Dobrý deň,

Uvažujem o kúpe svojho druhého poriadneho celoodpruženého bicykla, konkrétne Propain Spindrift CF 4 "29".

Mám však niekoľko pochybností. Nikdy som nejazdil na karbónovom ráme a zaujíma ma, ako sa správa v porovnaní s hliníkom. Obávam sa, či karbón dokáže odpúšťať chyby či musím dávať fakt veľký pozor na to

Rovnako som čítal, že rámy Spindrift občas praskajú, čo ma trochu znepokojuje.

Budem rád za váš názor na karbónové rámy a konkrétne na model Propain Spindrift. za hocijaké rady a tipy budem rad
30.06.2024 - 01:58:26
00
https://m.youtube.com/@remymetailler

Urob si názor sám.
30.06.2024 - 11:12:14
00
Kup ho. Praskne všetko take veci nerieš. Moj cf tyee už aj padol 100 x , som 110 kilová čuňa čo nevie doletieť žiaden gap , spravam sa k tomu rámu ako totálny pohan a ten rám nepraskol , zadná stavba nemá vakel , je to naddimenzované a určené na gravity disciplíny. Jediná nevýhoda je interné vedenie ktoré má nedostatky (to už všade) a možno skrutky čapov sa brúsia rychlejšie ale je to len elox na oko , nemá vakel (otazka 20 eur). Budeš spokojný.
30.06.2024 - 17:49:29
02
A ešte ma napadlo , zavolaj im. Bude ti trvať dovolať sa 3 až 5 pracovných dní a zisti či to majú na sklade. Ich dodacie lehoty su od nevidim do nevidim a keď im zaplatíš a budeš čakať lebo aktualne nebudú komunikacia bude vyzerať nasledovne: nevieme , nedá sa , nezaujem, nepači sa ti? Vratime ti peniaze , ale až o týždeň najskôr . Ale to som zažil aj u commencalu s lyžami. Je to proste esencia direct sale.
30.06.2024 - 18:00:09
10
Ďakujem za vás čas a určite napišem
30.06.2024 - 20:40:48
00
Známy jazdil 4 roky mondraker superfoxy hliník bez problémov väčšinou Kalnicu tie najväčšie skoky. Karbónový spindrift mu praskol po 2 mesiacoch. Zvážil by som co ideš jazdiť, propainy robia pomerne ľahké rámy čiže ten materiál niekde ubrať musia. To ze Remy jazdí na nich co jazdí nieje žiaden argument, pri tých pádoch co mal za posledný rok by som sa nečudoval keby mal už minimálne tretí rám ale keďže ho sponzoruju to nebude nikde prezentovať.
01.07.2024 - 07:17:31
10
som natom rovnako ako Gesker. 5 rokov karbónový foxy, hrozné správanie k biku, cez 10k km na trailoch :) a nič. Naviac karbón sa dá opraviť.
01.07.2024 - 09:19:12
10
keyboard_arrow_up