Caute.
Jazdim momentalne XC na biku CTM Zephyr ,model 2006, a chcel by som tam dat nejake slusnejsie kotucovky. To vsak ide ruku v ruke aj s vymenou inych komponentov a zdalo sa mi najrozumnejsie upgradnut rovno cely prevodovy system.

Momentalne tam mam vybavu takuto - (Brzdy - Tektro V-Brake,Naboje - Shimano Parallax,Kazeta - Shimano HG40 8spd,Prehadzovac - Shimano Alivio,Presmykac - Shimano Acera,Radenie - Shimano Alivio 2v1,Predstavec a Riaditka - Truvativ Hussefelt,Sedlovka a Kluky - Truvativ IsoFlow,Plaste - Tioga Extreme XC,Vidla - Suntour XCM)
S dizajnom aj komponentami ako riaditka,predstavec som spokojny. Pre nahlad klik sem

Tieto veci by som vymenil.
Brzdy - 2x Avid Juicy Three (link) - 4100Sk
Naboj zadny - Shimano Deore M525 (link) - 770Sk
Naboj predny - Shimano Deore M525 (link) - 520sk
Kazeta - Shimano HG50 9speed (link) 770sk
Prehadzovac - Shimano XT M771 (link) 1000SK
Radenie - Shimano Deore (Z bazaru) 500sk

Celkova cena - 7660sk ,-

+este trochu neskor by som tam dal epicona od tuning-testu za cca 6k.

Bude to upgrade hodny 14tisic? Vyplati sa to podla vas?
daco z povodnych komponentov by sa urcite predalo takze realne trochu menej.

Za dobre rady vopred dakujem.
13.09.2008 - 13:37:49
00
to su hydry však že ...? na to by som hlavne dal tu lepšiu vidlu čo pišeš lebo tieto "bruzdy" na XCM ? neviem neviem... naboje to je jasna vec... a radenie ti je kničomu deore ak tam maš prešmyk aceru a prehadzovač alivio

ale neviem či sa ti vyplati takato velka investicia ked cely bajk tolko nestal. takže ja by som to radšej spravil tak že predal by som tento ctm za cenu jemu hodnu a tych 14 litry pridal k tomu a maš solidny cykliček
13.09.2008 - 18:32:28
00
Spravne tak ako Ti radil ASSASSIN-Biker . Nejako takto by som to na Tvojom mieste riesil aj ja . Fakt ten bike nie je hodny ,az takej velkej investicie. Ak chces lepsi okolo 20k sa da rozmyslat o lepsom a hlavne v obdobi posezonnych predajnych akcii . 8)
13.09.2008 - 18:56:31
00
na to by som hlavne dal tu lepšiu vidlu čo pišeš lebo tieto "bruzdy" na XCM ?

No a? Kazdy druhy vyrobca ma modely s hydraulikami aj na RST gila a ziaden problem.

a radenie ti je kničomu deore ak tam maš prešmyk aceru a prehadzovač alivio

No ved som napisal ,ze prehadzovac by bol XT. Alivio na 9kolo by asi neslo.

Aj tak ma to uz ale preslo. Zistil som ,ze by som musel vymenit este aj prevodnik(tym paodm aj kluky a stredove zlozenie) kedze je len na 8kolo.

Predam ho a kupim asi tento radon abo nieco podobne - http://www.bike-discount.de/shop/k95/a6316/zr-team-60.html
14.09.2008 - 12:52:00
00
tak ten radon by bol asi najlepšie riešenie...
k tej vidle... ano aj na RST sa dávajú kotúče... ale nie sú brzdy ako brzdy... potom to tak vyzerá aj so životnosťou tých vidiel
prečo chceš radenie Deore a prehadzovačku XT? lepšie by to bolo opačne
14.09.2008 - 14:53:35
00
proste zhrnme to 14 tisic vraziť do CTM-ka a ešte k tomu do zephyra je šialene ... takže predaj a kup si ten krasny radon
14.09.2008 - 18:53:07
00
Secko sa da vozil som na Kellyse nech mu je zem lahka RST Gila a Avid Juicy Seven ... na celoodpruzeniaku isty cas radenie XTR a presmyk Deore ...
14.09.2008 - 18:59:40
00
radenie XTR a presmyk Deore ...


ja momentalne vozim radenie a prehadzovačku X-0 a prešmyk deore :| ale to je niečo úplne iné

pri vidlici a brzdách to môže mať úplne iné účinky (vakel,skrutena vidla, popripade aj ulomena noha)... takže s týmto radšej opatrne :!:
14.09.2008 - 19:07:28
00
prečo chceš radenie Deore a prehadzovačku XT? lepšie by to bolo opačne

Tak rozdiel medzi prehadzovacom deore a XT je 300sk. uz len kvoli dizajnu. na radeni by bol ten rozdiel o dost vyssi

Aj tak to uz je jedno. Fakt by to bola blbost ked som sa nad tym druhykrat zamyslel.
14.09.2008 - 19:17:24
00
keyboard_arrow_up