juraj.lukac.754/posts/pfbid02Na1pco1LgaxQV8Jy6sPrWX6h6z7jnVheShGEx1rsUpT76gSwSG9mFbiPtnMqtogPl

Este stale si niekto pricetny mysli ze strielanie medvedov nieco vyriesi ? Ze polovnici(!) vyriesia problem ?
17.04.2024 - 09:07:20
02
Jasne že vyrieši.
V prvom rade ich nadmerný počet. Keďže je medveď teritoriálny, každé ďalšie mláďa potrebuje nové územie kde bude žiť a to postupne v prírode dochádza, tak idú aj do miest.
V druhom rade s nižším počtom jedincov klesá percentuálne šanca medveda stretnúť, úplne sa to vylúčiť nedá
A v treťom a neposlednom rade-myslím že by ste IHNEĎ otočili pesničku ak by vám medveď zranil či zabil dieťa.
17.04.2024 - 09:55:34
01
Zranili mi polovnici, vodici, dementi vsetkeho druhu. Takze podla tej najprimitivnejsej logiky ich zjavne treba vystrielat. Gratulujem
17.04.2024 - 10:29:15
20
Presne ten obrazok ktory si nepochopil ti ukazuje ze aj ked sa medvede strielali problemy boli. Ked bude na slovensku 10 poslednych medvedov, ale budu naucene chodit sa krmit na kukuricu a tatranky na vnadisko 200 metrov od skolky tak problem BUDE !. Prosim netrep tu tie uplne hluposti o nadmernych poctoch . Minule som tu pisal clanok z novin: "Kým v roku 2020 bolo v Starom Smokovci 128 hlásení výskytu medveďa hnedého, v roku 2022 boli iba štyri. Vo Vysokých Tatrách mali v roku 2020 až 202 hlásení, v roku 2022 ich počet klesol na 18." Chces mi povedat ze 2020-2022 vystrielali po tatrach 80% medvedov a vyriesili problem?

Na mrtve dieta nebudes musiet dlho cakat. S vnadiskami pri mestach a dedinach nikto nic nerobi, ucime medvede chodit k ludom a ze ludsky pach znamena potravu. Polovnici potrebuju co najviac konfliktov, aby mohli strielat nahodne medvede v lese (vid posledny pripad z Mikulasa, zo 100kg medveda sa zazrakom stala 60kg medvedica...).

To je take slovenske, tvarit sa ze riesime problemy pricom ich zvacsujeme a davy tlieskaju. Ved ked budu zraneni/mrtvi aspon bude co pozerat v telke ...
17.04.2024 - 11:18:46
08
Pani manazeri lesa krasne manazuju, len co je pravda. A to uz pred rokmi u nas utratilu velkochovy prasiat a povolili strielat aj s nocnym videnim. Ale ved co, medvede su hrozba a este treba trovit dravce
https://dennikn.sk/minuta/3945262/
17.04.2024 - 11:50:22
00
Medveď ani bobor nemajú prirodzeného nepriateľa ktorý by redukoval ich počet. Ich ochranou za každú cenu sa docielí obrovská nerovnováha v prírode a neskoro si ochranári uvedomia že tie množstvá medvedov nemajú čo jesť. Čo s tým? Potom príde medveď do Mikuláša na nákup do Kauflandu a desí ľudí ...
17.04.2024 - 12:23:52
02
Nestacilo ti trepat blbosti v prvom prispevku, musel si pridat dalsie ? Sice je to hrach na stenu a uz koncim, ale skusim pre ostatnych. Medved ako aj ine druhy maju prirodzenu samoregulaciu naviazanu na mnozstvo dostupnej potravy (aj preto je prikrmovanie svinstvo). Staci si precitat nejake odborne publikacie. Ako asi tak priroda fungovala kym tu neboli nasi polovnici a lesnici ze? Vsetko mal davno zozrat lykozrut a medved tu mali byt na kazdom metri... A ano, nakoniec medved pride mozno aj do toho kauflandu lebo ho polovnici a dalsi nezodpovedni (napr. zahradkari) ucia chodit na ludsky odpad do blizkosti ludi.

Ale kludne dalej ver svojim bludom, teraz tu vladnu machri s tvojou logikou, ktori to 'vyriesia' a o tri roky popocitaj zranenych a (snad ziadnych) mrtvych. Maly hint - ziadny vyrazny rozdiel nebude, skor navysenie. A nezabudni potom dalej zvalovat vinu na ochranarov. Lebo sak Slovensko ma super skusenosti ako politici (hlavne z aktualnej koalicie) dokazali vyriesit hociaky problem.
17.04.2024 - 16:27:08
115
Kedze su tu odbornici :) pocul som, ze vysoka, ktoru prikrmuju, nie medvede, by bez toho neprezila. A od tych istych ludi pocuvam, ze je vysoka napr v podhori nizkych tatier premnozena a oni stym nevedia nic spravit ... tak ako to je?
17.04.2024 - 16:31:29
05
Útok medveďa na turistov sa odohral neďaleko nelegálneho vnadiska
https://www.aktuality.sk/clanok/PFlM8Bk/utok-medveda-na-turistov-sa-odohral-nedaleko-nelegalneho-vnadiska-pozor-na-jezkov-v-zahradach-tyzdenny-eko-vyber/
Ale to banda bolševická/ poľovnícka/tarabovská hajzlovská už neprizná, že prikrmujú lesné "zvieratká" všade možne..
17.04.2024 - 16:35:48
15
lapaloma napísal:
Kedze su tu odbornici :) pocul som, ze vysoka, ktoru prikrmuju, nie medvede, by bez toho neprezila. A od tych istych ludi pocuvam, ze je vysoka napr v podhori nizkych tatier premnozena a oni stym nevedia nic spravit ... tak ako to je?


je premnozena, aj lesaci s tym maju problem, ale strelci na to kaslu, plany lovu v reviroch su casto zdrapy papiera, mimo ineho ich to stoji cas a peniaze, trofej ziadna, maso nepredaju, alebo za nizku cenu (preco by si predaval divinu za 3eur/kg, ked mozes za 20 ze), atd
17.04.2024 - 17:22:50
02
psycho napísal:
Útok medveďa na turistov sa odohral neďaleko nelegálneho vnadiska
https://www.aktuality.sk/clanok/PFlM8Bk/utok-medveda-na-turistov-sa-odohral-nedaleko-nelegalneho-vnadiska-pozor-na-jezkov-v-zahradach-tyzdenny-eko-vyber/
Ale to banda bolševická/ poľovnícka/tarabovská hajzlovská už neprizná, že prikrmujú lesné "zvieratká" všade možne..

Pripomína to situáciu- ženy s hlbokým výstrihom, keď ich niekto znásilní, hneď nadávať na chlapov aké sú to prasce. 😀 Stačilo by neprovokovať.
17.04.2024 - 17:39:28
00
lapaloma napísal:
Kedze su tu odbornici :) pocul som, ze vysoka, ktoru prikrmuju, nie medvede, by bez toho neprezila. A od tych istych ludi pocuvam, ze je vysoka napr v podhori nizkych tatier premnozena a oni stym nevedia nic spravit ... tak ako to je?


Ano, ked zavries jelena do klietky a nekrmis ho, neprezije. V lese bez problemov. Dnes uz v podstate ani nebyva zima, ak aj napadne niekde sneh, je ho malo a vydrzi len chvilu. Prikrmovanie je uplna hlupost. To sa nerobi aby zver prezila, ale aby sa naucila chodit na urcite miesta. Napr. Pre srncov sa krmelce upravuju tak, aby o ne narazali hlavou a zhadzovali tam parohy. Nema to nic s prezitim zvere, je to cisto o pohodli a potrebach polovnikov.
17.04.2024 - 18:00:00
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up