NEVIE NIEKTO PORADIŤ?

Konečne som si vyrobil sériový kábel na prepojenie môjho PPC Fujitsu-Siemens N520 (Windows Mobile 5) a GPSky GARMIN GEKO 201. Kábel je O.K., všetko beží ako má, až na to, že rád by som si tracky (PLT súbor) vyklikané na PPC (Pocket PC) v OziExplorer CE (v1.12.3e) uploadol do GEKO 201. Až teraz som zistil, že Ozi nemá ešte možnosť uploadu dorobenú. Opačne je to bez problémov, plt súbor si pekne z GEKO 201 stiahnem do OziCE a môžem s ním pracovať.

Nevie niekto poradiť nejakú fintu? Skúšal som aj iné softy (napr. PathAway GPS4), ale vždy je nejaký problém s importom Oziovského PLT súboru. Z PathAway viem trasy uploadovať do GEKO 201, ale ako tam dostať PLT súbor, ktorý nevie správne importovať?

Help, please!

Prílohy:

iw20070530_01.jpg
iw20070530_01.jpg 17.75 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil laco dňa 30.05.2007 - 13:34:28, celkovo upravené 1 krát.

30.05.2007 - 13:23:24
00
Vo verzii ozi 3.95.4m je moznost nastavenia gps aj toho Tvojho. Asi mas staru verziu Oziho
30.05.2007 - 13:31:26
00
Díky, Wibramy, ale nepomohol si. Hovorím o Pocket PC, Windows Mobile 5, a OziExplorerCE. To, čo píšeš je pre Oziho PC verziu. Tá možnosť nastavenia GPS nie je len vo verzii ...4m, ale je tam skoro odjakživa (minimálne už od 3.95.3f)

Vo verzii ozi 3.95.4m je moznost nastavenia gps aj toho Tvojho. Asi mas staru verziu Oziho
30.05.2007 - 13:44:01
00
Tak už je to vyriešené. Predsa len som ostal pri softe PathAway, ktorý používam len na poslanie trasy vytvorenej v OziCE do GPSka, v mojom prípade do GEKO 201. Finta je v tom, že po importe .PLT súboru do PathAway treba vymazať prvý trackpoint trasy, ktorý je vlastne jalovou informáciou vzniknutou z hlavičky oziovského .PLT súboru. Potom ho už vpohode uploadnem do GEKA a môžem ho použiť na navigáciu.

Škoda, že pán Newman z Austrálie (tvorca inak vynikajúceho Oziexploreru, aj OziexploreruCE) nenapísal ešte pár riadkov do programu, ktoré by riešili upload do GPSka. Tak musím mať v PDAčku nainštalovaný ďalší soft len kvôli uploadu trackov. Pritom download je vyriešený. (Asi ho niekedy v roku 2005 manželka vyhnala od compu, akurát keď dopísal download, lebo odvtedy OziCE stojí.)

... takže si teraz môžem niekde pod stromom pripraviť v PDAčku trasu, naloudovať ju do Garmina GEKO 201, zacvaknúť ho na riadítka a nechať sa navigovať. PDAčko schovám do vaku, a na Garmina mi môže aj pršať, lebo je vodotesný. (To len na vysvetlenie, prečo toľko trápenia, možno to bude pre niekoho užitočná informácia.)

Prílohy:

oziCEupload.jpg
oziCEupload.jpg 23.74 KiB thumb_up0thumb_down

30.05.2007 - 20:42:41
00
ako sa lahko prepracovat ku kabliku? Predavaju niekde alebo si treba vyrobit? Ked toto vyriesim, tak si asi aj nejaky Garmin kupim. A keby este vymysleli BT pre Garmin, jeezis, to by bol sen...
09.10.2008 - 16:15:37
00
... aj vyrobiť! Ale najprv musíš vedieť čo. Závisí to od toho, aký Garmin a aké PDA-čko budeš mať. Konektory sa dajú kúpiť a 3 drôty na každej strane už nejako (niako - aby všetci rozumeli) prispájkuješ. Sériový kábel som si kúpil s PDA-čkom a redukciu na Garminovský konektor som si vyrobil.

Prílohy:

GPS.jpg
GPS.jpg 219.52 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2008 - 18:06:12
00
Aha, dik, zacinam sa orientovat.
U mna (HTC TyTN) je cisto USB, s COM kablovanim som sa este nestretol, takze
- bud trochu pobrowsujem a pridem na prevodnik a softik k tomu a vypajkujem si kablik
- alebo skusim pohladat, ci neexist nejaky USB Garmin alebo Magellan

Mimochodom, vcera som si vsimol, je novy Pathaway 5 a v Pro verzii udajne dokaze aj IMG subory, ale predpokladam, ze nie locknute :-(.

Co sa tyka Garminu, pozeram Geko 201 je za par susnov, ale ak dobre citam, je to este ta stara generacia GPS, so slabou citlivostou a nema el.kompas a barometer. Geko 301 je spravnejsia volba, tiez bez citlivosti, ale zasa uz to nie je uplne za par susnov, neviem, ci sa mi chce podporovat predrazenu obchodnu politiku Garmin.
Pokukam este Magellany, Pathaway ich tiez podporuje.
10.10.2008 - 09:09:44
00
U mna (HTC TyTN) je cisto USB, s COM kablovanim som sa este nestretol, takze
- bud trochu pobrowsujem a pridem na prevodnik a softik k tomu a vypajkujem si kablik
- alebo skusim pohladat, ci neexist nejaky USB Garmin alebo Magellan


Garminy aj Magellany s USB rozhraním už pár rokov existujú, ale bohužiaľ ich k PDA-čku HTC TyTN nepripojíš, pretože nepodporuje USB - host rozhranie. Tým pádom nebude fungovať ani žiaden prevdník USB/RS-232 aj keby existoval (myslím si, že pre Windows Mobile ani neexistuje).

Geko 201 je za par susnov, ale ak dobre citam, je to este ta stara generacia GPS, so slabou citlivostou


GEKO 201 som kupoval v roku 2003, keď bol novinkou. Doteraz som s ním spokojný, v kombinácii s "PDA-čkom s interným GPS čipom SiRFstar III" sa mi veľmi osvedčilo (GEKO). GEKO je na riadidlách bicykla a PDA-čko vo vaku (OziCE a mapy). Jediná vec, kvôli ktorej by som ho vymenil, je citlivosť GPS prijímača. Predsa len za tie roky išiel vývoj dopredu.

Pokukam este Magellany, Pathaway ich tiez podporuje.


Pokukaj tento Magellan, ten rieši všetko (staré veci sú už potom nanič):

http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/Ar.asp?ARI=114007

http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,961.0.html


Naposledy upravil laco dňa 10.10.2008 - 10:59:33, celkovo upravené 2 krát.

10.10.2008 - 10:02:25
00
Pokukaj tento Magellan, ten rieši všetko (staré veci sú už potom nanič):

http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/Ar.asp?ARI=114007

http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,961.0.html

Hej, vsimol som si, ale to uz potom chce zainvestovat tak 15-20. A navyse univerzalnost hra u mna prim, TyTN mam na citanie knih, internet, hesla/piny, autonavigaciu, navigaciu, slovnik, kalkulacku, mobil, baterku, ...
Za par mesiacov asi prejdem na Raphael alebo Xperia, pripadne nieco nove od HTC s klavesnicou a minimalne VGA, cize platforma je jasna.
Ale mudro hovoris.

Netusil som, ze GEKO 201 uz mal sirfIII. Ale aj tak nie.

Tiez som medzitym prisiel, ze mi vlastne chyba USB host :-), takze jedine BT-RS232 krabicka, ale to su palky radovo 3.000.
10.10.2008 - 10:55:50
00
Netusil som, ze GEKO 201 uz mal sirfIII. Ale aj tak nie.

Nemá, to som len možno v predošlom príspevku trochu nezrozumiteľne niečo napísal. Už som to opravil - zvýraznil som, čo bolo treba.


TyTN mam na citanie knih, internet, hesla/piny, autonavigaciu, navigaciu, slovnik, kalkulacku, mobil, baterku, ...

Akurát len ten telefón ten Magellan nemá. Je to PDA-čko s Windows Mobile 6. Čo len chceš, si tam nainštaluješ. Aj mapy, aké len chceš. HLAVNE VŠAK JE TO OUTDOOR!!


A keď si z "Magellanu" chceš urobiť "Garmin", tak si tam doinštaluješ Garmin Mobile XT aj s mapami. Ale to píšem len tak na ilustráciu, pretože plne súhlasím s nasledovným:
Mam v PDA aj GMXT, ale zas nie som sado-maso, aby som si Garminacke mapy pozeral.
10.10.2008 - 11:10:52
00
keyboard_arrow_up