Všetky biky na svete vyrába jedna technologická značka, je to úplne jedno či sa jedná o originálny alebo neoriginalny bicykel rozdiel neexistuje, repliky sa jazdia na hobby pretekoch či svetových pohároch v kategórii juniorov U23 či kadetov, originálne bicykle vyrába Čína Japonskou technikou ich výrobná cena je 500€ a pýtajú si 6000€ je to choré ...
21.04.2024 - 10:47:23
00
A keď ma niekto kritizuje tak nech si overi cenu takého bicykla, pýtam si polovicu menej ako bicykel stojí, a nech nepíše nezmysly do skupiny ale nech mi zavolá keď vie o tom hovno , nemám problém ukázať faktúru, a výrobná cena je rovnaká ako pri originály
21.04.2024 - 10:52:22
00
A kúpa repliky není žiadny zločin keby bol Európska únia s tým niečo robi , takisto replikam sa venujú štúdie po celom svete a keby to bol menej kvalitný výrobok tak všetci o tom vedia
21.04.2024 - 11:02:07
00
Clovece, kym si podkopes jamu pod sebou este hlbsie, bolo by dobre sa zastavit a nieco si precitat o zakonoch na ochranu dusevneho vlastnictva, nieco o colnom rezime, danovych zakonoch, certifikatoch konformity a dalsich "drobnostiach", ktore by si mal ovladat, ked chces komercne importovat a predavat taketo produkty. Uz len tym, co si tu napisal, sa implikujes vo velkom pocte poruseni zakona.

A len na okraj - to, ze niekto vyraba nieco z rovnakeho materialu (Toray vlakna) neznamena, ze mu na konci procesu vyjde rovnaky vysledok. Nedavno som mal moznost vidiet vyrobu karbonoveho ramu Time od vlakna az po konecny vysledok a to samotne vlakno ma dost marginalny efekt na realny vysledok (oproti ostatnym krokom vo vyrobe). Replika moze vyzerat podobne / rovnako a pravdepodobne je aj dostatocne pevna na jazdenie, ale je to kopia, ktora ignoruje velke mnozstvo krokov (procesnych, technologickych, QA atd.), ktore riesi original vyrobca.
21.04.2024 - 11:14:56
319
Repliky majú taký istý záťažový test na 120kg ako originálny bicykel, taksito majú záruku 2 roky ako v každom obchode nejaký produkt, pýtam si 2000€ menej ako bicykel stojí a 1000€ menej ako vychádzajú komponenty tak sa neozývaj o komerciu
21.04.2024 - 11:36:18
00
Cisty Dunning-Kruger...
21.04.2024 - 11:45:42
014
Chalanovi nevychadza biznis plan tak je nervozny. Mna by skor zaujimalo co robia colnici ked (predpokladam) tieto ramy chodia uz z Ciny nalakovane ako Specialized.
21.04.2024 - 11:51:59
13
Uz len to opakovane tvrdenie ze vsetky biky na svete vyraba jedna firma je celkom dobry zvast. Aj keby bral ROC a PRC ako jednu Cinu, tak by nebolo pravdive ani tvrdenie ze vseetky ramy sa vyrabaju v jednej krajine.
21.04.2024 - 11:53:49
04
Na colnici asi nemajú tušenie o čo ide. Iné by boli tenisky Adidas...
21.04.2024 - 11:53:51
00
Jedna technologická značka Toray
21.04.2024 - 11:55:59
00
Najprv treba zistiť ako funguje výroba bicyklov a potom sa tu ozývať, takisto postudovat OEM produkty
21.04.2024 - 11:58:17
00
Tu je par znaciek co robia ramy u seba. Ale vela tam toho chyba, uz len tu v cechach SingleBe, Zoceli, ... hlinikove RB som mal tiez s podpisom ceskeho zvaraca, ...
21.04.2024 - 12:02:42
00
Mozem sa inak spytat matisekk1998 - ked si to od teba kupim, das mi fakturu? Potvrdis mi, ze bol bicykel precleny? Das mi certifikat konformity? Das mi zarucny list? Kto mi tu zaruku garantuje? Das mi indemnitu, ked ma zazaluje Specialized, ze porusujem jeho trademark? Alebo ked sa ozve financna sprava, ze predavam counterfeit tovar?

Akoze, rob si co chces, ries si potom nasledky. Ale na tomto portali je to proti pravidlam, takze tu nie.

PS: Toray vyraba karbonove vlakna (https://www.cf-composites.toray/markets/qol/sporting/bike.html). Nevyraba bicykle. Tvoje tvrdenie, ze ide o to iste, je ako keby si tvrdil, ze vsetky ramy vyrobene z hllinka su rovnake (lebo vsak ide o ten isty material). Alebo ze vsetky bundy z polyesteru su rovnake (vsak ide o rovnake vlakna). Ale vidim, ze si ides svoje, takze toto skor pisem pre ostatnych, co to budu citat.

Inak, nieco o vyrobe karbonovych ramov mame v tomto clanku: https://www.mtbiker.sk/clanky/125451/uhlik-kevlar-ci-kompozit-time-bicycles.html. Je to z vyroby TIME u nas na Zahori, kde sa vyrabaju spickove ramy.
21.04.2024 - 12:03:02
104
Inzerát na predaj takéhoto biku by mohol byť:

Predám repliku Specialized, výroba Čína, bez záruky. Tretinová cena oproti originálu. Záujemcovi poskytnem info o výrobcovi rámu....

To by už tak nebilo do očí, férovo priznať o čo ide. Medzi gravelmi
v inzercii som taktiež zaregistroval niekoľko čínskych rámov a zrejme sa aj predali ale nik tam nemal repliku známej značky.
21.04.2024 - 12:03:31
01
Záruka tam je takisto ako keď zájdete do obchodu elektronicky
21.04.2024 - 12:06:49
00
keyboard_arrow_up