Škoda že záznam nie je dlhší. Viac by objasnil.
11.05.2024 - 21:01:59
00
Tak tento teda musi mat dobre ego, ked toto dokaze urobit zranitelnejsiemu ucastnikovi premavky...

Vo stvrtok som videl podobnu situaciu, akurat sa zaobisla bez skod a zraneni. Po Hranicnej v BA smerom od ulice Mlynske Nivy sla trojica cestnych cyklistov. Nevidel som za zakrutu pri PPA, tak s istotou neviem, co sa stalo, zacul som iba kratke zatrubenie. Predpokladam, ze ti traja sli vedla seba, nie za sebou, kedze za zakrutou boli opat (alebo este stale) v tejto formacii. Sofer pockal na krizovatke s Mierovou, oni ho dobehli, obidve strany mali chut diskutovat a tak si ponadavali, nakricali na seba. Potom jeden z cyklistov buchol po aute, co nastartovalo sofera este viac, no oni sa dali smerom vpravo na Mierovu, tak im skrizil cestu - chvalabohu sa len rozbiehali, takze zastavili na mieste. Opat daco na seba nakricali a sofer s pistanim gum odisiel, niekde sa tam prepletal ulickami a oni sa ho snazili najst...jednoducho zbytocne vyhrotene z oboch stran. Aj ked cyklisti velmi dobre vedeli, ze po ceste nejazdili ako mali, tak mali chut este diskutovat, teda specificky jeden z nich na nejakom karbonovom Treku.
12.05.2024 - 12:18:21
00
Už je niečo vonku...



https://www.aktuality.sk/clanok/rilAGuh/sofer-zrazil-cyklistu-k-zemi-zranil-ho-a-presiel-mu-po-bicykli-podobny-konflikt-mal-aj-v-minulosti/
14.05.2024 - 18:04:05
08
Je to prave teraz aj v spravach na markize, aj s tymi ich videami :clap:
Hajzel do basy!! :clap:
14.05.2024 - 19:06:41
09
vyhovorky ako uplny deges, tusim ma aj ztp za oknom, zjavne je na hlavu
https://tvnoviny.sk/domace/clanok/894964-nebezpecny-incident-v-bratislave-cyklista-obvinil-vodica-ze-ho-zrazil-zamerne-ten-tvrdi-ze-sa-iba-branil
14.05.2024 - 20:55:20
02
Ináč, keďže teraz pár mesiacov žijem v BA a som aj vodič aj cyklista, tak musím priznať, že som celkom prekvapený, aký sú tu ľudia k sebe bezohľadný a to som tu išiel s ružovými okuliarmi :D... Viem je to veľké mesto a šoferov a najmä cyklistov je tu oveľa viac ako u nás na severe, ale aj tak musím bohužiaľ povedať, že moje prvé dojmi či už z vodičov ale najmä z cyklistov sú všelijaké... Mám pocit ako keby tu niektorí ľudia chodili ako kôpky nervov a iba čakali, na kom sa budú môcť vybúriť... Samozrejme väčšina je super, ale tých nepríjemných situácii či už medzi vodič - cyklista, alebo aj cyklista - cyklista som už videl za tých pár mesiacov teda dosť...
Príklad: Čo sa stalo mne... Išiel som normálne po asvaltke po vyznačenom cyklopruhu a v smere oproti mne bola kolóna. Zrazu mi začal Garmin na červeno blikať tak som sa rýchlo uhol na trávu a keby som to neurobil tam ma zo zadu kľudne prejde X5 odhadom tak 70-80 tam kde je 50 a oproti mal ešte kolónu aut.
Ďalšie čo je pravidelné, tak cyklisti na chodníku sa motajú medzi chodcami bez akejkoľvek tolerancie ku chodcom, žiaden zvonček alebo aspoň "zarapotanie" na "voľnobehu", aby chodec vedel, že je niekto za ním... Alebo aspoň spomalenie
Tak isto začínam mať normálne stres chodiť smerom na Karpaty - vysielač, biely križ..., lebo máte tu kopec "profesionálov" na cesťákoch a keď náhodou niekto trošku zazavadzia, hneď dostane hubovú polievku - toto som videl viac krát až mi bolo niekedy ľúto tých čo si idú, iba tak užiť prírodu a vyvetrať sa...
No a vytrubovanie už na oranžovej, keď si nie už v polke križovatke to už som si zvykol, že na to si musím dať pozor a či už v aute alebo na bicykli štartovať ako bežec na 100m :D

Na záver samozrejme väčšina či už cyklistov alebo šoférov sú uplne v pohode a myslím si, že by ste si mali užívať čo v BA máte vybudované, len som od Bratislavy asi čakal niečo viac ako od Kysúc :D
14.05.2024 - 21:35:36
04
Zijem tu uz dost dlho, prave preto som ti odporucal Piestany... :angel:
14.05.2024 - 22:03:56
01
Ja za tie roky teda nemam ziadne take skusenosti ako bmat, tak neviem...
14.05.2024 - 23:13:22
01
michalz napísal:
Už je niečo vonku...

V diskusii je vonku aj meno a priezvisko sofera.
15.05.2024 - 00:01:04
00
bmat
Je mi to ľúto, že máš také zlé skúsenosti. Podľa mňa sa za tie roky šoféri áut veľmi ukľudnili, bývalo to oveľa oveľa horšie, na cestách bolo množstvo agresívnych vodičov.
Čo sa podľa mňa naopak zhoršilo je správanie cyklistov. V pondelok som videl, ako cyklistka nezastala na červenú a napriek tomu, že cez prechod prechádzalo veľa chodcov struhla to bez varovania pomedzi nich.
Nedávno nám začali členovia group ride nadávať, keď oni išli po chodníku miesto cyklocesty (a to sme ešte ustúpili, aby mohli prejsť, ale asi sme mali skočiť na koľaje). Prijde mi, že sa najhoršie správajú títo fashion novocyklisti (a samozrejme rozvážači jedla).
Na akomkoľvek mieste, kde je veľa ľudí žiaľ treba jazdiť veľmi obozretne. Sú miesta, kde to ani nemá dobré riešenie, napríklad nábrežie s neregulovaným pohybom, z ktorého si developeri ukrajujú ako z teplého koláča, alebo petržalská hrádza.
15.05.2024 - 08:43:14
04
Dudo napísal:
Zijem tu uz dost dlho...

Naozaj? Kedy si sa presťahoval?
15.05.2024 - 10:42:19
00
Ako cyklista sa v BA cítim pomerne bezpečne. Samozrejme všade sa nájde nejaký blbec, ale nejaké extrémne excesy so šoférmi áut nemám. Čo jazdím po Slovensku, čo sa týka ostatných miest, tak si síce je v BA hustejšia doprava ako niekde inde, ale šoféri sú ohľaduplnejší, určite výrazne je zlepšenie správania sa za posledných 10 rokov. Zase budem za hejtera, ale čo sa týka cyklistov, tam je opačná tendencia, čím viac cyklistov jazdí, tým sa ich správanie zhoršuje. Aj dnes, čakám si na križovatke Prístavná - Plynárenská na zelenú, 4 cyklisti si to dali na červenú, krížom cez Prístavnú bez mihnutia oka.
15.05.2024 - 12:47:43
03
Ja tiež nevnímam nejaké zhoršenie správania vodičov v rámci BA. Dokonca ak ma aj v BA niekto vytrúbil, lebo sa mu zdalo, že mu na ceste zavadziam, tak to bol vždy niekto s cepečkarskou ŠPZtkou. Samozrejme aj ja občas zažívam kixi, niektorých tiež vodičov. Hlavne, keď sa tlačia tam, kde nemajú dosť miesta alebo sa strašne ponáhľajú aby to ešte zalomili do uličky vpravo alebo vľavo tesne predo mnou, len aby nemuseli spomaliť a zastaviť a dať cyklistovi prednosť, ktorá mu vyplýva zo zákona.
15.05.2024 - 13:08:24
01
ja mam tiez pocit ze sa to zlepsilo (vseobecne) avsak ked narazis na "prepinaca" tak je to fakt extrem zasadne horsi ako byval v minulosti...

v kazdom pripade som zvedavy ako dopadne ten pribeh z pred krematoria ked uz sa toho chytila prokuratura.
15.05.2024 - 13:17:41
04
pán Milan je exemplarny pripad toho, ze niektore veci treba aj v civilizovanej spolocnosti vybavit raz a navzdy inak :). Tak snad ho prokuratura poriesi.
15.05.2024 - 14:50:54
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up