nenasiel som tu na to ziadnu specialnu temu, len to bolo spominane v niektorych inych vlaknach.
Ti co ste absolvovali bikefitting ake s tym mate skusenosti?
Jazdim niekolko rokov na svojom biku aj dlhe vzdialenosti a nemam ziadny problem. Stale vsak uvazujem ci dlhodobo nesedim zle a neodzrkadli sa to na chrbitci alebo niecom inom.
Tiez zarazky na tretrach mam pocit ze su fajn, ale mozno zmena dokaze zvysit moj vykon/komfort o cosi viac.
Zaujima ma ze ci ti co to skusili (a kde to skusili, ako to prebiehalo) pocitili nejaky efekt.
posledný komentár: 4. 12. 2025 o 19:13
Mas nejaku skusenost s fittingom v SnV alebo niekde na vychode?
Dakujem
Mas nejaku skusenost s fittingom v SnV alebo niekde na vychode?
Dakujem
No ja som sa tam pokúšal objednať tri krát, 2x keď som ešte nemal bike objednaný a raz keď už som mal bike zložený.
1. krát mi hovorí pani do telefónu "Dcéra robí bikefitting a tá tu teraz nie je, neviem kedy príde..."
2. krát osobne mi na predajni pani povedala "S dcérou sme sa o tom rozprávali a podľa nás je zbytočné robiť bikefitting keď nemáte ešte bicykel", hovorím si ok, tak ho objednám a ozvem sa potom
3. krát tam volám (dnes, utorok ráno), že bicykel mi prišiel, zložil som si ho a chcel by som sa teda objednať na bikefitting, "Dcéra tu momentálne nie je a tento týždeň, určite nie...", to mi už stačilo, poďakoval som a zložil
Toľko k mojej skúsenosti...
Prosim neviete mi odporucit najlepsi bikefitting v BA? Do Cykloagenta v BB to mam priliz daleko kedze mam 2 male deti.. tak hladam alternativu v BA. Zatial moznosti co evidujem su tieto a neviem sa uplne rozhodnut, napr aj neviem ci ist skor niekam kde maju Guru system alebo Retul a co sa personalu tyka tak na nete niesu skoro ziadne recenzie..:
1) Mtbiker
2) Kaktusbike
3) Velosprint
4) Bike-fitting
Diky moc!
Mas nejaku skusenost s fittingom v SnV alebo niekde na vychode?
Dakujem
Ja som tam pred dvomi rokmi kupoval MTB, hneď mi to spravili, za mňa ok, poslali aj nastavenie na predchádzajúci bike. Kamoš tam bol tiež, takže z našej strany dobrá skúsenosť.
Teraz na jar som si dal spravit bikefitting v Brne v cyklospace, od minuleho roku sa zmenili poziadavky a pribudol uraz. Rozdiel bol tiez v centimetroch, vacsi nez medzi dvomi predchadzajucimi v mtbikeri, menili sa aj komponenty.
Z toho mi vychadza ze zavisi celkom dost od skusenosti fittera, od toho ako sa postavis pri merani a asi aj od programu (v Brne bolo nieco ine nez v mtbikeri).
https://mtbs.cz/clanek/neni-fitting-jako-fitting/
Za mňa to bolo čo sa týka odbornosti také slabé, na to aby sa trafila velkosť rámu možno OK, ale od dynamického fittingu s analýzou šliapania a podobne to je na kilometre vzdialené. Určite by som chcel skúsiť niečo lepšie.
Nemá niekto aktuálnu skúsenosť z Hrádku?
Tiež som uvažoval, že skočím do Hrádku na dynamický fitting, preto som chcel vedieť či sa to tam náhodou medzičasom nezlepšilo.
Prave riesim ci staci ten dynamicky alebo je lepsi profesionalny. Lebo na vcerajsom vyjazde som dostal krc do prednych kvadrcepsov po 50 km a neviem ci to bolo unavou alebo zle nadstavenym bajkom. Je niekto kto absolvoval fiting a pomohlo mu to v jazde? Dik
Prave riesim ci staci ten dynamicky alebo je lepsi profesionalny. Lebo na vcerajsom vyjazde som dostal krc do prednych kvadrcepsov po 50 km a neviem ci to bolo unavou alebo zle nadstavenym bajkom. Je niekto kto absolvoval fiting a pomohlo mu to v jazde? Dik
Ja som bol na fiting v MTB v BA u Mateja Spodniaka a odvtedy je bolesť kolien a zadnice preč. Zmenil mi hlavne výšku posedu a odporučil užšie sedlo. Pomohlo to.
V podzemnom parkovisku na Nivách, 3 hodiny je zadarmo, ak máš appku Nivy tak 4 hodiny.
Tymto sa chcem verejne podakovat Matejovi za jeho profesionalny pristup 👍
A prve km mi potvrdili ze to bola spravna cesta 😉