Ako propagator Source povazujem Deuter za spickove vaky a radu EXP som mal uz davno v merku (pozn.: Deuter pouziva rezervoary od Source). Urcite nic neskazis Deuterom EXP12, tiez by som ho bral, aj ked osobnu skusenost nemam (okrem toho, ze som si na Deuter siahol v Hudy).

P.S. Gripy Ergon GX1 pouzivam uz davno (este z prvej serie) a lepsie nepoznam.
09.09.2008 - 23:43:04
00
Ako propagator Source povazujem Deuter za spickove vaky a radu EXP som mal uz davno v merku (pozn.: Deuter pouziva rezervoary od Source). Urcite nic neskazis Deuterom EXP12, tiez by som ho bral, aj ked osobnu skusenost nemam (okrem toho, ze som si na Deuter siahol v Hudy).

P.S. Gripy Ergon GX1 pouzivam uz davno (este z prvej serie) a lepsie nepoznam.


zrejme tie gripy nebudu najhorsie ked dostali tolko oceneni vratane Eurobike awardu... :-)

Deuter je spicka v turistickych batohoch, lepsi je snad uz len Karrimor aj ked neviem ci to este plati... s cyklobatohmi Deuter mam len tu jednu skusenost - TransAlpine 30 a s tym som velmi spokojny, divim sa co vsetko vydrzal... ale ako vravim na jednodnovky je mooc velky. Jeho by som si vedel predstavit na viacdnovu akciu, do spodneho oddielu supnut Koteku 290 a este nejake hrandry, do vrchneho proviant a ideme... :-)
10.09.2008 - 00:33:04
00
Ja mam viac ako rocnu skusenost s Deuterom HydroEXP 12. Ruksak je vyborny, kvalitne spracovany. Bezne v nom vozim 2 duse, zakladne naradie, penazenku kluce, nejake tycinky a 3l vak Source, ktory bol jeho sucastou. V pohode sa tam zmesti aj softshellovka. V pripade potreby vacsieho objemu sa da bocnym zipsom zvacsit objem batohu o 2l (podla vyrobcu), ale vtedy je uz batoh s plnym rezervoarom dost neforemny na vzhlad, hoci sedi dobre. Tuto moznost vyuzivam minimalne, takze mi to nevadi. Batoh ma samostatnu "sietku" na pripnutie prilby a navlek proti dazdu, ktore su skryte v zipsovych priehradkach.
Jedinu vyhradu mam k Source rezervoaru, ktoreho koncovka zacala asi po 8 mesiacoch kvapkat. To som ale vyriesil pouzitim koncovky z Camelu a rezervoar sluzi bez problemov dalej.
Zhrnutie: aj ked bol drahsi, nelutujem a kupil by som ho znova.
10.09.2008 - 09:38:48
00
Jedinu vyhradu mam k Source rezervoaru, ktoreho koncovka zacala asi po 8 mesiacoch kvapkat. To som ale vyriesil pouzitim koncovky z Camelu a rezervoar sluzi bez problemov dalej.

Od zaciatku pouzivam Camel koncovku na Source vaku prave kvoli tomu, ze sa mi viac pozdavala z hladiska tesnosti a mensej citlivosti na kvapkanie pri nespravnom zalozeni do docku. Na druhej strane do Camel koncovky sa zazerie pliesen v takych kutoch, ktore su nevycistitelne.
10.09.2008 - 11:31:35
00
Plesen neriesim, vozim len cistu vodu. Aspon nemusim riesit ci na odstranenie plesne pouzit mraznicku, savo, ocot, cistiace tablety ...

Ja pouzivam camelacku koncovku s ergo hydrolockom (90 stupnove koleno s ventilom) a teraz nehrozi, aby voda tiekla ked nechcem.
10.09.2008 - 13:10:35
00
Ono ani tá Camelácka koncovka nie je až taká skvelá,mne začala asi pred mesiacom kvapkať a synátorovi tiež a to má Camel asi pol roka :roll:
10.09.2008 - 17:42:00
00
Ono ani tá Camelácka koncovka nie je až taká skvelá,mne začala asi pred mesiacom kvapkať a synátorovi tiež a to má Camel asi pol roka :roll:

... :idea: a nehryzie do nej ? Ja mam zatial stale stejnu snad 3 roky, ci este viac (od kedy vysiel prvy M.U.L.E.).
10.09.2008 - 20:39:22
00
Hryzie nehryzie to ja už neposúdim,ale moja po nejakom roku a pol začala kvapkať tiež a to s ňou zachádzam dosť mierumilovne :D ,tak neviem :roll:
11.09.2008 - 16:49:08
00
moja koncovka je uz 4 roky ako nova
11.09.2008 - 17:35:58
00
Kokos Ludia ja som po ´´roku´´ prečítal túto tému a zistil som že vôbec nemusím ísť k lekárovi s mojou posadnutosťou a úchylkou k biku a všetkému okolo toho lebo je vás tu kopec fakt ťažkých prípadov. :) V dobrom. Tie veci okolo striebra a ešte link na samsung práčku s 400 000 ionmi striebra.... :whew: ale pomohlo mi to k výberu vaku. Dakujem. :hug:
12.11.2009 - 17:13:35
00
nema niekto novy MULE. chcel by som vediet ci sa nezlepsila odvetratelnost chrbta lebo ak je to take zle ako piste tak rychlo vypadava z vyberu. nemam ho moznost vyskusat nazivo:(
28.01.2010 - 14:16:32
00
Hmm, v teste vo Vele dopadol zo všetkých najlepšie,tak myslím,že to bude podstatne lepšie ako starší model 8)
28.01.2010 - 18:38:11
00
V teste Vela dopadol najlepsie aj ten stary model, co je na prd ;) . Treba pozriet foto chrbtovej cast a urobit si usudok.
28.01.2010 - 20:22:08
00
dobra recenzia je tu
http://www.youtube.com/watch?v=fBlzD_X2Wqw. nechapem preco vacsina vyrobcov do chrbtovej casti nedavaju hlinikove alebo plastove casti ktore zabranuju ydutiu batoha ako to bolo na starych dobry treksportoch. bol som okukat nejake Deuteri (konkretne ride 20 a 28) ale nehnevajte sa, kvalita pouzitych materialov sa na omak priblizuje igelitke. ja co by odchovany na starej dobrej cordure nemam moc doveru v taketo tenke materialy. mozno ine deuteri su lepsie ale v nitre moc na vyber nie je (huddy)
28.01.2010 - 21:25:08
00
Pozorne som si precital prispevky na fore a mam otazku. Chcem si kupit Camelbak Mule, len neviem ci ist do starej verzie alebo do tej novej Camelbak Mule NV. Predsalen je tam rozdiel v cene cez 20 eur tak chcem vediet ci sa to oplati.
Pomohla ta inovacia chrbtovej casti? To ze ten NV ma integrovanu plastenku znamena ze bez nej nieje vodeodolny?
Za odpovede vopred dakujem
05.05.2010 - 10:11:25
00
keyboard_arrow_up