Tiez som sa cudoval, ale neviem uz kde presne som to videl.
15.05.2024 - 22:21:34
00
Môj zážitok z rokov 90.: na Favorite (Škode) som prešiel cez odvodnovaci rigol (legalna cesta medzi bytovkami) a schytal som 2 defekty na obe pneu jednej strany auta. Aj 1 rezerva je vtedy primálo.
Našťastie bolo v meste a navyše nablízku kamionista, ktorý pomohol zhodiť plášť a vložiť dušu do 1 kolesa, postačilo na presun do pneuservisu. (Bolo rýchlejšie ako zháňať dovoz/odvoz, o nejakých asistenčných službách sme vtedy mohli snívať, rovnako ako o mobiloch... - no nejak sa dalo vyriešiť;))
15.05.2024 - 22:28:05
00
Ja mám už nejakých 10 defektov na mojich viac ako pol milióna kilometrov za sebou. Rezervu nemám, lebo na jej mieste je druhá zóna klímy, ale vozím so sebou sadu na lepenie defektov kúpenú v autodieloch (normálne auto knoty) a tá ma už tiež viac krát podržala
15.05.2024 - 23:38:28
00
andrej25, plnolete este nie je. :)

https://www.facebook.com/groups/1903708966546141/permalink/3659948887588798/
15.05.2024 - 23:57:37
02
nechapem tu obsesiu s rezervou. Este aj v auto-reportazach to vzdy spominaju. Za 250 000km a 20 rokov jazdenia som nemal defekt. A nepoznam nikoho, kto by za ten cas mal. Takze sanca dostat defekt je velmi mala. Naco mam teda vlacit rezervu? Mam asistencne sluzby, kde mi pneu pridu opravit/vymenit.
16.05.2024 - 06:09:32
01
To nie je obsesia, ale osobné preferencie. To, že ty si defekt nemal, neznamená, že neexistuju, pozri vyššie. Nie každý chce čakať na asistenciu, napríklad.

Každý sa zariadi podľa svojho. Niekto si napríklad do miesta na rezervu dá subwoofer...
16.05.2024 - 06:21:47
00
lto napísal:
Tiez som sa cudoval, ale neviem uz kde presne som to videl.

na orave šuhajko, a kedže po dedinach su všade pri novostavbach len sypane cesty často bordelom... treba si davať pozor,
v meste zas diery po sidliskach.. ono ked jazdíš len do prace a nakupy tak pohoda,
ja som dokonca pichol aj na parkovisku v rohačoch na tej šotoline, po lyžovačke prazdne koleso, tak som prehodil a pomaly domov, opravný sprej nepomohol,
dokonca aj pri stavbe našeho domu, pri kontrole makačov, tu našťastie pomohol lepiaci sprej a kompresorik na dojazd domov a do servisu,lebo žena dojazdovku nema,
takže vela zaleží kde sa s autom pohybujem....
preto ten dacia trektor s vysokým podvozkom :P
16.05.2024 - 06:28:06
01
mne uz to ako obsesia pride. V kazdom teste v TV spominaju, ci auto ma, alebo nema rezervu a beru to ako zle, ze ju nema. Aj kamarat mi prezentoval ako vyhodu, ze jeho auto ma rezervu. Ked som sa ho spytal, kolkokrat ju vyuzil, tak nikdy :-D Mne je fuk, ci niekto nosi rezervu, alebo nie. Kludne nech ma aj 4. Ale preco sa to vzdy tak zdoraznuje pri tak malej sanci na defekt, ma fakt udivuje. Ja nosim v aute radsej toaletny papier a ten mi uz parkrat pomohol. Toto by malo byt vo vybave, nie rezerva :-D
16.05.2024 - 06:34:34
02
skorpion napísal:
nechapem tu obsesiu s rezervou. Este aj v auto-reportazach to vzdy spominaju. Za 250 000km a 20 rokov jazdenia som nemal defekt. A nepoznam nikoho, kto by za ten cas mal. Takze sanca dostat defekt je velmi mala. Naco mam teda vlacit rezervu? Mam asistencne sluzby, kde mi pneu pridu opravit/vymenit.


Ono tieto veci sa z nepochopiteľných príčin dejú, keď to najmenej čakáš. Kamarát viezol ženu s kontrakciami do nemocnice, dostal “šusdefekt” na ročnej pneumatike a vtedy naozaj nechceš čakať na asistenciu. Doviezol som mu moje auto a ja som s tým jeho čakal na servis 2,5 hodiny! (Peugeot Asist) Lebo to má zaplatené ….
Na druhý deň sme objednávali disk a všetko okolo toho, aby mal plnohodnotnú rezervu.
16.05.2024 - 07:16:57
01
Za minulý rok 3 defekty. 2x v krkahájoch, raz na skialpe, druhý krát na hubách. 1x na dialnici. V kolese bola asi pichnutá špona, stratilo tlak a pri 130 km/h sa rozpadla bočnica. Od zadného kolesa najprv vibrácie, potom dym. Našťastie som stihol zastaviť bez poškodenia kolesa alebo hocičoho iného. Za mňa je rezerva must have.
16.05.2024 - 07:18:45
00
Dialnica do Prahy, 160kmh, spona do pneumatiky, franforce gumy lietali dookola, zastavil som uz len na rafiku. Asistencia mi ponukla odtah do Brna a hotel s tym, ze pneu dodaju do tyzdna... :D
Ine riesenie neponukli, kamos mi z domu musel priviezt zimne kolo.

A tento zazitok zo Stiavnice som tu uz daval: :)
https://www.mtbiker.sk/forum/post1618761.html#p1618761
16.05.2024 - 07:27:31
02
Presne tak. Mať v aute poloplnohodnotnú rezervu je proste fajn a eliminujem tym vsetky nezaduce faktory ktore sa môzu vyskytnut ci za humnami ci 1000km od domu bez ohladu na asistencne sluzby. Koniec debaty. :)
16.05.2024 - 10:44:34
03
Len aj treba sa o ňu starať, aspoň raz ročne dofúkať. Kamošovi sa podarilo zrušiť si vlastnou blbosťou pneumatiku, že v aute má plnohodnotnú rezervu. Není problém... Až na prázdnu rezervu ? samozrejme kopresor nebol, najbližšia pumpa s kompresorom skoro 30km. Našťastie na chate bola ručná pumpa na bike. Boli sme tam jediné auto.
16.05.2024 - 12:29:02
00
skorpion napísal:
nechapem tu obsesiu s rezervou. Este aj v auto-reportazach to vzdy spominaju. Za 250 000km a 20 rokov jazdenia som nemal defekt. A nepoznam nikoho, kto by za ten cas mal. Takze sanca dostat defekt je velmi mala. Naco mam teda vlacit rezervu? Mam asistencne sluzby, kde mi pneu pridu opravit/vymenit.


keď sa budeš v noci, niekde v strede Maďarska (široko ďaľeko nikde nikto) vracať z dovolenky, plne naložený v daždi a do pneu sa ti dostane kolík hrubý asi 1,5 cm (tam ti žiadna lepiaca sada, ani knôt nepomôže) tak potom zistíš, načo je dobrá rezerva (aj keď iba núdzová max. 80 kmh)

ale zasa takú fajnovú spotrebu 4,2 litra / 100 km som na takej dlhej trase nikdy nemal :D :D :D

na 99% pri jazdách "okolo komína" stačí aj tá lepiaca sada / asistenčná služba, príp. kamarát na telefóne, ale to 1% niekedy stojí za to...

PS: čiste pre štatistické účely som za cca 300 000 km mal 3 defekty, ale ani jeden by sa nedal núdzovo opraviť, ani zalepiť, len vymeniť koleso / odťah ;-)
16.05.2024 - 12:40:30
00
Jano1987 napísal:
Len aj treba sa o ňu starať, aspoň raz ročne dofúkať. Kamošovi sa podarilo zrušiť si vlastnou blbosťou pneumatiku, že v aute má plnohodnotnú rezervu. Není problém... Až na prázdnu rezervu ? samozrejme kopresor nebol, najbližšia pumpa s kompresorom skoro 30km. Našťastie na chate bola ručná pumpa na bike. Boli sme tam jediné auto.


Preto mam aj kompresor ?
16.05.2024 - 17:12:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up