Je to jedno, či tam bude Šutaj "garantujem" Eštok alebo iný.
17.05.2024 - 10:00:28
00
Ochranka pojde doprec, minimalne ak Ficovi neposkodilo aj kus toho sedliackeho rozumu. Len na verejnost budu sirit presne takyto narativ, ze nikto neurobil chybu a vsetci z vlady su dokonali a za vsetko mozu media a opozicia.
Idu velmi nebezpecnu hranu, asi uz zabudli pocitat.
Tak si to zhrnme.
Vladna vacsina je velmi krehka, prezidentske volby dopadli v konecnom dosledku tesne, kde prve kolo dokonca prevalcovala liberalna cast a druhe kolo vyhrali len vdaka hlasom extremistov. Napriek tomu sa vlada tvari, ze v tejto krajine maju ludia iba jeden nazor a vsetko proti je nazor medii a opozicie. Myslim, ze uz dost hazarduju nielen so stavom verejnych financii, ale aj s obcianskymi naladami v tejto krajine.
Takto sa spravaju samozvani "mierotvorcovia", ze spolocnost dovedu na pokraj kolapsu a obcianskej vojny. Az mam pocit, ze cele je to riadene odniekial na dialku z vychodneho kuta. Aj to "uniknute" video strelca, ktoreho nabadaju, co ma hovorit a potom to vypustia ako tutovku, lebo vsak ich volici seno zeru. To je typciky priklad goebbels-putlerovskej propagandy, kde nikto iny iba policia mohla mat k strelcovi pristup bezprostredne po utoku. Kto iny, ako zakerny hajzlik, by nieco take natocil a vypustil, aby zasial dalsie semienko nenavisti. A pritom tancuju na krvavom saku svojho sefa. Tito ludia uz nemaju ziadnu hranicu.

Kedysi ktosi povedal, ze Slovensko ma tiez svoju velku historicku ulohu v ramci EU. Mam pocit, ze prave teraz ju zohravame, ale zial nie v pozitivnom duchu.
17.05.2024 - 10:05:36
314
dodo58 napísal:
A pritom tancuju na krvavom saku svojho sefa. Tito ludia uz nemaju ziadnu hranicu.

Tie hranice urcuje prave sef. A kedze sa mu nechce do vazenia, tak radsej zapreda cele Slovensko Russku, lebo tam sa take nemoze stat. On ich navyse asi aj realne obdivuje a jeho EU poza v minulosti bola len pretvarka kvoli peniazom.
17.05.2024 - 10:17:33
05
Skor to bude to B. Ze realne obdivuje autokraticky rezim a nenavidi demokraciu a liberalizmus, cize zhoda smerom na vychod. Do vazania by ho len tazko dostali, to by sa burila prave ta druha polka polarizovanej spolocnosti. Vsak co sa dialo uz len ked ho mali dat do vazby. Kolko ludi v tejto krajine obdivuje takeho Cernaka. Fico sa v tejto krajine basy naozaj bat nemusi a ani sa neboji. Jedine kedy mu uz asi stislo polky bolo v stredu.
17.05.2024 - 10:28:05
00
Áno, to "uniknuté" video je v kontexte posledných mesiacov a po vysvetľovaní právnych prekážok zverejňovania informácií k aktívnym prípadom doslova čerešničkou na torte. Hlavne keď človek porovná, koľko minút po streľbe sa dostalo do online priestoru doslova intímne interview s atentátnikom pravdepodobne z chodby OO PZ a koľko mesiacov trvalo zverejniť zásah semaforu v kvalite "slabozraký dôchodca natáča nočnú panorámu mesta na Sony Ericsson T68i model 2002, ktorý dostal na SMS-kovanie od vnuka" :tmi:
17.05.2024 - 10:46:09
010
Čo si myslíte o o tom, že krátko nato sa objavila nahrávka s páchateľom na tej chodbe?? Lebo mňa jediné čo napadlo ( okrem zimomraviek spôsobených mojím myšlienkovým pochodom - podotýkam, vysoko konšpiračným ) je, že ak sa k takémuto páchateľovi dostal niekto, kto to natočil, tak to umožnila jedine štátna polícia ( samozrejme ). Ak to umožnila polícia, aby sa toto videjko dostalo na verejnosť, tak potom to bol samozrejme zámer. Ja len dúfam, že to bolo v tej chvíli len improvizácia Eštóka a moc to nepremyslel a myslel iba krátkozrako a jednoducho chcel využiť situáciu. Policia by mala v tom momente rozbehnúť vyšetrovanie okolo toho človeka - či tam nie sú nejakí spolupáchatelia , možný ďalší útok na niekoho iného.....atď. Jednoducho im malo záležať, aby sa najbližšie hodiny nič von nedostalo ohladne páchateľa, hned ho mali vypočúvať a mali zabezpecit aby bol mimo kontaktu verejnostou. Namiesto toho vzniklo videjko s páchateľom a on kludne mohol v tom videjku povedat heslo na dalsi utok a nikto by to nikdy nezistil . To sa akože polícia neobávala ďalšieho útoku ?? Prečo sa neobávala ďalšieho útoku?? Lebo vedeli, že sa nič nestane, lebo to celé narafičili oni?? Je naozaj Fico zranený?? Všetci zúčastení zdravotníci sú len nastrčení herci, krv bola falošná, výstrely boli fingované....

Prosím, presvedčte ma verejne známymi a overeteľnými argumentami o opaku. Prosím . Ďakujem.


A len tak naokraj, To, že Bombic mal krátko na to fotku občianskeho preukazu páchateľa, je toto normálne?? Kde to žijeme?? Kde je to dno a kedy sa tam dostaneme?
17.05.2024 - 10:46:31
10
Konspiracie sa pytaju aj u mna, ale nechcem tomu prepadnut, lebo v com sa potom budem lisit od druhej strany. Keby takto niekto strielal na Caputovu, nespochybnoval by som to.
Hlavny argument je asi ten, ze by to chcelo naozaj velku organizaciu a doverovat vacsiemu poctu nahodnych ludi vratane zdravotnikov ze toto nikde neleakne. Tiez, ze utocnikom je niekto kto dlhodobo bojuje proti Ficovi. Aky by mal zaujem s nim spolupracovat? Tiez by sa snad pri planovanom utoku ochranka spravala trosku profesionalnejsie.
Bohuzial, sledujem slovensky kanal na Reddite a toto spolarizuje spolocnost este viac a dokonca na to netreba ani slova Blahu a podobnych.
17.05.2024 - 10:56:03
00
johnnySVK napísal:
Čo si myslíte o o tom, že krátko nato sa objavila nahrávka s páchateľom na tej chodbe?? Lebo mňa jediné čo napadlo ( okrem zimomraviek spôsobených mojím myšlienkovým pochodom - podotýkam, vysoko konšpiračným ) je, že ak sa k takémuto páchateľovi dostal niekto, kto to natočil, tak to umožnila jedine štátna polícia ( samozrejme ). Ak to umožnila polícia, aby sa toto videjko dostalo na verejnosť, tak potom to bol samozrejme zámer. Ja len dúfam, že to bolo v tej chvíli len improvizácia Eštóka a moc to nepremyslel a myslel iba krátkozrako a jednoducho chcel využiť situáciu. Policia by mala v tom momente rozbehnúť vyšetrovanie okolo toho človeka - či tam nie sú nejakí spolupáchatelia , možný ďalší útok na niekoho iného.....atď. Jednoducho im malo záležať, aby sa najbližšie hodiny nič von nedostalo ohladne páchateľa, hned ho mali vypočúvať a mali zabezpecit aby bol mimo kontaktu verejnostou. Namiesto toho vzniklo videjko s páchateľom a on kludne mohol v tom videjku povedat heslo na dalsi utok a nikto by to nikdy nezistil . To sa akože polícia neobávala ďalšieho útoku ?? Prečo sa neobávala ďalšieho útoku?? Lebo vedeli, že sa nič nestane, lebo to celé narafičili oni?? Je naozaj Fico zranený?? Všetci zúčastení zdravotníci sú len nastrčení herci, krv bola falošná, výstrely boli fingované....

Prosím, presvedčte ma verejne známymi a overeteľnými argumentami o opaku. Prosím . Ďakujem.


A len tak naokraj, To, že Bombic mal krátko na to fotku občianskeho preukazu páchateľa, je toto normálne?? Kde to žijeme?? Kde je to dno a kedy sa tam dostaneme?

To video mohlo vzniknut aj prirodzenejsie, cize nejaky novinar poznal miestneho policajta, ci podplatil ho a natocil si video. Faktom je, ze NAKA si strelca odviezla az po par hodinach, co stravil na miestnom oddeleni...co je tiez trosku divne z mojho pohladu btw a len ma usvedcuje v tom, ze cele to bol len taky neriadeny chaos, kde lava ruka nevedela, co robi prava.
Nie je to nerealne, ale uznavam, ze nie tam sexy ako konspiraciz, ze to narychlo skutil a vypustil suhaj.
Mne sa totizto obcas zda, ze pri tom konspirovani im pripisujete vlastnosti, ktore nemaju...napriklad, ze vedia improvizovat, alebo naopak predvidat par tahov dopredu, proste, ze premyslaju.
Podla mna ich vyrazne precenujete.
17.05.2024 - 10:58:04
00
johnnySVK napísal:
A len tak naokraj, To, že Bombic mal krátko na to fotku občianskeho preukazu páchateľa, je toto normálne?? Kde to žijeme?? Kde je to dno a kedy sa tam dostaneme?


V lepšom prípade sa to stalo iba tak, že ten nácek má nepochybne množstvo sympatizantov aj medzi policajtami a skrátka niekto z policajtov mu to poslal.
V horšom prípade ten nácek s policajtami normálne spolupracuje (veď minister vnútra bol v jeho programe) a skrátka to od nich dostal na pokyn zhora.

Či išlo o ad-hoc leak alebo ide o dlhodobejšiu spoluprácu, uvidíme časom.
17.05.2024 - 11:00:23
01
Este jedna vec, co sa tu nespomenula.
Utocnik mal zbran v legalnej drzbe, Ci mal aj acko uz nepisu, ale v principe to je jedno.
Ocakavam, ze niekto z vladnych politikov po chvilke vytiahne tuto temu a bude sa snazit obmedzit legalnu drzbu zbrani. Podotykam, ze spolu s CR patrime v tomto medzi najliberalnejsie staty v EU a sme takou bastou slobodne vlastnenia strelnych zbrani a snahy o ich obmedzenie zo strany EU tu uz parkrat boli, ale vzdy sme sa zatial ubranili.
Viem, ze je to podruzna tema momenetalne, ale vsadil by som 4 cifernu sumu, ze s tym skor, ci neskor niekto pride a zase sa bude o tom diskutovat.
17.05.2024 - 11:02:12
02
2/3 štátnej správy volí SMER a jeho klony.
17.05.2024 - 11:06:43
00
flegko napísal:
Mne sa totizto obcas zda, ze pri tom konspirovani im pripisujete vlastnosti, ktore nemaju...napriklad, ze vedia improvizovat, alebo naopak predvidat par tahov dopredu, proste, ze premyslaju.
Podla mna ich vyrazne precenujete.


Tak ale zase hento by nebola až tak náročná improvizácia, aby to nejaký spindoktor okolo šuhaja alebo okolo SIS nevedel v priebehu pár minút, kým je ešte strelec v Handlovej ľahšie dostupný a je ešte v šoku, spraviť. Ono totiž keby to boli iba nejaké tie strelcove slová, tak hej, mohlo by ísť o prostý únik videjka za peniaze. Ale tá navádzacia otázka sama o sebe je dosť zvláštna (" a preto ste sa pred mesiacom rozhodli čo?") a navyše sa mi osobne zdá byť vyslovená príliš distingvovane na nejakého policajtíka z obvodného oddelenia. To je nejaký kvalitnejší káder ako len prostá zelená žabka.


Naposledy upravil Jaroh dňa 17.05.2024 - 11:10:36, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2024 - 11:09:19
03
skorpion napísal:
Radio Slovensko. Pocuvam v praci. Pocul som vyjadrenia o ucasti vsetkych, okrem Smeru a SNS. Nepisal som, ze nepojdu, alebo ze odmietli, ale ze ucast nepotvrdili, resp. sa nevyjadrili.

Doplnene: tak stretnutie ma byt v utorok, nie dnes

Ja už dlho počúvam Český Rozhlas Plus (https://plus.rozhlas.cz/). je to iba hovorené slovo na rôzne, nie len aktuálne témy. Dosť sa tam teraz aj venujú samozrejme atentátu. Prezentujú IMHO vyvážené a nestranné názory a dávajú priestor zvyčajne všetkým stranám. Majú archív vysielania a aj skvelé podcasty.
17.05.2024 - 11:09:22
11
ked vlada zareze RTVS, tak aj ja prejdem na nieco ine. Vdaka za tip :-)
17.05.2024 - 11:11:26
02
Osobne sa prikláňam možnosti B, opakovane disponuje informáciami ku ktorým sa ako tupý nazi dement z pivnice v Londýne jednoducho nemá ako legálne dopracovať (a z bystrej mysle a investigatívneho talentu Hercule Poirot hadr ho teda vážne neupodozrievam). Celkom dosť ľudí to berie na môj vkus dosť športovo, prípade s blahosklonným "no čo, situácia je taká aká je", ale z môjho pohľadu je takáto úroveň ochrany informácií zo strany OČTK sakramentálne veľký problém (a dáva mi celkom logiku, prečo sme sa dostali na blacklist pri zdieľaní utajovaných skutočností minimálne medzi krajinami EÚ) ...
17.05.2024 - 11:11:57
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up