hm,zaujmava debata...tiez mam problem so sedlom(ci zadkom? :)) po hodinke v sedle,tak skusam,nastavujem...ale asi skusim ine sedlo.Ale co by ma zaujmalo je to nastavenie voci stredu,ci stale plati,ze ked sadnes na bike tak cez predstavec nemas vidiet predny naboj a ci je to rozdielne aj pri roznych styloch(XC/AMEN),nakolko na AMEN bikoch je ten posed trocha vyssi,komfortnejsi.
15.10.2008 - 09:48:13
00
sorry za OT:

asi sa opakujem, ale: FIZIK ALIANTE :!:
15.10.2008 - 10:06:56
00
hm,zaujmava debata...tiez mam problem so sedlom(ci zadkom? :)) po hodinke v sedle,tak skusam,nastavujem...ale asi skusim ine sedlo.Ale co by ma zaujmalo je to nastavenie voci stredu,ci stale plati,ze ked sadnes na bike tak cez predstavec nemas vidiet predny naboj a ci je to rozdielne aj pri roznych styloch(XC/AMEN),nakolko na AMEN bikoch je ten posed trocha vyssi,komfortnejsi.


Tohle pravidlo neplatí vůbec. Tohle pravidlo vlastně neplatilo správně nikdy, jen v některých případech to tak třeba na silničkách může vycházet, ale i tam pouze jen někdy.
Na biku, když jsou faktory jako vlajdy s různým zdvihem/zahnutím/šířkou, různě vysoké vidlice, různě dlouhé představce, různé posezy pro různý styl ježdění, tak to snad neplatí téměř nikdy (třeba na mojich kolech to u mě neplatí ani náhodou).

Jediná pomůcka, která orientačně platí a kterou je dobré použít, když netušíš jak potřebuješ předozadně sedlo nastavit je ta popsaná třeba zde:
http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vymena-sedla-nastaveni-posedu
Ale ani tohle není žádné dogma, pouze dobré výchozí nastavení. Pak ale klidně někomu může sedět více sedlo jak o trošku více vzadu, tak o trošku více vepředu (ale zase by to rozhodně nemělo být nějak extrémně odlišné, tedy řekněme tak do 1-2cm rozdílu).
15.10.2008 - 10:07:10
00
sorry za OT:

asi sa opakujem, ale: FIZIK ALIANTE :!:


popripade fizik nisene, konecne som nasiel sedlo ktore mi fakt sedi a to aj po dlhom vyjazde
15.10.2008 - 10:31:12
00
a to si ešte nesedel na aliante... 8)
15.10.2008 - 10:32:26
00
Vždyť ty sedla jsou zcela individuální záležitost. Aliante jsem teď zkoušel chvíli, protože jsem ho koupil s kolem a šlo pryč. Nisene mi sedí mnohem více. Ale zase znám lidi, co na Nisene nevydrží ani půl hodiny. A takhle je to s každým sedlem.
15.10.2008 - 10:38:43
00
...zabudol som dodať, že s Ti lyžinami...to na Cube nebolo 8)
15.10.2008 - 10:54:08
00
a to si ešte nesedel na aliante... 8)


aliante? respektujem stare platne "čo biker to ina riť" ale mne aliante vobec nesadlo ... na prvy sed je komfortne no moja rit pocitovala zbytocnu velku stycnu plochu so sedlom s pribudajucimi kilometrami... ale tak to je individualne.

PS: fizik spatia bicykle. s vynimkou gobi :twisted:
15.10.2008 - 11:13:57
00
mailer...neviem, kde si sa dopracoval k tej info, ale v Kaktuse majú sedlovky Thomson normálne v skrinke a normálne na predaj.
NOISE...ja som jazdil rovnú sedlovku na terajšom fulle a dal som tam Thomson hokejku. Posed sa krásne predĺžil a bike nielen, že nabral športovejší vzhľad, ale aj samotný posed:)
quasko...ktorý kolokrám má Thomson sedlofky? :shock:

No ked som na jar zhanal sedlanu, tak mi v kakaci povedali ze iba so specialized ramom. tak neviem, potom som to vzdal :(
15.10.2008 - 11:35:52
00
MLOK - konečne seriozna rada - DAKUJEM!!!
15.10.2008 - 18:51:58
00
keyboard_arrow_up