scarinko napísal:
Ja by som chcel strasne rad pocut od cyklokoalicie alebo nejakej podobnej skupinky ktora stoji za rozvojom cyklotras v meste ako spravne pokracovat v jazde ked idem od blumentalu po segregovanej cesticke pre cyklistov po blumentalskej a na konci je cyklo prechod so svetlami a za nim uz len chodnik pre chodcov.
Ak za prechodom cyklocesta nepokracuje aky vyznam ma cykloprechod?


asi viem o čo Ti ide ... A teraz bez podpichovanie: ... segregovanú cestičku pre cyklistov tam nevidím, je to normálna cesta s piktogramom bicykla a šípkami (DZ č. 635 Koridor pre cyklistov): Značka vyznačuje smer jazdy cyklistov. Vodičov motorových vozidiel upozorňuje, že sa nachádzajú na vozovke so zvýšeným pohybom cyklistov.

teraz všeobecne: častejšie sa tu vyskytujú nesprávne použité názvy, pojmy a podobne. Potom ľahko sa ľudia uvedú do omylu a vznikajú nezhody. Treba mať jasno v terminológii. (Viem, mne sa to ľahko píše, keď s tým príchádzam do styku takmer každý deň)
22.04.2024 - 12:53:52
01
Hej, ľudia väčšinou všetko nazývajú cyklotrasa. Taktiež vedenia miest a hrdia sa tým, že máme tisíce km cyklotrás, ale z toho je, tresknem blbosť 90% iba označená čiara na mape a C na lampe, alebo zvodidle, prípadne piktogramy na zemi a každých 10 metrov kanal, ktorý treba obchadzat. Minimum je naozaj segregovana cesta pre cyklistov a to pomlcim o napojení sa na ne, prípadne zrazu nič, kam dalej a podobne.
22.04.2024 - 13:19:54
01
Len problém je ten, že pre každého je cyklotrasa niečo iné. Pre niekoho to je len niečo, čo vyzerá ako hrádza, pre niekoho to je aj namaľovaný cyklopruh na ceste.
22.04.2024 - 13:30:51
01
tu u nás raz vyšla aj mapa že Cyklotrasy v okolí Košíc... bola ako príloha jedných novín...kopa tých "cyklotrás" je po takých frekventovaných cestách že tade na bajku radšej vôbec nejazdím
22.04.2024 - 17:09:41
00
V okoli Bratislavy je tiez zopar takych, na mape vyznacena cyklotrasa, v realite uzka frekventovana obojsmerna cesta bez krajnice a s nakladakmi z blizkeho strkoviska za chrbtom. Super pocit ked pocujes taky kolos za tebou brzdit, lebo oproti tiez ide auto a uhnut mozes jedine do skarpy. Za toto by som daval zodpovednym povinnu jazdu aspon raz do tyzdna po tej "cyklo" trase.
22.04.2024 - 17:24:38
02
scarinko napísal:
zrovna ty mi hovoris o pochodovani s cestakom?

S cestakom po chodniku? Robis hanbu normalnym cyklistom.

Ked obcas idem od stareho Avionu, tak po Kriznej az po Trnavske myto furt po cyklokoridore.
22.04.2024 - 18:35:55
00
Ved pisem ze na MTB tade chodim. Na cestaku jazdim uplne inakadial. Vacsinou radlinskeho a rovno na raciansku alebo karadzicova a doprava vajnorska.
22.04.2024 - 20:11:15
00
Len na okraj dodám, že ostrovček/miesto medzi prechodmi pre chodcov na Krížnej,smer k tržnici je dosť úzke (na bicykel). Nedávno som videl/pocul zvonit električku už z diaľky, na pani a dieta na bicykloch (áno,odhadom asi mala menej ako 10r).
22.04.2024 - 20:25:15
00
Trocha odbocka k susedom, ale mozno bude pre niekoho zaujimave - je tam sumar aktualnych limitacii v Rakusku a naznaky buducnosti, ak sa im podari presadit zmeny:
https://www.youtube.com/watch?v=7TzFJoD-o7Y
23.04.2024 - 18:06:34
00
V tejto súvislosti pripomeniem, že aj v roku 2022 aj v roku 2023 bol v parlamente návrh na zákon o turitických trasách, ktorý by významne upravil (k lepšiemu) status (aj) cykloturistických trás vo vzťahu k vlastníkom a úradom. Keby ten zákon prešiel, tak by sme mali asi mali ešte lepší status trás, než o akom Rakúšania vôbec rozmýšľajú (i keď toto tvrdenie by si vyžadovalo trochu podrobnejšiu analýzu).
Bohužiaľ, aj v roku 2022 aj v roku 2023 tie návrhy potopila Sme rodina. :-(
25.04.2024 - 06:59:25
01
Jaroh, ako vyzeral ten návrh zákona? Dá sa to niekde pozrieť?
25.04.2024 - 07:17:38
10
Otázka lebo si teraz nie som istý. Auto odbáča dooprava mimo cesty (napríklad dvor rodinného dvora, parkovisko atď). Dáva znamenie o zmene smeru. Cyklista idúci tým istým smerom po ceste ho môže obehnúť po pravej strane a auto mu musí dať prednosť? Či cyklista musí dať prednosť autu? Pri križovatke nie, ale túto kombináciu som nenašiel.
26.04.2024 - 11:50:36
00
Ja som nasiel toto tu na fore: Obiehať vpravo môžeš:
"Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava."
26.04.2024 - 12:01:30
02
Presne, o krizovatke tam nie je ani slovo
26.04.2024 - 12:02:09
00
Ok, ďakujem.
26.04.2024 - 12:09:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up