Jaiub napísal:
Po tom co ma na prvy dojem neohurili aspeny 2,4”, sa uz obzeram po nahrade. A pritom v 2,25” to boli moje oblubene plaste… Co by ste aktualne dali tip ako alternativu? Jasne pirelli xc rc.. Ale este predtym nez pri nich skoncim by som rad zvazil aj nieco ine. A pripadne tiez lacnejsie :$ Pozadujem rychly nizky vzor s ale vyraznymi bocnymi stuplami pre dobry grip v naklone. Okrem takych ako tu casto sklonovanych barzo/mezcal 2,35”, ako su aktualne natom take racing ralph/ray 2,25”? Ten dezen sa mi celkom lubi, ale vsimam si pri nich casto akesi “zdrolene” stuple. A tiez ze sa ich ludia rychlo zbavuju.. Pripadne take Tufo xc12, je to vhodne aj p/z? Zdaju sa mi podobne ako tie xc rc. Celkom sa mi tiez lubia relativne nezname Kenda Booster Pro 2,4”, v porovnaniach celkom uspeli. Su tu nejake skusenosti?

dopredu tufo XC14, 12 ka v predu podrží slabšie
09.05.2024 - 06:16:34
00
Jaiub Nechceš vyskúšať toho nového Pythona? Nech nemusím ja :-D

https://cycling.hutchinson.com/tires/mountain-bike/python-race/
09.05.2024 - 07:43:29
00
Vyzera skor ako gravel plast.
09.05.2024 - 07:49:41
00
Jaiub Nenapisal si ktora presne verzia ta neohurila. Dam aj tip: CST Jack Rabbit 3C eps 2,35.
09.05.2024 - 08:06:23
01
lukjurTo uz sa vyskou "dezenu" podoba skor na ten novy slick Aspen ST, co uz je fakt extrem. Veru neviem ci na gravely kde nemam dezen, nemam vacsi dezen :-D
KristinaFast Trak 2,35 s renegade som jazdil na epicu, neda sa povedat zeby som bol nespokojny, ale mal som z toho take +- rovnake pocity ako aspeny. Na ten typ biku ok, ale Spark je dolekop trochu ine zviera, tak zistujem ze to potrebujem dorovnat plastami :devil:
XC14 som postrehol ze kombinujete dopredu, no bolo by to uz cca to iste co barzo/mezcal, a tejto kombinacii sa neviem z akeho dovodu zatial branim :?: Jaksi uprednostnujem vdaka objemu xc12 aj p/z aj ked su len 2,25, xc rc, pripadne ked tak ma ta kenda laka. Len ja neviem, s tymito pre mna mensinovymi znackami... :wasntme:
[tag]jachmel[/tag klasiky 2,4" WT EXO DC, a zatial pri kazdej testovacej jazde som pocitoval nedostatky, najma teda na predku kde mi chybal grip pri prudsom brzdeni, naklonoch. Fukal som uz len 0,95/1,05 p/z. Zeby toto 3C mohli riesit? Tie CST som zrovna pozeral, hlavny dezen fajn no tie bocne mi pridu pocitovo slabe.
09.05.2024 - 08:24:09
00
Na vestivale v Riva del Garda ma zaujal nový Peyote. Ako alternatíva ku Pirelli XcRc. https://int.vittoria.com/products/peyote-xc-race
09.05.2024 - 08:40:45
00
Pozerala som sa naň naživo. No neviem. To už radšej Aspen.
09.05.2024 - 08:42:29
00
Jaiub Ak hladas kombinaciu nizkeho stredu s vysokymi bocnymi stuplami a nevadi ti vyssia hmotnost, skus pozriet Onza Svelt. Dvojzmesovy behun, su velmi rychle a v zakrutach je velky problem ich utrhnut. Mam velmi pozitivnu osobnu skusenost - sice so starsou generaciou v rozmere 2,25, ale uz tie maju na 30mm rafiku 29mm. Tie novsie su este objemnejsie.
09.05.2024 - 09:07:24
00
820g, to fakt nie :tmi:
No uvidim pri com nakoniec skoncim, nemam jaksi favorita a neviem sa rozhodnut.. :?:
09.05.2024 - 21:45:57
00
Ešte by som odporučila Bontrager XR2 Team Issue 2,2" Vyhovuje mi dopredu. Vzadu model XR1 Team Issue 2.2".
09.05.2024 - 21:52:19
00
jachmel napísal:
Jaiub Nenapisal si ktora presne verzia ta neohurila. Dam aj tip: CST Jack Rabbit 3C eps 2,35.

Na mokre sa ako spravaju? Je to asi ta ista fabrika ako maxxis a ten ma cez vikend prekvapil rekon race ze na mokrom asfalte presmykoval do kopca. Tak rozmyslam ci skusit ten cst alebo wolfpack.
09.05.2024 - 21:53:06
00
Ako uz som viac x pisal, wolfpack cross za mna parada... Mam ho vzadu...2500 km cca a dezenu este dostatocne dost, netrha sa, paradny grip... Proti barzu vzadu aj lepsie brzdi v terene... :muscle: :)
09.05.2024 - 22:33:29
02
Jaiub skus Kenda Booster/Rush :) V amerike su dost popularne a u nas ich skoro nik nejazdi. Na pohlad aj parametrami vyzeraju dobre. Som zvedavy na feedback :)
Pirelli XC RC na prachu dost smykaju pri brzdeni, kedze na behuni je prakticky suvisly pas stuplov s minimedzierkami. Ale tie bocne stuple su dost vyrazne, takze stopu vedu dobre.
Tiez mam pocit, ze Pirelli su sice drahsie, ale kvalitou najlepsie plaste co som mal ci uz na ceste ci MTB (moja skusenost vs. Schwalbe, Continental, Specialized, Maxxis, Wolfpack). Vsetky boli pekne rovne, lahke nahadzovanie a ako jedine mi aj na cestaku vedia urzat tlak aj par dni.
Ale co sa tyka rychlosti tak mam pocit ze aj tak bolo najrychlejsie combo este stare Schwalbe Racing Ray/Ralph Snakeskin. Ale vela nevydrzali. Tie nove su sice tazsie ale na bicyclerollingresistance absolutne kraluje konstrukcia Super Ground. Aj Ray aj Ralph vysli perfektne.
09.05.2024 - 23:23:39
02
ja sa teda opatrne prihlásim ku skúsenosti s Kenda Rush Pro SCT v rozmere 2.40. opatrne pretože sa nepovažujem za skúseného bikera a nevyskúšal som veľa druhov plášťov aby som bol schopný porovnať ich medzi sebou. ale teda:
- váha +- sedela s údajom výrobcu
- používam ich ako bezduše samozrejme a nahodiť išli bez problémov (aj keď tam môže záležať na ráfe)
- nevšimol som si žiadnu výrobnú nedokonalosť typu hádzanie plášťa alebo bubliny alebo nerovnomerný tvar
- s priľnavosťou v podmienkach, pre ktoré sú primárne určené (tvrdý alebo suchý prašný povrch) som spokojný, ale ani na vlhkom podklade to nie je žiadna tragédia
- na jeseň som prehodil na zimné (tiež Kenda, Hellkat 2,4) v mazľavom blate hore kopcom už totiž prešmykovali
- teraz ich už mám prehodené naspäť a teda síce len pocitovo, žiadne meranie, ale oproti tým Hellkat to ide samé :-), proste pocitovo sa omnoho menej narobím
- defekt ani prieraz som zatiaľ nemal a jazdím po Zobore, čo je relatívne kamenistý terén, na druhej strane nejdem žiadne mega bomby

používam ich na trailovom HT a za mňa zatiaľ proste plnia moje očakávania a potreby a nemám dôvod špekulovať nad zmenou
10.05.2024 - 09:51:35
21
Hary13 Rabbit je az prekvapivo dobry na mokrom povrchu. Mam "len" 2,25-tky a este ma v tomto smere nesklamali. Na maraton v Humennom som siel s malou dusickou, kedze zadny uz je na vymenu a povrch trate bol po dazdoch miestami velmi narocny, no napriek tomu som nemal absolutne problem vo vyslapoch v prudkych stupaniach. Siel som aj tam, ked mnohi tlacili. Na fotke je vidiet cca ake podmienky panovali a aj vyska stuplov na zadnom :lol:

Prílohy:

20240427_141011.jpg
20240427_141011.jpg 615.77 KiB thumb_up1thumb_down

10.05.2024 - 10:15:13
11
keyboard_arrow_up