static.hnonline.sk
https://brainee.hnonline.sk/notsorry/news/spolocnost/svet/96040537-alzbeta-ii-sluzila-pocas-2-svetovej-vojny-volali-ju-princezna-automechanik-koniec-vojny-tajne-oslavila-medzi-ludmi
a pomoct sa da hocijako
napriklad ako ta mlada anglicka pani pocas vojny

a ze deti, zeny prisli o zivot, alebo o rodinu, bydlisko tak to treba smerovat russakom bolševikom ficovcom a nie mne.
zbrane pridu ked sa drbnuty politici konecne rozhodli, ale samotna ukrajinska vlada vie, ze k tomu uz aj treba nieco dalsie.

apropo- naco su ti nove moderne zbrane, ked ich nebude mat kto pouzit?
24.04.2024 - 08:27:31
00
este ste stale nepochopili ze psycho sa tvari ze je na spravnej strane len preto, aby tu siril prokremelsku propagandu a nebol hned vyminuskovany?

trosku inteligentnejsi rusky troll
24.04.2024 - 08:58:54
010
foobar
Vyminuskuj ma ty troll aj s tvojou propagandou ked ti to spravi radost aj ma daj zablokovat ked chces

Ked to teraz ukrajinci vojensky nedokazu pride sem za par rokov russak a potom co spravis?

zostanes tu a nezlaknes sa bojovat proti bolsevikovi? - potom si mozeme ruky podat a na tomto sa mozeme zasmiat, ale teraz maju ukrajinci tu horsiu variantu pred sebou, ktora sa nikomu nepaci..

Zbrane budu mat ukrajinci len ich musi niekto pouzit

A ano nepaci sa mi ked ten mlady ukrajinec nechce..
24.04.2024 - 09:15:46
01
nepovedal by som, ž inteligentnejší, tieto reči som väčšinou počúval od zakomplexovancov
...nech si bojujú Ukrajinci sami doma, načo sú im zbrane, tu si chodia na drahých autách, kupujú si drahý alkohol...a našim ľuďom nemá kto pomôcť...keby to bolo u nás, tak odídem...atď
čo je na tom inteligentné?
typické reči postsedliaka
24.04.2024 - 09:20:52
05
A odkial vies ze ten mlady ukrajinec nechce? To ti naozaj postacuju tie dva parametre: narodnost=UA, vek<30 na rozhodnutie, ze najuzitocnejsi bude fronte? Co ak aj chce ale velenie rozhodlo ze bude uzitocnejsi v zazemi?
Kazdy clovek ma svoju cenu pre spolocenstvo, ktora nie je rovnaka kus od kusu. A svoje vedomosti, schopnosti, charizmu atd. ktore nie su rovnake pre vsetkych ludi (narozdiel od volebneho prava). A na zaklade toho sa rozhoduje, kto aku funkciu bude zastavat v zivote v mieri ale aj vo vojne. BTW, velmi zly priklad si dal... Alzbeta tiez nesluzila na fronte v prvej linii a nevylodovala sa v normandii, bolo by to prilis riskantne a najma plytvanie jej potencialom, ktorym bolo najma motivovat verejnost, ist prikadom, ukazat nezlomnost krajiny a presvedcenie vo vitazstvo.
Vyber nasadenia vojaka sa nerobi zrebovanim (ved vojak ako vojak, o to viac mlady silny, zdaravy).
Skvely chirurg, vedec, konstrukter, vyvojar atd. ak je mlady, silny , zdravy, urasteny by sa urcite uplatnil aj v prvej linii ale vojak, ktory by mal v prvej linii 70% vykonu toho prveho ale v zazemi len 10% (ako nejaky robotnik vo fabrike) v porovnani s tym prvym. Tak kam koho z nich poslat?
Pravdaze su aj taki, ktori nechu ist na front a nemaju na to, aby potencial pomohi inak. A ti utecu. Ver mi ze takych rusov je zalezenych po svete ovela viac ako ukrajincov a to nielen z dovodu ze odmietaju utocnu vojnu svojej krajiny (pretoze sediac v zahranici ju podporuju).
A ked takych ukrajincov alebo rusov uvidis na ulici tak pochybujem ze budes vediet urcit, ci robi albo nerobi nieco pre svoju vlast a ake pohnutky ho viedli k tomu, ze je tam kde je a nie inde (napr. v prvej linii na fronte).
Cely zivot nie je ciernobiely, digitalny, ze mas len 2 moznosti, byt za alebo proti, byt na fronte alebo zbabelo utiect do zahranicia. Do rozhodovania vstupuje ovela viac parametrov ako su vek a fyzicka sila. Je o hladani co najefektivnejsieho vyuzitia zdrojov ktore mame najma ked su obmedzene. A to plati v case vojny este ovela viac ako v mieri.


Naposledy upravil Minikin dňa 24.04.2024 - 09:28:51, celkovo upravené 1 krát.

24.04.2024 - 09:25:34
28
Minikin napísal:
A odkial vies ze ten mlady ukrajince nechce?

podľa seba, ako inak
24.04.2024 - 09:28:41
00
dotmze ma urazas tak vyzeras ako fico s tarabom a jeho bandou- tiez iba to dokazu, urazat a zosmiesnovat
ja nepisem nech si bojuju sami doma ukrajinci, ze naco su im zbrane a podobne
Ked si presne precitas vies, ze sa to tyka specialne jednej skupiny ludi na ukrajine a v europe.. mladych ukrajincov..
Ano od videa na intagrame som na tuto mladu skupinu ludi zmenil nazor..

Preco asi ukrajinska vlada dava nariadenia o odvodoch a podobne? Myslis ze toto je propaganda rusakov a ficovolicov?
Tuto vojnu nevyhra zmluva na papieri pokial nevyzenu rusov za hranice a toto nevedia ty mlady
24.04.2024 - 09:33:06
00
Minikindobre a ty vies ze co chce ten mlady ukrajinec? Sme rovnako na tom
. Nazor proti nazoru
Ja tu nie som na posielanie na frontu a na smrt.
Ked si pozries moje zminuskovane spravy tak uvidis ze je tam aj pomoc a nielen strielanie v zakope
Preco ten mlady nemoze utierat zadky zranenemu vojakovi v nemocnici? Preco nemoze nosit zasoby do nemocnice na fronte? Ved aj toto je pomoc.
Na posielanie dronov, municie sa spojili krajiny a poslu co treba... ale ludsku silu to musia pomoct mlady
(A pozrel som si kom-y na nadraznej ulici v buči.. aj z tohto roku su tam a s tymto sa ja nestotoznim.. mne je luto tych starych unavenych vojakov.. ako sa on moze citit z tohoto napriklad, ved niektory rok nevideli svoju rodinu..

A ze ma urazate tak si mozete podat ruku s ficom..
24.04.2024 - 09:47:13
00
ani slovom som Ťa neurazil, len som prirovnal tvoje reči k tomu, čo počúvam od iných ľudí, ktorých poznám, to je celé
možno si iný, ale z informácií, ktoré mám, tomu nič nenasvedčuje
24.04.2024 - 09:59:15
00
Takze o to ide, KOMy v Buci ta nasr... nasr... nasrdili. Je vojna, nemaju pravo na relax. Do prace, 24 hodin denne.
Nezavid im uz aj to, pretoze im nie je co zavidiet.
Psychohygiena je nepotrebna? Kazdy ju moze riesit inac, ale kazdy ju (v case vojny o to viac) potrebuje, pretoze inac sa z toho zblazni.
BTW: prispel si im uz na zbrane, aby nemuseli ist do boja proti ruZom s palicami ked sa tak rozhodnu?
24.04.2024 - 10:08:00
07
Cim vacsi kkt, tym viac reakcii a lasky mu davate. Ten primitiv vobec nevie o com tliacha, videl video na instaci a teraz siri svoje trapne "nazory". Naco im na to donemoty skacete?
PS: UA sama mala doteraz odvodovy vek 27 rokov, znizili ho na 25r, mladych oni sami do armady nechceli z dobrych dovodov. Plus to video natocila baba a je na nom viacero bab. Tipujem ze su to vsetko kolegovia z jej IT firmy, na webe to maju ako korporatnu aktivitu. Podla primitiva by mali sediet v zakope, lebo on si to tak mysli a ma potrebu tieto svoje primitivne nazory sirit. Nestracajme cas s hlupakmi... Ak som niekoho urazil, tak je to len dobre, pal kam patris :*
A vies co? Idem poslat dalsie prachy na drony, aby nemuseli zomierat dalsi ukrajinci. Na rozdiel od teba, co len melies hovna
24.04.2024 - 11:56:08
013
Ak UA chybaju ludia na fronte, odkial ich zoberu?
24.04.2024 - 12:55:58
00
Ludia na fronte by nechybali keby
V prvom rade neboli ludia ako putler
V druhom rade ako fiko, blaha, sns, edko, double
A v tretom rade keby ti zvysni (ked budem veucny a zhovievavy tak napr psycho) rozmyslali/boli aj troska viac empaticky

Potom by minimalne zapadne krajiny nemali problem hned poslat co ua potrebuje - ako sme videli, keby rok/1.5r dozadu mali dost coho potrebuju, i.e. mozno tak zlomok percenta toho moderneho co ma zapad v skladoch, tak soviet je vypraskany za ural.
24.04.2024 - 13:42:28
24
ukr.chýba živá sila a hlavne nedochádza k rotácií jednotiek na fronte.sú tam vojaci ktorých nikto nevystriedal už viac ako rok,čo je neudržatelné.ďalší problém je vysoký priemerný vek vojakov.ako povedal polský gen.v eu je druhá ukr.armáda 650 tisíc mužov v odvodovom veku.
24.04.2024 - 14:04:49
01
konecne je aj na mna podane trestne oznamenie, citim sa tak viac slovensky... :devil:
https://twitter.com/Nerodne_menu_eu/status/1783074969661895123?t=wjjywrJKnWb9HFYByk8cxw
24.04.2024 - 14:14:21
710
keyboard_arrow_up