Toť mi napadá otázka, že či je dôvod na existenciu pojmu "kvalitnejší bicykel", alebo či sa skôr nedá hovoriť iba o kvalintnejších komponentoch... ak zoberiem nejaký s-works osadený sramom red etap s nejakými roval kolesami a ten istý sram red etap a roval kolesá dám na nejaký... van rysel, alebo rose ... bude nejaký kvalitatívny rozdiel medzi tými dvoma bicyklami?
06.10.2023 - 10:28:45
00
nom , myslim ze ked posadis hobika - 90% tohoto fora na 10k sworks alebo na 1.5k rysel, pojem lepsi bicykel nema ziadny realny vyznam na rovine aj v kopci pojde uplne rovnako. Jediny rozdiel bude ranene ego jazdca ??‍♂️ hrame sa tu na nejake kilecka , no pozrime sa na realne testy. 1kg hore dole nehra vobec ziadnu rolu pre bezneho jazdca.
06.10.2023 - 10:37:30
00
Ovela dolezitejsie je mat bike spravnej velkosti, spravne nafukane pneumatiky, pevne topanky a oblecenie, ktore neposobi ako brzdny padak na raketoplane.
06.10.2023 - 10:49:34
05
tak ! Ovela vacsi vyznam maju kvalitne plaste pripadne lepsie kolesa . Bavit sa tu o tuhosti a vahe je uplne nepodstatne kedze nikto tu netlaci pravidelne 1000w :)
06.10.2023 - 10:53:39
00
isheep nooo, tak zas nepovedal by som, ze nikto :)
06.10.2023 - 11:11:58
00
No dobre dobre , Ty si iny makac , ale stale sa tu bavime o cca z brucha 90% hobikov 🤷🏻‍♂️
06.10.2023 - 11:13:00
01
Obcas mam pocit, ze musia existovat paralelne vesmiry a ze toto forum ich spaja.
Na kieho oneho budem nahanat gramy na biku, ked som bol teraz cez vikend na "rokovani" a v pondelok som zrazu musel na biku tahat 3kg navyse? Preco pocuvam vsade ody na karbon a na hliniku sa neda lebo krutenie materialu, ktore som nikdy nezazil? Na HT zase pocuvam, ze bez pevnych osiek sa neda jazdit lebo krutenie...a mna stale nie a nie krutit.
Frikuliny co posiluju nedaju dopustit na nakopavace, v eshopoch citam ody na proteiny, ci ine doplnky a ja po roku experimentovania mozem povedat, ze na mna nezbralo vobec nic a ziadne zazracne ucinky, ktore citam v recenziach som nezazil?
V com to je? Vo viere, ze oni veria, ze nakopavac mu prida silu, ci karbon, pevna os alebo hydraulika je nutna pre kazdeho?
Sedel som na 4-5k cestakoch a ziaden wau efekt oproti mojmu 20 rocnemu deduskovi na Sore som necitil. Na lyziach som postupne presiel na carvingy, najprv na tie prvotne, slabo vykrojene, neskor uz na najmodernejsie, ktore sa pouzivaju doteraz a nemam pocit, zeby sa moje lyzovanie zasadne zmenilo.
Som len imunny voci wau efektom, ci davovym psychozam?

Ak chcem dat kila dole radsej schudnem (mam z coho) akoby som kupoval nieco na karbone.

Nebude nahodou na bikoch podstatnejsia skor aerodynamika rafikov, ci kostry, alebo loziska v naboji, ci v strede?

Ano raz si na ten karbon prejdem aj ja, rovnako ako som postupne menil lyze, ale som uz dopredu na 100% presvedceny, ze vytuzeny wau efekt sa opat raz u mna nedostavi.
06.10.2023 - 11:22:10
10
Ja som vahu pre hobyka spominal pri dvoch dolezitych podmienkach - ide o prvy bajk a ide o obmedzeny rozpocet.
- ak si mam vybrat medzi zakladnymi lankovymi kotucmi a jazdenymi rafkovymi Ultegra - vybriem si to lahsie pri porovnatelnej cene
- ak si mam vybrat medzi zakladnymi tazkymi karbonovymi kolesami a lahkymi top alu rafkovymi - vyberiem si to lahsie pri porovnatelnej cene
- ak si mam vybrat medzi zakladnou elekrickou sadou a jazdenou mechanickou Ultegrou - vyberiem si to lahsie pri porovnatelnej cene
a kludne si mozem dovolit uz lepsi karbonovy ram atd. Fungovat to bude a umozni mi to rozhodnut sa do buducnosti v dalsej investicii, lebo uz viem co chcem. Ako uplny zaciatocnik nebudem riesit drahsi servis a mozne komplikacie s nastavovanim, no bude to funkcne (berte uvedene len ako priklady mojej logiky)

Ako hobyka povazujem niekoho, kto da rocne ca 1.000 - 3.000 km a ma odjazdenych max ca 50 dni do roka. Ak ho to zacne bavit a presvedci sa, ze chce viac, presuva sa do druhej skupiny...

Hobyci = ufoni, fanatici, posadnuti cyklistikou. Tu je najazd 5.000 - 10.000km (a viac) a odjazdenych ca 200dni a viac. Mozno uz aj amatersky pretekam, chodim na pravidelne cyklodovolenky do top cyklo lokalit. Miesto zakladnych rodinnych vydavkov cpem prachy do vybavy (pripadne zatajujem realnu hodnotu pred manzelkou/priatelkou), tesim sa z pevnych osi, karbonovych aero rafkov, kotucovych brzd ci elektrickeho radenia, pretoze uz jazdim vela, aj v zime, aj v dazdi atd. Kupujem top oblecenie a nepytam sa, "ci usetrim par korun za retaz ci platnicky, lebo ta xtr sa mi zda draha..."

Tak som to trosku extremizoval, ale snad pointa je jasna. Debata pri vyssom a dostatocnom rozpocte je uplne bezpredmetna.
06.10.2023 - 11:45:19
00
Kurnik, teraz neviem či si pevné osi na biku zaslúžim, keď som len mierne prekročil kilometrový hobby nájazd :D
06.10.2023 - 12:44:28
05
Ahojte potreboval by som poradiť s výberom.
1. https://www.biker.sk/32200/test-specialized-s-works-tarmac-sl6-disc/ ale vo veľkosti 56 ja mám 185cm tak neviem či nebude malý samozrejme používaný ostatné sú nové
2. https://www.radon-bikes.de/roadbike-gravel/carbon/vaillant-disc-carbon/vaillant-disc-100-ea-2023/
3. https://www.rosebikes.com/rose-xlite-06-ultegra-2696911?product_shape=borealis+green+%2F+chalk
Ďakujem veľmi pekne za rady a postrehy.
23.10.2023 - 19:55:36
00
K ostatným dvom sa ti vyjadriť neviem, ale SL6 S-Works som mal a je to jeden z mála bicyklov čo ľutujem že som predal.
So 185cm si u SL6 tak na hrane 56-58, závisí aj od dĺžky nôh a aký posed obľubuješ (u 56 bude agresívnejší).
Ja mám zhruba 182cm a mal som 56, ale mám kratšie nohy a dlhší trup. Sedel perfektne.
U teba by som sa možno viac priklonil k 58.
Inak pozeráš bazár? Neviem či SL6 ešte niekde nájdeš na predajni.
23.10.2023 - 20:29:42
01
akurát som si meral nohy a mám 86cm. Áno ten s-works sl6 je bazárový.
23.10.2023 - 21:06:59
00
AHojte vsetci, zvazujem ze si kupim cestny bicykel. Momentalne mam HT na uzsich plastoch tak som premyslal ze by som si zadovazil aj cestny bicykel. Pozeram aj po bazarovych v solidnom stave a so solidnymi doplnkami ako vybava Tiagra / 105. moja vyska je 181cm vahovo som trosku viac na tom 108kg a teda zvazujem ze viac sportovat na cestnom bicykli. Pocuvam ze okrem roznych velkosti bicyklov zavazi este aj to ze aka geometria je na bicykli. Od Endurance az po uplne pretekarsky. Rad by som si zohnal taky bicykel ze neolutujem ze som si ho kupil a nebude ma nikde tlacit a boliet.. aby som proste netrpel z jazdy.

Viete mi prosim poradit daky cestny bicykel pre zaciatocnika na dlhsie trasy a pohodove vozenie?

Vopred dakujem !
18.04.2024 - 08:55:52
00
Ahoj. Ja predavam svoj “prvy cetny”. Vyborny stav. Ak by si mal zaujem. https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/cestne/4587582/specialized-allez-elite.html
18.04.2024 - 09:07:11
00
eaten Dlho som podobne hľadal pre manželku. Skús pozrieť https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/gravel-a-cyklokros/liv-devote-2-damsky-bicykel-terracotta-p160225.html?variant=397196&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH50rR4FQ1ikxaBHKs8XMwYiSzx9rgrRH_uz8sxTPMDfOmnbPNpmh8aMaAnZBEALw_wcB v menšej veľkosti
Moja si nakoniev vybrala https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/gravel-a-cyklokros/marin-dsx-2-28-bicykel-cervena-p248454.html v S verzii a je spokojná


Naposledy upravil Truhlik50plus dňa 18.04.2024 - 10:04:10, celkovo upravené 1 krát.

18.04.2024 - 09:53:13
00
keyboard_arrow_up