Marian61 napísal:

"Dnes si vôbec nedovolím posúdiť, či je závislosť na peniazoch EÚ pre Slovensko tá správna cesta, možno áno.
Ale však nakoniec stačí počkať 2-3 generácie, kým ty a tebe podobní postupne zrušíte všetkých slopákov a dezolé, a svojich vnukov poangličtíte a ponemčíte. Ako len ja môžem dneska vedieť, či potom na bývalom Slovensku konečne nezavládne žiarivá budúcnosť hojnosti, mieru, šťastia a lásky.
Držím generácii vo veku 20-40 prsty, aby sa vám tá vaša vízia na ceste k šťastiu niekde neposrala, i keď musím úprimne priznať, že dnešnému smerovaniu Slovenska úplne nerozumiem."

K tomu sa stačí pozrieť za hranice bývalej železnej opony. Tam už tie generácie prešli. A stačí porovnať živ. úroveň s tou našou. Alebo si myslíš, že orientácia na všetky strany ale hlavne na východ ako to chce birmovaný prd je lepšia alternatíva?
30.04.2024 - 08:55:18
06
Lenze on pomerne racionalne rozporuje vztah zivotnej urovne respektive blahobytu s pocitom stastia, pripadne uspokojenia [ o com je vseobecne zname ze nema priamy vztah]. Navrhujem aby sa prestahoval do Ruska a napisal nam odtial ako to teda je z vlastnej skusenosti. Dostat sa k Internetu bude dnes lahke, bude stacit docestovat do okresneho mesta, co bude len par sto kilometrov.
30.04.2024 - 09:03:18
07
Základná myšlienka (otázka) je jednoduchá. Sme schopní si v tomto štáte postaviť za vlastné aspoň obyčajný cyklochodník, alebo nie?
To že sa nikto nevie vyjadriť k podstate otázky, ale len si tu omieľa nepodstatnú omáčku, znamená len jedno:
Nie, sami za svoje už si nie sme schopní postaviť ani len cyklochodník.

Za 6 rokov sa doba vlády demokracie zrovná s dobou, keď sa na tomto území realizovali komanči.
Čo asi tak tipujete? Bude za 40 rokov dokončená od 89teho rozostavaná diaľnica BL-KE? Alebo aspoň naviaže prepoj sever-juh na ten falatek KE-PO?
30.04.2024 - 10:14:05
00
Nie sme schopni postavit cyklochodnik bez zadlzenia a ani sme v minulosti nikdy neboli. Som sa, myslim, vyjadril jasne. Nie sme a neboli sme schopni bez zadlzenia stavat ani kriticku infrastukturu, nie to este nadstandardnu obciansku vybavenost.

A z coho chces tu dialnicu financovat, ked tu Fico zanechal po 15tich rokoch nevidaneho celosvetoveho ekonomickeho rastu investicny dlh ca. 40mld, pricom nutne su opravy nemocnic, skol, verejnych budov, mostov a sucasnej infrastruktury, nebodaj i riesenia ekologickych zatazi po bolsevickych fabrikach?
30.04.2024 - 10:34:28
514
Nie, nie a nie
30.04.2024 - 10:35:40
01
Marian61 napísal:
Základná myšlienka (otázka) je jednoduchá. Sme schopní si v tomto štáte postaviť za vlastné aspoň obyčajný cyklochodník, alebo nie?

Ako napisal Dudo, otazka znie, boli sme toho vobec niekedy schopni? Odpoved je nie, neboli. My nie sme Ruzzko, my nemame nerastne bohatstvo, ktoreho vyvoz plni statny rozpocet. My sme boli, sme a vzdy budeme zavisli od niekoho ineho. Teraz si len vybrat od koho. Ruzzko, pri tom bohatstve, co ma, nie je schopne zabezpecit nic z toho, co spominas, ani pre svojich obyvatelov (a to sa chce neustale rozpinat). Tak nech mi niekto povie, preco by sa malo chudobne Slopensko uberat smerom vychod, odkial nic dobre nehrozi?
30.04.2024 - 10:44:34
89
chudobne Slopensko? 90% ludí vlastní nehnutelnost a 70% vlastní nehnutelnost nezaťaženú hypotekou. Porovnajte s EU. Problem su len veci verejne , kedže priemerný Slovák myslí na svoj prospech a nie na verejný záujem a to hlavne vo verejných zákazkách. Stále žijeme dosť nadštandard oproti zvyšku sveta len stážujeme si viac ako je potrebné tak to tak neypadá.
30.04.2024 - 11:08:36
01
ano pretože v EU si ludia namiesto hypoteky zvolia radšej pohodlný podnajom , lietaju si radšej na dovolenky :) a kupuju nove autíčka.... u nas chce človek bývať vo svojom a zveladovať si bývanie a zanechať niečo aj deťom, ako by mal bývať v drahom podnajme a mať holu prdel ...
tak sa tomu trh prispôsobil...
30.04.2024 - 11:16:53
09
Marian61 napísal:
Ja som totiž z generácie, ktorá by nemala absolútne nijaký problém postaviť cyklochodník hoci aj rovno cez lesy z Dukly na Slavín, a samozrejme za svoje.


Ked uz tu margecansky marian dal tolko vtipneho, aj ja nieco pridam (charakteristka Mariana v dvoch vtipoch):

- Synu, ked ja som bol v tvojom veku tak Gagarin obletel zem. A ty? Ty co si dokazal?

- Ide slon s mravcom po moste a mravec hovorí: "Ej, ale dupeme..."
30.04.2024 - 11:17:53
012
L. Machala: "Máte (vedecky) podložené, že zem je guľatá? Ja sa vážne pýtam." :facepalm: :facepalm: :facepalm:
https://twitter.com/sammkoo/status/1785051296803733836
30.04.2024 - 11:40:58
102
mne začína byť fakt nevoľno z toho akí ľudia sa dostávajú do vysokých funkcií, dostávajú priestor v diskusiách... pred pár rokmi by takéhoto debila všetci vysmiali a nikdy by sa už do diskusie a už vôbec pred kameru nedostal....
30.04.2024 - 11:48:52
128
Musia sa zhovädiť sami, ako svojho času Danko, Uhrík, Kotleba, Slota, Luptak, atd. Aby ich náhodou niekto neľutoval, že sú utláčaní a nemôžu sa vyjadriť.
30.04.2024 - 12:00:10
00
Nápodobne. Je veľmi zlé, keď taká hollywoodska Idiokracia pôsobí popri súčasnej realite ako publicistický formát. A korunu tomu dávajú tupé drísty o bezproblémovom masívnom investovaní za "komančov" - akurát s problémom uznať, že štartovací balíček vo forme znárodnenia a menovej reformy dosť výrazne mení pohľad na zdroje financovania aj ekonomickú vyspelosť "investorov" ...
30.04.2024 - 12:00:35
010
:D

Prílohy:

IMG-20240430-WA0001.jpg
IMG-20240430-WA0001.jpg 44.71 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2024 - 12:06:20
029
Kde máš korytnačky?
30.04.2024 - 12:13:17
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up