Po GoogleEarth aj GoogleMaps nás potešil vyšším rozlíšením satelitných snímkov Slovenska. Rozlíšenie 1,93 m na pixel je už použiteľné.

Kto si chce stiahnuť obrázok nejakej oblasti a vytvoriť si k nemu kalibračný súbor pre OziExplorer nech použije program GoogleOzi: http://www.zubak.sk/GoogleOzi/


Ukážka takto vytvorenej dvojice súborov (obrázok JPG a kalibračný súbor MAP) je v prílohe.

Prílohy:

GoogleMapsToOziExplorer.rar [939.48 KiB]

17.07.2008 - 21:25:48
00
Po GoogleEarth aj GoogleMaps nás potešil vyšším rozlíšením satelitných snímkov Slovenska. Rozlíšenie 1,93 m na pixel je už použiteľné.

Kto si chce stiahnuť obrázok nejakej oblasti a vytvoriť si k nemu kalibračný súbor pre OziExplorer nech použije program GoogleOzi: http://www.zubak.sk/GoogleOzi/


Ukážka takto vytvorenej dvojice súborov (obrázok JPG a kalibračný súbor MAP) je v prílohe.
mne sa zda byt lepsi program googleak pri ktorom si povedzme zobrazim cele slovensko tak ho mozem stiahnu aj zo zoomom a stale bude cele(nastavim si mapu aby som videl slovensko oznacim nastavim zoom napr 18(uz pekne vydno ulice aj domy)a potom dam stiahnut pre oziexplorer
17.07.2008 - 21:45:04
00
Po GoogleEarth aj GoogleMaps nás potešil vyšším rozlíšením satelitných snímkov Slovenska. Rozlíšenie 1,93 m na pixel je už použiteľné.

Kto si chce stiahnuť obrázok nejakej oblasti a vytvoriť si k nemu kalibračný súbor pre OziExplorer nech použije program GoogleOzi: http://www.zubak.sk/GoogleOzi/


Ukážka takto vytvorenej dvojice súborov (obrázok JPG a kalibračný súbor MAP) je v prílohe.


Mne ten GoogleOzi nefunguje, vraj sa nedá vytvoriť pripojenie na server.
18.07.2008 - 08:56:44
00
mne sa zda byt lepsi program googleak pri ktorom si povedzme zobrazim cele slovensko tak ho mozem stiahnu aj zo zoomom a stale bude cele(nastavim si mapu aby som videl slovensko oznacim nastavim zoom napr 18(uz pekne vydno ulice aj domy)a potom dam stiahnut pre oziexplorer

to je síce pekné, ale takú veľkú mapu do oziho len ťažko natiahneš... mne sa osvedčilo pre oblasť cca 50x50km použiť zoom maximálne 15.
18.07.2008 - 09:12:14
00
takú veľkú mapu do oziho len ťažko natiahneš


Presne tak. Rozumná maximálna veľkosť obrázku mapy pre Oziho je 15000x15000 pixelov. (Otvorí aj o niečo väčšiu, ale 20000x20000 už ignoruje.) Pre rozlíšenie 1,93 m na pixel (niektoré oblasti však majú aj lepšie) potom vychádza maximálna veľkosť mapou zobrazeného územia na cca 28x28 km.

Prílohy:

3D-GoogleOzi.jpg
3D-GoogleOzi.jpg 133.28 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2008 - 09:23:18
00
Viac informacii o pouziti programu Googleak najdete tu.
18.07.2008 - 16:58:56
00
V prílohe je ukážka ortofoto satelitnej mapy s pridanými vrstevnicami. Poďakovanie patrí bogimu, za jeho návod ako na to. Tu sú vrstevnice pre celé Slovensko pre Oziexplorer vo formáte PLT (otvárajú sa v "Ovládači trás" rovnako ako trasy): http://rapidshare.com/files/130945958/V ... t.rar.html

Prílohy:

VrstevniceGoogleSatellite.gif
VrstevniceGoogleSatellite.gif 620.35 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2008 - 22:10:21
00
Jedna zlá správa: Program GOOGLEAK začal mať problém pri sťahovaní sat snímkov z GoogleMaps. Google nejako pomenil URL sat snímkov a Googleak na to nezareagoval (dúfam, že zatiaľ - aj keď jeho autor sa na fóre Googleaku-TrekBuddy už od marca neobjavil).
Škoda, vďaka doporučeniu jd5820 som si ho celkom obľúbil. Práve som sa chcel pustiť do Slánskych vrchov , a nič.

Dobrá správa, ale nie až tak: Program GoogleOzi v novej verzii ten problém s URL adresami vyriešil. V plnej verzii je však platený a v trial verzii je fakt len trial.

EDIT: ... ešte lepšia správa: Na svete je nová verzia Googleak a všetko je zasa OK.
http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/vi ... 33&start=0
Ospravedlňujem sa za šírenie paniky.
03.08.2008 - 09:50:01
00
Google Maps opäť a podstatne zvýšil rozlíšenie satelitných snímkov Slovenska. Už je minimálne na úrovni leteckých máp zo stránky atlas.sk a má aktuálnejšie a farebnejšie snímky.

Takže si teraz už každý pomocou programu GOOGLEAK sám ľahko vyrobí skalibrované ortofotomapy pre OziExplorer alebo TrekBuddy.
14.09.2008 - 19:12:56
00
Tiež to sledujem ako sa Google činí. Ten program je fajn akurát nemôžem ho nechať pracovať bez dozoru pretože neviem kedy prestane sťahovať a vyskočí okno s antileech cpatcha kódom. A ešte mi tam chýba možnosť rozdeliť vybranú oblasť do viacerých samostatných máp (súborov). T. j. teraz mám urobený 95 MB gif a ten už Ozi trochu dlhšie načíta...radšej by som mal desať 10 MB-ých. Ale na to je tušim nejaká utilitka...
14.09.2008 - 20:22:11
00
Načo 10 malých máp, keď môžeš mať 1 veľkú. Pomalé načítanie bude minulosťou, keď mapu prevedieš do oziexplorerovského formátu .ozfx3 (t.j. kalibračný súbor .map a súbor obrázku .gif). Na to slúži program Img2ozf.

Načítanie aj takej veľkej mapy vo formáte .ozfx3 trvá sekundu.
14.09.2008 - 22:18:14
00
Dik, vyskúšané a naozaj to tak je, dobrá finta, vôbec som o tom nevedel.
14.09.2008 - 23:52:18
00
Google Maps opäť a podstatne zvýšil rozlíšenie satelitných snímkov Slovenska. Už je minimálne na úrovni leteckých máp zo stránky atlas.sk a má aktuálnejšie a farebnejšie snímky.

Takže si teraz už každý pomocou programu GOOGLEAK sám ľahko vyrobí skalibrované ortofotomapy pre OziExplorer alebo TrekBuddy.



Už sú tam zase niekoľko rokov staré snímky ako predtým (aspoň čo poznám okolie NMnV). Chvíľu to bolo aktualizované za novšie, ale už je všetko po starom.. zase zamrznutý Dubník a sneh na V.Javorine.
23.10.2008 - 10:50:05
00
google earth zobrazuje v stavovom riadku aj dátum snímky... napríklad bratislava je z roku 2005-2006.
23.10.2008 - 11:11:45
00
keyboard_arrow_up