Urobil som s priatelmi maraton a môžem Vám povedať že to nebolo také strašné...Aj keď bolo niečo cez 400 pretekárov tak sme zozberali dohromady možno jedno vrece z 56km trasy... Nepočítam však 100 metrov v rámci občerstvovačky. Poznam aj ine a horšie zvierata ako sme my cyklisti... 8)
09.09.2008 - 21:38:28
00
Urobil som s priatelmi maraton a môžem Vám povedať že to nebolo také strašné...Aj keď bolo niečo cez 400 pretekárov tak sme zozberali dohromady možno jedno vrece z 56km trasy... Nepočítam však 100 metrov v rámci občerstvovačky. Poznam aj ine a horšie zvierata ako sme my cyklisti... 8)


Tak s tymto sa dal len suhlasit
09.09.2008 - 21:40:20
00
filo ja som veľmi dobre pochopil čo si tým chcel napísať, len si to niekedy treba po sebe prečítať..."na výjazde nie ale na preteku je to iné" "platím štartovné tak nech to organizátor pozbiera" "penco gel je lepkavý, zašpiní mi dres, hodím ho radšej na zem, nie som predsa hlúpy" - mne z týchto výrokov vychádza jediné...
09.09.2008 - 21:53:13
00
Mas pravdu vyznieva to zle...ale v tom jak som bol trosku vytoceny tak to inak znelo....ale precitaj si to dalej to uz bolo trosku v klude :) s tym pouzivanim gelov to tak chodi bohuzial....ja si to uz davam radsej pred startom :) pocas jazdi je to neprakticke a nebezpecne

za tym co som napisal naposledy si stojim...takze aby to nevyznelo zle :)
09.09.2008 - 22:21:41
00
patooo skus bez vykricnikov, bude to vyzerat lepsie :)

ja len nechapem preco to v zahranici funguje a na Slovensku by s tym bol sialeny problem :roll:
(a povedzme si uprimne na Salzkammergute to mali vyriesene fakt exkluzivne a bordel na zemi mimo vyznacenych zon bol z "penco gelov" ktore rakusania asi na zem nehadzali...)
09.09.2008 - 23:44:54
00
moja tohtorocna skusenost zo Salzky mi hovori, ze nie vychova, ale najprv represia az nasledne vychova z nas urobi ludi... a to tam boli trosku ini borci ako ta nasa "elita" - narazam na tych spominanych v prvej 30ke, ktori setria cas a dres... :roll:

vsimol som si, ze obcerstvovacky a tym padom aj zony odpadu boli dobre takticky rozmiestnene, tzn. tam, kde vsetci jedli gely, takze tam, kde vsetci produkovali odpad, potom uz nikoho nenapadne davat si gel v zjazde, zaroven aj mna motivovali, ze prave tu sa mam najest a tu aj odhodit obal, pripadne siahnut do vrecka a vyhodit iny obal, aby mi nahodou nevypadol inde... dost logicke a tak jednoduche... :o
09.09.2008 - 23:47:00
00
ja len nechapem preco to v zahranici funguje a na Slovensku by s tym bol sialeny problem :roll:
(a povedzme si uprimne na Salzkammergute to mali vyriesene fakt exkluzivne a bordel na zemi mimo vyznacenych zon bol z "penco gelov" ktore rakusania asi na zem nehadzali...)


jedine snad tymto sposobob by to bolo vyriesene


...dudo mrzi ma, ze aj ty si to tak pochopil :roll: aj ked je pravda ze z toho prveho prispevku to tak vypliva lebo to boli aj emocie ked som si precital jak tam vsetci nadavaju na patoo-v nazor..najradsej by som to vymazal lebo fakt z toho vyplyva ze robim brutalny bordel v lese :cry: a pritom to tiez odsudzujem
10.09.2008 - 08:21:44
00
Myslim, ze uz by sa to tu mohla uzatvorit, nema to tu aj tak vyznam ... my si po sebe bordel odpraceme, nebudeme ho nechavat v lese ... No trebasa zamysliet aj nad tym, ze vzdy bude niekto taky, ze tam proste ten papierik necha ...

Ked uz sme pri tom, tak uz som raz bol po maratone cistit les! Nazbieralo sa dokopy jedno vreco viac to nebolo ... takze to neni az take strasne aj keby mali ludiana tych par miestach zastavit a hodit to zo zeme do vreca...
10.09.2008 - 08:23:53
00
moja tohtorocna skusenost zo Salzky mi hovori, ze nie vychova, ale najprv represia az nasledne vychova z nas urobi ludi... a to tam boli trosku ini borci ako ta nasa "elita" - narazam na tych spominanych v prvej 30ke, ktori setria cas a dres... :roll:

vsimol som si, ze obcerstvovacky a tym padom aj zony odpadu boli dobre takticky rozmiestnene, tzn. tam, kde vsetci jedli gely, takze tam, kde vsetci produkovali odpad, potom uz nikoho nenapadne davat si gel v zjazde, zaroven aj mna motivovali, ze prave tu sa mam najest a tu aj odhodit obal, pripadne siahnut do vrecka a vyhodit iny obal, aby mi nahodou nevypadol inde... dost logicke a tak jednoduche... :o



toto vyzera fajn !!! Vyznacit okolo obcerstvovacky, povedzme usek 1 km a tam nech vsetci pohadzu odpad na zem .. To beriem !!! Kedsi daniekto v tejto zone gel, tak urcite si ho nebude davat za 15 minut zasa ahadzat ten obal na zem ! Alebonatratispravit 2-3 taketo miesta... Urcite by bolo potom menej tych odpadkov
10.09.2008 - 08:27:27
00
Nehladiac na príspevky pred tebou, máš pocit že jedno vreco je málo :?:
Jedno tam, daľšie tam a v lese je bordel...
10.09.2008 - 08:29:54
00
No vidíte, že to ide aj bez "greenpeace" nálepiek...Samozrejme stále sa nájde kopec ľudí, ktorí to budú robiť aj keby za to bol neviem aký postih...a zamkýnať sa nebude, lebo táto téma nie je len o odpadkoch...
10.09.2008 - 08:32:30
00
Nehladiac na príspevky pred tebou, máš pocit že jedno vreco je málo :?:
Jedno tam, daľšie tam a v lese je bordel...



To som tiez nenapisal ! Ale myslim, ze to nie je problem, ked uz idem odznacit trat, tak pozbierat aj tie odpadky, aspon tie, co su viditelne. Tu trat moze ist predsa odznacit niekolko skupiniek a ked kazdy bude mat usek par kilometrov, tak z jedneho vreca bude mat jednu igelitku, aj to je podla mna cesta ...
10.09.2008 - 08:35:14
00
Tiež mám pocit, že jedno vreco je dosť, tak ako povedal Terry, pozbierané mimo občerstvovačiek...Či už som na maratóne alebo sa vozím vo voľnom čase, správam sa stále rovnako, ani vo sne by mi nenapadlo hodiť niečo na zem...
10.09.2008 - 08:41:48
00
Tiež mám pocit, že jedno vreco je dosť, tak ako povedal Terry, pozbierané mimo občerstvovačiek...Či už som na maratóne alebo sa vozím vo voľnom čase, správam sa stále rovnako, ani vo sne by mi nenapadlo hodiť niečo na zem...


Tak to sme na to asi rovnako. To tu iba niektori " mili " foristi zacali do mna hucat, ze hadzem odpadky po zemi a podobne ...

Po prve: Gely nejem, nepotrebujem ich a ani mi nechutia, na maratonoch vlastne vobec nejem !

Po druhe: Ked som na vylete, tak mi to nerobi problem zastavit, zjest si keksik, alebo co to mam zabalene a OBAL SI DAT DO CAMELU ...

Mam taky pocit, ze niekto ini asi bude robit ten bordel na maratone ....
10.09.2008 - 08:54:57
00
Keby si takýto postoj zaujal hneď nemuselo to dopadnúť tak ako to dopadlo. Je jasné, že každý má na DSQ svoj názor, je to pálčivá téma a preto tie emócie...
10.09.2008 - 09:05:54
00
keyboard_arrow_up