Mozno, alebo si ty nesiel v silnom dazdi dosť dlho. Voda sa dostane vsade. Neopren ako taky vodotesny je, ale navlek mas na nohe hore len pritiahnuty okolo nohy, voda sa cez to pomaly zhora dostane dnu. Možno ak by som ten vrch silno zovrel napr, špagátom vydržalo by to dlhšie.
24.04.2024 - 14:58:00
02
Do tych nizsich "tecie" akebo nasiaka cez vrch viac, do tych vyssich menej. Aspon take mam skusenosti pri jazde v kratasoch. Uplne vodotesne nie su, len vodeodolne a potom skor funguju ako neopren, ze to mokre je vyhriate.
24.04.2024 - 16:18:40
00
Ja som včera bol na výjazde so zimnými tretrami a isadore dlhými nohavicami a isadore merino ponožkami. Presne sa mi stalo to, že ako začalo liať, tak mi natiekla voda do tretier cez nohavice a von zo zimných tretier nevytečie, teda keď som prišiel domov, tak som sa vyzul a doslova vylial z tretry vodu ako v nej stála ?

Tiež som nenašiel ešte spôsob ako zabrániť aby voda sa nedostala vrchom keď leje.
24.04.2024 - 17:09:08
01
Jedine dat navleky ktore su vodotesne a gate az navrch.
24.04.2024 - 17:21:41
02
alebo gate, co idu aj cez tretry predtym, ako som zacal „sandalovat som", mal som v kosiku toto https://www.decathlon.sk/p/169380-22304-vrchne-cyklisticke-nohavice-100-do-dazda-so-vsitymi-navlekmi-cierne.html
24.04.2024 - 17:32:51
01
tak tie decatlonacke nohavice vyzeraju zaujimavo. Musim ich omrknut. Neviem, ci by som dnes chcel sandalovat :-D

Neorepnove navleky som nikdy nemal, mozno su nejak inak urobene, ale standardne neopren nie je nepremokavy. Mam len potapacsky a preto sa vola aj "mokrac". Zatekanie do tretier riesim vysokymi navlekmi a cez ne natiahnem nohavicu. Tiez som nad tym dlho spekuloval a nic lepsie som nenasiel. Bavime sa teda o chladnom pocasi. V lete pri 35st ked pride prehanka, tak mi je vlastne aj fajn, ze som mokry :-)
24.04.2024 - 17:46:45
02
mat napísal:
Ahojte
planujem ist na moj 1. bikepacking, 6 dni po Slovensku. Chcel by somnou sa vas opytat, ako riesite:
1/ Ochranu nôh pred dazdom? V pripade potreby budem mat membranovu bundu, no netusim ake nohavice kupit + ako ochranit chodidla v tretrach.
2/ Zamykanie biku? Spat budem rozne, v ofic. kempoch, vonku, na private...
Dakujem!


1. Ochrana nôh - nijak extra, outdoorové topánky...
2. V kempe ti stačí akýkoľvek zámok. Vonku sa zašiješ a bajk dáš tak aby ho nebolo vidno z cesty a kolesami ho dáš pod stan a zamknúť o strom. Na priváte by snáď mali mať priestory a zámok samozrejme máš so sebou, použi ho
24.04.2024 - 19:08:48
01
mali sme tuto s pepem jazdu pri Sarajeve, kde voda isla zo vsetkych stran a bolo uplne jedno co mal clovek na sebe, pri pauze som dal suche ponozky a sacky do total mokrych topanok, samozrejme po par km mi to zase naspliechalo a uz ani neodtekalo, takze vecer som zo sackov vylieval tak liter vody :) nosil som pripadne nahradnu obuv, alebo sandale, ale vacsinou som nepouzil, tak vlani som do Alp nebral, a hned prvy den som sice dazd preckal, ale ked som siel hladat flek na spanie, v polmetrovej trave som tak namocil tenisky, ze schli dva dni, ale potom sa mi uz dazd vyhybal nastastie :)
24.04.2024 - 20:10:02
02
Mam pocit ze otazky na naradie, nahradne diely a zamykanie bicykla sa opakuju poslednych par mesiacov raz za dva tyzdne. Bud tu alebo na fb v cz a sk skupine :D

Ak sacky na nohy tak mam lepsie skusenosti ked si das sacek medzi dve ponozky, lepsie to funguje - nenatahuje sa to az tak, netrha, , nezateka do toho a necitit v tom az take dusno a tiez to v zime funguje viac ako neopren.
Normalne ale tie vodeodolne ponozky stacia ak nie som niekde kde cakam strasnu zimu. To uz by som riesil asi speci tretrami.

Zamykanie podla toho kam ides, kde to chces nechavat, na ako dlho a aku vahu chces so sebou tahat. Uplne sa poradit neda, to je taka moc vseobecna otazka. Nemusis mat nic a mozes mat i velku retaz.

Podla mna je ale najlepsie zobrat sa a ist len tak niekde kde to trochu poznas na jednu-dve noci. Otukas seba i vybavu, zamykanie, spanie, oblecenie, co potrebujes a co nie, Lepsie ako ist hned na 6 dni.
24.04.2024 - 20:45:11
04
kurna chlapi - sacky sa davaju na tretry, lepiacou paskou sa oblepia nad clenkami a nic nikam nenatecie. prve zapnutie tretry do pedala ide ztuha, ale potom uz pohoda. (hoodne stary zazitok, ale dakujem za pripomenutie :-) )
24.04.2024 - 21:21:25
01
Hned mi to dalo na FB 😁
https://www.facebook.com/share/r/n2RRRvNRUYnfXnNy/
24.04.2024 - 22:55:57
01
Díky za tipy! Vezmem si teda zamok a popozeram nepremokavé ponožky, prípadne navleky. Aj tie nohavice v Decathlon vyzerajú zaujímavo, zbehnem ich vyskúšať.
25.04.2024 - 21:00:28
00
nepremokave ponozky nie su tiez idealne. Hlavne ak v nich planujes jazdit v dazdi viac dni bez vysusenia. Voda prevzlina z vonkajsej strany dnu cez okraj lemu. Alebo prejde postupne pomalicky membranou. Takze napriklad za noc vo vlhkom pocasi v stane ti nevyschnu a budu mokre aj zvnutra. To iste mam vyskusane aj s nepremokavymi rukavicami. Ale ziadne idealne riesenie na jazdenie v dazdi neexistuje. Uplne suchy nikdy nebudes. Je to skor kombinacia byt co najmenej mokry a zaroven aby ti bolo teplo - aby mokre veci nechladili.

Mam 2 pary neprekomavych pomoziek Sealskinz kupovane pred 10 rokmi. Neviem ako teraz, ale vtedy tie nepremokave ponozky boli take hrubsie a malo tvarne. Odporucam topanky o 1-2 cisla vacsie, ak ich chces mat. Ale mozno uz robia tie strihy lepsie a material tensi. Len pripomienka, aby si na to myslel a vyskusal obutie.
26.04.2024 - 06:33:24
02
Používa tu niekto namiesto stanu aj tarp? Tuším som tu nikoho nezachytil. Ja sa síce bikepackingu nevenujem, ale v horách spávam, a tarp mi príde ako fajn ultra ľahká alternatíva ku stanu. Zároveň sa dá použiť ako poncho. Čo ale asi na bajku nie je veľmi využiteľné 😀

Prílohy:

Adršpašsko - Teplické skály 29.-31.10.2022 (48).jpg
Adršpašsko - Teplické skály 29.-31.10.2022 (48).jpg 228.77 KiB thumb_up1thumb_down

Malé Hradisko 26.-27.6.2021 (5).jpg
Malé Hradisko 26.-27.6.2021 (5).jpg 394.4 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2024 - 07:18:51
00
K tym ponozkam som akurat vcera cital toto https://www.nalehko.com/nepromokave-ponozky-zazrak-nebo-podvod/
Apropo nepremokave gate na biku dostavaju zabrat, tlak pri sedeni je tam na tu membranu vacsii takze treba pocitat s mokrym zadkom a bike dovybavit blatnickom ak nie je vzadu brasna.

Dzejkob stan nemam ziadny vhodny na bike, vozim klasicky lahky tarp 3x3 od lesoviku, nie tarptent. Ked nie je kde tak to natiahnem na bike ale moznosti je vela.
26.04.2024 - 08:28:44
02
keyboard_arrow_up