triki napísal:
slašťanov odhad je až do 3 tisíc a nie 1200 medveďov.pamätám si jeho názory pár rokov naspäť.toto je otočka o 180 stupňov.ideológia raz dobehne každého.

Prečítal som článok....trocha si to prekrútil....hovoril že jeho odhad je medzi 2000 a 3000😉
02.05.2024 - 17:50:45
20
triki napísal:
slašťanov odhad je až do 3 tisíc a nie 1200 medveďov.pamätám si jeho názory pár rokov naspäť.toto je otočka o 180 stupňov.ideológia raz dobehne každého.


Slašťana poznám aj osobne a medveďmi sa zaoberá skoro celý život. Tu nejde o otočku, lebo ho osvietilo, ale na základe reálnych skúseností. Ak niečo iné tvrdil v minulosti, tak to bolo preto, že to tak aj bolo. Iná situácia bola pred 5+ rokmi a iná je teraz.
02.05.2024 - 17:51:07
12
nezmysel slašťan bol názorový extrém.a to že celé budajovo sčítanie medveďov bol podvod vyvrátili viacerí vedci.hlavne slašťanove názory,že medveď sa nemôže premnožiť lebo je to vrcholový predátor.No evidentne sa môže keď prestane byť regulovaný a pochopil to neskoro.proste ho dobehla realita ktorá tu nie je včera,ale niekolko rokov.
03.05.2024 - 09:45:52
00
uz ked tu kydas, tak daj aj zdroj, nech vieme odkial ten hnoj beries 😉
03.05.2024 - 09:53:15
01
si negramotný?

https://myhornanitra.sme.sk/c/22436705/jaroslav-slastan-medvede-si-nezasluzia-aby-sme-ich-demonizovali-foto.html
03.05.2024 - 09:55:52
00
nie som, som gramotny, dokonca viem aj citat s porozumenim, nekonspirujem a v spanku ma nestrasi Budaj a Biden, co ocividne nie je samozrejmost, ked tak citam tvoje prispevky 🙂
03.05.2024 - 10:00:40
00
ano lebo si nevzdelaný preto ťa nič netrápi.Ako vidím k článku nemáš čo.Realita ťa raz dobehne ako dobehla aj odborníka slašťana.
03.05.2024 - 10:08:43
00
nemam, lebo stale cakam na ten zdroj toho “Budajovho podvodu” 🙂
03.05.2024 - 10:17:02
03
Ked niekto napise ze medved je vrcholovy predator (a nie je to len blbost novinara) tak je to okamzita diskvalifikacia a zbytocne citat cokolvek dalsie. Ked citam tie sprostosti o regulacii stale mi napadne co sa teda dialo v minulosti. Ako to ze pred 10K rokmi nebola zem zozrata trebars tymi medvedmi ( alebo lykozrutom). A v ktorych rokoch sa nasim predkom podarilo zregulovat tie statisice/miliony premnozenych medvedov z uzemia SR ...
03.05.2024 - 10:35:58
00
k tej poslednej vete len tolko ze ti chyba uplny zaklad aby si sa mohol k comukolvek co sa tyka tychto tem vyjadrovat.
03.05.2024 - 10:41:39
02
Skus prosim nejaky argument. Ako polovnici maju svojho medveda ktory sa nekontrolovane mnozi, tak lesnici maju svojho nekontrolovane mnoziaceho sa lykozruta. Zaujimave ze zem je o 'trosku' starsia ako lesnici a polovnici a napriek tomu tu priroda dlho fungovala.

Mimochodom jak ludia pindaju ze zasahovy tym proti medvedom atd. kto si dnes spomenie ze to je FICOV ! vymysel a vzniklo to v roku 2014... Taky Budaj s tym 'nic nemal' len zdedil :)
03.05.2024 - 11:07:13
00
Mimochodom prave ty co mas najazdene neskutocne kilometre po lesoch by si mal vnimat realitu. Ako bacuju lesnici s lesmi - znicene co sa len da. Polovnicke dristy - ak by naozaj platili, tak medved/vlk ta mal zozrat uz 10 rokov dozadu...
03.05.2024 - 11:10:23
00
ja prave tu realitu vnimam. vnimam aj vyschnute smreky nielen v nasej republike ale da sa povedat celosvetovo. mackov vnimam tiez, ze vzdy tu boli, ale teraz su tam kde nikdy neboli a aj spravanie je trosku ine - tlacia sa a su z toho nervozni.
ano priroda dlho fungovala - potom clovek prestal zberat plody a lovit. zacal obrabat podu, prestovat a chovat. a vtedy prestala priroda fungovat.
03.05.2024 - 11:25:59
01
napisem ti o jednom mojom oblubenom mieste tu pri mojom bydlisku - kde boli luky sa vysadila monokultura - smrek. stromy narastli, je tam krasne. ale - napriek tomu ze je dana lokalita bez zasahu, schnu. je jedno ci je to lykozrut alebo oteplenie. tie stromy to nedavaju a pojde to vsetko prec.
takto to vyzera na pohranici v javornikoch (beskydy) na ceskej strane bez zasahu, na nasej je holorub


co sa tyka mackov pred vela rokmi tam vraj jeden behal. no nikdy ani stopa nebola. na jesen som videl video od tazbarov ako im pred autom uteka medvedica s 3 mladymi. rok predtym tam behala ina medvedica s dvoma mladymi - tie uz boli vacsie, tento alebo buduci rok si budu hladat svoje uzemie. tie dalsie 3 tak o 2 roky tiez - kam pojdu kedze preziju vsetky?
je to miesto kam chodim cele roky po praci vecer a postupne ma mackovia vytlacaju. to nieje ze idem kamsi na vylet, nic nestretnem. to je mieto kde si pravidelne a ta sanca stretu je tym padom vysoka.
03.05.2024 - 11:37:21
03
takze podla tvojej logiky, tam uz jesen mali behat aj ti dvaja spred roka, kedze vsetky preziju ze, takze tento rok by tam mali byt uz piati plus tie dve medvedice tak? a stale si ziadneho nestretol ?
03.05.2024 - 11:46:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up