Diky, to uz bolo pomerne davno ale kupila toto a vyzera byt spokojna: https://www.bicykle.eu/merida-scultura-300-silk-blue-grey-2021/ :)
18.04.2024 - 10:02:21
01
Kenedi napísal:
AHojte vsetci, zvazujem ze si kupim cestny bicykel. Momentalne mam HT na uzsich plastoch tak som premyslal ze by som si zadovazil aj cestny bicykel. Pozeram aj po bazarovych v solidnom stave a so solidnymi doplnkami ako vybava Tiagra / 105. moja vyska je 181cm vahovo som trosku viac na tom 108kg a teda zvazujem ze viac sportovat na cestnom bicykli. Pocuvam ze okrem roznych velkosti bicyklov zavazi este aj to ze aka geometria je na bicykli. Od Endurance az po uplne pretekarsky. Rad by som si zohnal taky bicykel ze neolutujem ze som si ho kupil a nebude ma nikde tlacit a boliet.. aby som proste netrpel z jazdy.

Viete mi prosim poradit daky cestny bicykel pre zaciatocnika na dlhsie trasy a pohodove vozenie?

Vopred dakujem !


Inspirovat sa na endurance bajky mozes napriklad v tomto videu. https://www.youtube.com/watch?v=iGg3TrsPxOo&ab_channel=CadeMedia
Kamos ma Canondale Synapse, jazdi sa mu pohodlne. Dalsi kamos mal Decathlon. Sice ho musel dat prec z inych dovodov, ale do teraz basni, jak dobre sa mu na nom vozilo.
S vyssou vahou si nerob aj rob starosti. Nerob v tom zmysle, ze nie si jediny, Ja ked som kupoval cestak, mal som 115kg, mozno aj viac. Rob v tom zmysle, ze ked budes vyberat, hladaj aj udaj o max nosnosti bajku. Rata sa do toho jazdec+bike+vsetko(oblecenie, flase s vodou, naradie atd). Napriklad Lapiere maju tusim len do 110kg. Dost bajkov sa da najst, co maju do 136kg a na take som sa aj ja pri hladani zameral. Aj napriek tomu, ze moj GT to splnal, praskali mi na zadnom kolese spice a po case som kolesa vymenil za ine a veselo na nom stale jazdim. Drzim palec pri vybere!
18.04.2024 - 10:55:11
01
Kenedi napísal:
AHojte vsetci, zvazujem ze si kupim cestny bicykel. Momentalne mam HT na uzsich plastoch tak som premyslal ze by som si zadovazil aj cestny bicykel. Pozeram aj po bazarovych v solidnom stave a so solidnymi doplnkami ako vybava Tiagra / 105. moja vyska je 181cm vahovo som trosku viac na tom 108kg a teda zvazujem ze viac sportovat na cestnom bicykli. Pocuvam ze okrem roznych velkosti bicyklov zavazi este aj to ze aka geometria je na bicykli. Od Endurance az po uplne pretekarsky. Rad by som si zohnal taky bicykel ze neolutujem ze som si ho kupil a nebude ma nikde tlacit a boliet.. aby som proste netrpel z jazdy.

Viete mi prosim poradit daky cestny bicykel pre zaciatocnika na dlhsie trasy a pohodove vozenie?

Vopred dakujem !


Aky mas rozpocet orientacne?
18.04.2024 - 17:06:07
00
Matkough napísal:
Aky mas rozpocet orientacne?


Tak 1100e nový. Neviem či pozerať aj jazdené?
18.04.2024 - 17:12:54
00
Ja by som asi pozeral, to by si asi nasiel uz aj nejaky carbon na 105-ke. Velkostne si asi M/L, len si vzdy over ten hmotnostny limit. Nejako takto.
18.04.2024 - 17:34:57
00
Čiže radšej jazdeny ? A z tých nejaký endurance? Značka model?
18.04.2024 - 17:42:22
00
Pokojne jazdeny, ale pozri aj nejake nove, akurat vysiel clanok na titulke.

Znacka je podla mna skoro jedno, kazda normalnejsia je fajn, hlavne nech ti sedi, je slusne vybaveny a v dobrom stave.

Endurance geo je asi dobra volba na zaciatok, menej narocne na posed. Nejake su tam zaujimave, v tom co som ti poslal, napriklad tento (hlinik s Tiagrou, ale kotucmi), alebo tento alebo tento alebo tento.

Ozvlast ten Van Rysel (posledny) vyzera ako vyborna ponuka.
18.04.2024 - 18:02:54
00
za 1100 určite nie nový :D
18.04.2024 - 21:44:40
00
Kenedi Este jedno odporucenie za mna, zamerat sa na bicykle s kotucovymi hydraulickymi brzdami. Pri tazsich jazdcoch je ten rozdiel priepastny, aspon z mojich skusenosti. Na starom mtb som mal rafikove, tragedia. Na GT mam hydraulicke kotucovky, dobre to brzdi, da sa to krasne modulovat. Na CTM som mal mechanicke kotucovky, modulacia bola tragicka, nejaku silu to malo, ale fakt tazko sa odhadovalo, kde uz to pojde do smyku. Vymenil som mechanicke prasiatka za hydraulicke a je to lepsie nez cisto mechanicke, ale od plnohodnotnych hydraulik to ma daleko. Teda, ak chces jazdit len roviny, tak je to vlastne jedno, ale ak planujes aj do kopcov a tym padom zjazdy, tak vyberaj aj podla typu brzd
18.04.2024 - 21:49:16
02
Ďakujem za tip
18.04.2024 - 21:55:23
00
keyboard_arrow_up