to ze vam pukaju(vydavaju zvuky) bajky, tak to nie je tym ze to je merida...:D

Specialized HardRock, Giant NRS a Ghost ERT zatial nepukaju. Nestaram sa o nich o nic lepsie ako o meridu.
02.09.2008 - 11:30:51
00
Aky pan, taky kram...Kto sa riadne nestara a mysli si o svojom biku, ze je zly, tomu puka.

Btw, ten "znamy" to ti to hned takto vysvetlil alebo aj stred rozobral, precistil, namazal? Asi pred 2-3 tyzdnami aj mne zacal obcas pri silovejsom slapani (najma v stoji) pukat stred, ale po chvili to prestalo. Aspon som to trosku ospricoval a uz to prestalo. Este to hodim do servisu (nemam kluc na Holl II) a bude to OK. Inac zvykne pukat (aspon mne to robilo) zaspinene a zle utiahnute uchytenie sedla o sedlovku.



Stred bol uplne rozobrany, precisteny, premazany. Myslim ze o svoj bike sa staram dost. Na to ze ma cez dva roky vyzera ako by bol prave vybraty z predajne. Kazdy tyzden ho lestim, mazem, dotahujem skrutky, kontrolujem nastavenia. Uz sa aj zo mna smeju ze namiesto toho by som mal radsej na nom viac jazdit. No vravim ze pukat to zacalo pri sliapani do kopcov. Teraz to puka este viac a to i pri sliapani po rovinke. A to sedlo by som vylucil. To pukanie vychadza explicitne z miesta pedal a stredu.
02.09.2008 - 11:40:29
00
Aj pedale su zrojom mozneho pukania. Plati to iste: rozobrat, vycistit, namazat, poskladat.
02.09.2008 - 11:46:35
00
cassone: To je zaujimave. Ked sa o bike staras, tak som nic nenapisal. Mas presne tie iste priznaky, ako ja. Najprv to zacalo pukat pri slapani v stoji (kopce), potom som radsej sedel, no zacalo to aj tak. A neskor aj na rovinke, skoro sustavne. Tak som zastavil, mal som aj podozrenie, ze ram praskol (supy od sutrov a papekov nie su ziadnou vynimkou), no nebolo to ani zlikvidovane stredove. Sme na to s kamosom nevedeli prist. Otocili sme sa, ze ideme radsej domov, no a ani neviem ako, zrazu som nepocul nic az domov, az po niekolky vyjazd v poradi, proste to prestalo. Niekedy sa to este ozvalo, no nie tak ako vtedy. A ked to doma "naspricujem" (amaterske riesenie :oops: ), je pokoj. Neviem, cim to moze byt, preto nejdem spekulovat. No nazory typu "ved je to Merida" su neprofesionalne, kym ne to nie je rukolapny dokaz. HOWGH.

EDIT: K pedalom (ako pisal jfab): ja som chytil rukami kluky, nie za pedale a mierne som s nimi mykal, vtedy to tiez pukalo. Ak to aj tebe tak robi, pedale to nie su a je to naozaj chyba "niecoho" v strede.
02.09.2008 - 11:50:34
00
Dobre je rozobrat stred, vycistit, namazat dobrou vazelinou napr. litiovou, primerane zatiahnut. Pukat moze aj orech, takze aj to skontrolovat, tazko niekedy lokalizovat zdroj pukania, ked sa zvuk siri ramom. Ten suvis medzi vyrobcom ramu a pukanim ma pobavil :D ach jaj.
02.09.2008 - 11:57:38
00
mne pukaju pedale, ale ked zatiahnete srubky (platformi) tak to prestane, dokedy sa vam zasa nepovolia :evil:
02.09.2008 - 16:42:00
00
mne zacali pukat moje pinaky (pedale) po 2500km tak som ich (pred dubnicakom) namazal a cuduj sa svetu oni este viac zacali pukat.
Ked ste na maratone predbihali chlana ktoremu to pukao o 160 tak to som bol ja.
02.09.2008 - 16:56:26
00
Čuduješ sa? Čím viac oleja dáš, tým viac bude pukať, keďže olej na seba viaže bordel, čo je vo vnútri pedála.
:idea: Rozobrať, vyčistiť, namazať, zložiť a jazdíš ďalej.
02.09.2008 - 18:03:55
00
ja mam dobre skusenosti z meridami....

oco mal meridu, kupoval v nejakom roku 98 a jazdilo sa na nej vela maratónov..aký model to bol, to vám teraz presne nepoviem, bajk je v garazi a na garaz nam natahuju stierku tak tam su s" kozami" ci akpo sa to vola a tam stoja nemam sa tam skratka ako dostat...

na bajku doteraz jazdi mamka a nebol sním ziadny problem

moja merida, co mám v profile, takisto snou ziadny problem nebol...
02.09.2008 - 19:46:29
00
nečítal som to celé, al epridám môj názor:
Ked som uvažoval o kúpe FULLa, bol som si vyskúšať meridu za 46000 a TREKa v porovnatelnej cenovej kategórii - ooooooooooooooooooobrovský rozdiel, takže som neváhal a išiel do toho treka.
Proste treba skúsiť meridu a inú značku vtej istej triede a sami sa predsvedčíte - vlastné skúsenosti sú k nezaplateniu :!:
04.09.2008 - 21:10:59
00
Vlastné skúsenosti sú veru k nezaplateniu. Ach
04.09.2008 - 22:01:03
00
Turbi klídek klidek :P :D
04.09.2008 - 22:05:35
00
nečítal som to celé, al epridám môj názor:
Ked som uvažoval o kúpe FULLa, bol som si vyskúšať meridu za 46000 a TREKa v porovnatelnej cenovej kategórii - ooooooooooooooooooobrovský rozdiel, takže som neváhal a išiel do toho treka.
Proste treba skúsiť meridu a inú značku vtej istej triede a sami sa predsvedčíte - vlastné skúsenosti sú k nezaplateniu :!:


mna by zaujimalo aky "ooooooooooooooooooobrovský" rozdiel moze byt medzi dvoma bikami dvoch renomovanych svetovych vyrobcov v tej istej kategorii a cene... akoze na meride treba slapat aj dole kopcom alebo co ? :wink:
04.09.2008 - 22:08:05
00
to tá rýchla červená farba na Treku :wink: hehee
04.09.2008 - 22:27:23
00

mna by zaujimalo aky "ooooooooooooooooooobrovský" rozdiel moze byt medzi dvoma bikami dvoch renomovanych svetovych vyrobcov v tej istej kategorii a cene... akoze na meride treba slapat aj dole kopcom alebo co ? :wink:

treba skúsiť a uvidíš... v prvom rade rozdiel viac ako 2 kg
05.09.2008 - 16:13:39
00
keyboard_arrow_up