To je úplne iný level to prevliekanie tyči... ,mám strada na 3 biky,ale reálne je to na 2,dať tam 3 by už vyžadovalo dlhšiu pripravu,medzi lyžinami je len 18 cm,takže by sa asi v nejakom mieste o seba otierali. V nejakom teste bezpečnosti to spomínali ,že atera je naschvál robená tak,že sa počíta s pohybmi konštrukcie ,čo má vplyv na držiak ako celok,takže viac tancuje. Thule bol určite pevnejší. Širšie gumy len s doplatkom za dlhšie upínacie gumy ,myslim ,ze DHF 2.5 som docvakol ltt na posledný zúbok.
23.04.2024 - 15:24:55
00
Tie tyce - pozrel som si nejake videa k novsej verzii a tam uz sa daju tiez odpojit a znova pripojit, cize moj problem vyriesili. Len teda neviem, ako to je potom zebezpecene, aby ti niekto neutiekol s bikom aj s tou tycou - na druhej strane je aspon ten maly zamok.

18cm su tie starsie verzie, novsie uz maju 23 a 24 cm (Strada trail 2, E-bike, alebo E-bike XL, pripadne 21cm Genio pro)
23.04.2024 - 15:37:46
00
Jeliah napísal:
OK, díky aj za to. Ospravedlňujem sa že som tu spamoval a že sa musel príspevok mazať. Ten nosič je dosť drahý a po tej sérií článkov a predstavení musím dajako žene dokázať, že to vlastne potrebujeme :-)

To vysvetlis jednoducho. Stoji tak liter. To je skoro ako lacnejsi bicykel. Ale leby si kupoval bicykel, tak by to bolo ovela viac ako liter a teda ten nosic je lacnejsi a je to vyhodne.

Takto nejako sa obhajuju projekty v niektorych korporatoch. Vyskusaj, mozno ti to aj doma prejde. :)
23.04.2024 - 17:05:23
00
Díky za tip Will, ale nakoľko ja stále pracujem v korportáte a manželka bola kedysi mojou kolegyňou, bežný generatívny buzz speak u nej nefunguje. Človek musí byť neustále v strehu a prácne vymýšľať dostatočne silné argumenty, aby videla, že inej cesty niet :-)
Každopádne späť ku mojej dileme - pátraním a na základe skúseností iných userov som zistil, že Epos nie je bájny jednorožec s unikátnou technológiou, ale už sú aj iní výrobcovia, ktorí ten nápad kopírujú. Napr. pomerne verná kópia je Spinder TX2 s takmer totožnou technológiou ale polovičnou cenou, resp. Buzzrack E-scorpion XL za nejakých slabých 500.

Ak máte niekto s nimi praktickú skúsenosť, neváhajte sa podeliť. Pre mňa je potrebná skladnosť (nemám veľa miesta v garáži), pevnosť na dve električky s integrovanými baterkami v ráme a bezpečnosť (z titulu krádeže) počas prepravy.
24.04.2024 - 09:08:35
00
Mám Buzzrack E-Scorpion pre 2 bajky. Vozíme na ňom 1 ebike, 1 obyčajný. Bývam v paneláku, takže nutná skladnosť. Minulý týždeň sme s ním boli v Chorvátsku, všetko v poriadku. Čo sa týka priestoru, tak treba sa s tým trocha pohrať. Musel som mať napr. zasunutú teleskopku a tiež uchytenie svojho bajku bolo za sedlovú rúrku. Inak, za tú cenu dobrá voľba. Kupovali sme ho na splátky bez navýšenia, tak to ani tak nebolelo.
24.04.2024 - 09:39:09
00
Epos má dve hlavné vychytávky - výrazne väčšie rozostupy medzi koľajnicami a nezávislé teleskopické ramená s remienkom na uchytenie bajkov. Tieto dve veci sú za mňa gamechanger, lebo a) biky sa nikde nedotýkajú, nerobíš žiaden sofistikovaný tetris, b) oveľa bezpečnejšie uchytenie ako packy. Ostatné už sú také čerešničky, ako ten Abus zámok.
24.04.2024 - 10:08:29
01
ten spinder - https://www.spinder.com/en/tx2-bike-carrier ma rozostupy medzi kolajnicami 27 cm - epos ma 25 cm, rovnako ma nezavisle teleskopicke ramena s remienkom, nemam nic proti thule, sam som to pouzival ale uz si kazdy musi zhodnotit za co si chce priplatit
24.04.2024 - 10:33:02
11
Ešte skus kuknúť xlc Almada. Majú aj tu v eshope. Tiež zaujímavý nosič.
24.04.2024 - 13:18:55
01
Mohli by aj v EU zacat robit taketo nosice na tazne. Za mna uplne top, jednoduche a funkcne riesenie. Bajk na nosici za par sekund a bezpecne.

scontent.fbts10-1.fna.fbcdn.net
24.04.2024 - 13:21:18
03
V Eu to bez svetiel a znacky nepojde. V Us to stoji 1100dolarov. Tiez sa mi ten system paci.
24.04.2024 - 14:11:14
00
keyboard_arrow_up