naco vyberat jezka ? vsak ho tam nechaj
04.09.2008 - 12:57:16
00
neviem dať dolu z krku vidlice ten posledný kus, ktorý je narazený pri korunke a takisto neviem ako vybrať ježka...
HELP :!:


Vyklepať drevenou rúčkou napr. z kladiva, skrutkovača a pod. pekne dookola ale mala by tam byť aj drážka na tom krúžku, ježka si kúp nového za pár korun.
04.09.2008 - 12:58:07
00
Ak si to ešte nikdy nerobil a nie si zručný odporúčam ti navštíviť servis a neriskovať.Maš to za chvilu hotové a bez nervov.
04.09.2008 - 13:30:55
00
HOPE má svoj systém HOPE HEAD DOCTOR ktorý je namiesto ježka...
04.09.2008 - 13:34:00
00
ROFL ! Nevies namontovat Head Doctora ?! Na Hope stranke najdes video ...
04.09.2008 - 13:55:27
00
Takže doma už je nové hlavko HOPE a teraz ho treba vymeniť...
Môže niekto prosím popísať postup rozobrania-odobrania starého a montáž nového?
Alebo s tým ísť rovno do servisu?
Najradšej by som to urobil doma, ale potrebujem poradiť!!!


NOISE prečo si vlastne menil hlavové zloženie, pokiaľ viem, tak máš ešte relatívne nový bike. Alebo sa mýlim???
Čo sa stalo so starým ???

Ja keď som musel meniť celý rám, kvôli praskline na zadnej pätke, tak som misky integrovaného hlavového zloženia vyklepával medenou tyčkou z rámu a misky som do nového rámu naklepal pekne pomaly tou istou medenou tyčkou. Samozrejme misky som najskôr namazal vazelinou, aby sa lepšie šmykli na svoje miesto v ráme. Zatiaľ je všetko O.K.
S tou kuželovou podložkou, ktorá ti zostala na krku vidlice sa musíš trošku potrápiť. Ide dosť ťažko dole, hlavne ak je to prihrdzavené. Doporučujem niečím to postriekaj ako napr. WD40 a podobne. A potom pekne pomaly skrutkovačom páčiť a tlačiť rovnomerne von. Ježka sa pokús vytlačiť von smerom dolu ku korunke vidlice, ak ale nemá vnútorná stena tvojej vidlice kuželovitý priemer, ktorý sa smerom dole zmenšuje.
04.09.2008 - 14:02:20
00
BASE no staré bolo v pohode, ale kúpil som červené HOPE - je lepšie a krajšie :-) staré CANE CREEK ti darujem
04.09.2008 - 16:45:27
00
možeš aj mne :D
04.09.2008 - 16:57:58
00
no tak som to nakoniec všetko zvládol - dúfam, že úspešne, až na toho ježka... nová šrouba od HOPE má taký istý závit, tak som ho tam nechal a HEAD DOCTOR zatial ostáva v hanbe ležať na polici...

tu sú fotky:
http://picasaweb.google.sk/noise.audigt ... 008TUNING#
04.09.2008 - 18:10:51
00
no čo na to hovoríte?
07.09.2008 - 16:03:26
00
...no a ako si nakoniec tie misky vyberal a narazal...pochval sa :wink:
07.09.2008 - 16:37:03
00
na vyrazenie som použil rúčku zo starého "francuzaku" tam sú také zaoblené hrany na konci, tak aby som nič nepoškrabal a pomaly po obvode som klepkal po jednej a potom po druhej, pokial nevyšli von - nebolo to také hrozné, len sa treba odhodlať a trochu pri tom rozmýšlať.... :-)

nové som chcel nalisovať takým domáckym sťahováhom vyrobeným zo závitovej tyče - ale išli tie misky trochu "skríža" tj. že viac tlačilo jednu stranu... tak som ich tam naklepával tak, že som na ne položil dubovú kocku - aby som nebil kov na ko a aby sa to nedoškrabalo.zasa rovnomerne po celom obvode... Keď som to mal naklepané tak do 2/3 tak som to dotlačil dokonca tým spomínaným sťahovákom.
07.09.2008 - 20:32:30
00
na vyrazenie som použil rúčku zo starého "francuzaku" tam sú také zaoblené hrany na konci, tak aby som nič nepoškrabal a pomaly po obvode som klepkal po jednej a potom po druhej, pokial nevyšli von - nebolo to také hrozné, len sa treba odhodlať a trochu pri tom rozmýšlať.... :-)

nové som chcel nalisovať takým domáckym sťahováhom vyrobeným zo závitovej tyče - ale išli tie misky trochu "skríža" tj. že viac tlačilo jednu stranu... tak som ich tam naklepával tak, že som na ne položil dubovú kocku - aby som nebil kov na ko a aby sa to nedoškrabalo.zasa rovnomerne po celom obvode... Keď som to mal naklepané tak do 2/3 tak som to dotlačil dokonca tým spomínaným sťahovákom.


...aj ti pri tom niekto asistoval ?
07.09.2008 - 20:44:44
00
nebolo treba, ale určite to pojde lahšie, ked ti rám bude niekto držať, ako ked som ho ja stískal medzi kolenami :lol:
ked nikto nebol po ruke, tak som si to musel urobiť sám :lol:
07.09.2008 - 21:02:12
00
Odkial si zohnal tu srubu na uchyt patky prehadzovacky?
12.11.2008 - 10:51:48
00
keyboard_arrow_up