Zaujíma vás jazdenie v noci?
ani trochu 12% [ 17 ]
môže to byť zaujímavé 66% [ 94 ]
praktikujem to už dlho 22% [ 31 ]
Celkový počet hlasov : 142
stačí, nestačí to sa treba opýtať peňaženky. Niekto môže investovať iný nemôže.
samozrejme že sa dá ísť v lese aj pri 180lm po asfalte aj pri 30lm, ale do lesa potrebuješ niečo so širším uhlom vyžarovania. Všetky malé prdítka majú len úzky uhol, aby sa výrobca mohol pochváliť kolko lm to je (aj to priamo na žiarovke) o ostatné sa postará optika.
Fenix na klukatý a úzky singláč je použitelný, ale zo zážitku z jazdy stáva adrenalínovým šport a niekedy až za hranicou únosnosti. Ideálne riešenie je dokúpiť aj čelovku aby hlava (pohľad) mohol vykrývať úzky osvetlený uhol.
Pre majetnejší Hope vision, prípadne pre agresivnejších sundať Rasťa s Marečkom :lol:
14.11.2008 - 12:37:06
00
ja som na tom rovnako-15000 nemam a asi by som ani nedal(pokial by moje konto nekypelo ako hrncek var-OT),ale snazim sa nieco zbuchat v tej lacnejsej kategorii preto som zalozil aj novu temu..kde zatial moc doporuceni nepadlo :|viewtopic.php?f=2&t=18146 ..
14.11.2008 - 12:38:16
00
no mam pocit ze pojdem na kobylu ...tam to poznam ;-] a potom vam poslem fotky zraneni ;-]]]]]]]]
14.11.2008 - 12:38:51
00
Hold keď chceš naozaj svietiť musiš platiť. 200km rýchlosťou teiž napojdeš na Trabantovi že? Je to okrem peňazí aj otázka priority kolko to v konečnom dosledku využiješ.Napišem to sem ešte raz lebo minule niekto ***** mne je jedno kto na akom svetle jazdi (nikomu som sa nikdy neposmeival ani ho nezosmiešňoval)ale do puče nech potom s hračkárskym svetlom ma nikto nepresviedča o tom čo o tom viem že malá činska barerka na poriadne jazdenie sotji za prd či už fenix alebo auroa alebo aká koľvek baterka s krimunálky C.S.I. Dam sem jeden ty pre menej majetnejších alebo pre ludí ktorý nie sú ochotný investovať väčšé balík do nočného svetla ale tiež nechcu kupovať bačoru a lampášik ala svätojánska muška.
HOPE Visoin 1 http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=24391 stoji 3 litre širší kužel svietenia dostatoične do dialky.To či je lepšie videiť do diakly a do akej dilaky som preberal osobne s viacerimi čo sa na to pýtali. popripade kupiť dve cena bude tých 6 litrov a zaručujem ti že budeš vidieť daleko viac ako s nejakou auroroa a podobnou baterkou hlavne do strán a to je to najpodstatnejšie samozrejme pri zachovaní aj určitej vzdialenosti osvitu do dialky.Alebo pootm druhá možnosť HOPE Vison 2 http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=29380 alebo ho kupiť v sete Endurace s dvoma baterkami o 48 Eur drahšie.Z mojej strany všetko čo som chcel povedať.
14.11.2008 - 15:28:26
00
rasťo nedá mi ***** :mrgreen: ... ja ti zaručujem že s tými čínskymi haraburdami za 2 litre (2 x P7) budem vidieť oveľa viacej ako s jedným Hope Vision 1 ... Preto som chcel aby ste s geroyom urobili pár (slovom dva) testovacých záberov. Fakt by som to chcel vidieť na vlastné oči.
Druhá vec je otázka výdrže, holt pre niekoho je nepredstaviteľné vymeniť raz za hodinu batériu (max. 10 sekúnd), a to akceptujem, v tom prípade čína nie je najlepšia voľba. Pre manuálne zdatných ale stále existuje možnosť dať dokopy 4 bat. pomocou suchého zipsu a pár káblikov a mať výdrž 4h.
14.11.2008 - 17:55:39
00
kiri asi sme sa nepochoplili ja ti zaručujem že s tým hope vison 1 uvidím viac do šírky a na to som poukazoval nie na dialku
14.11.2008 - 18:38:32
00
$ 39,96

Prílohy:

sku12623_high.jpg
sku12623_high.jpg 150.4 KiB thumb_up0thumb_down

14.11.2008 - 18:49:55
00
Kiri vieš ako som to myslel hlavne som myslel na toho fenixa aurora je samozrejme troška v inej kategórí keďže ma piasných skoro 3 krát viac lunemou ako to hope.Ale rad by som vedel kolko takto vydrží svietit s takýmto kuželom a osvitom na plnú gule 40 min 50 min?
14.11.2008 - 18:57:21
00
tak skusim aj ja nieco k teme napisat ...
Dal som za osvetlenie dva litre a ucinok je aky? Jazdit sa s tym da opatrne (do kopca v pohode :-), len cestu hladat je jednoduchsie po pamati, ako spolahnut sa na svetlo), ale ak idete s niekym kto ma svetlo ako Macka, tak to svoje mozete kludne vypnut a nic sa nezmeni ....
Aby som spresnil co som zakupil. Tak su to dve svetla od BBB, jedno ma jednu diodu, druhe ma devat diod (jednodiodove ma maly uhol osvetlenia ale vacsiu vzdialenost, devat diodove opacne).
Neviem aku ucinnost maju ine svetla v tejto cenovej kategorii, ale druhy krat by som tieto nekupil, hladal by som nieco ucinnejsie ...

Prílohy:

08bls29760.jpg
08bls29760.jpg 12.47 KiB thumb_up0thumb_down

08bls30761.jpg
08bls30761.jpg 16.42 KiB thumb_up0thumb_down

14.11.2008 - 22:47:02
00
trosku som si to prestudoval,ale predsalen sa opytam odbornikov-ako je to s pomerom lux-lumen? :?:
teda aby som si to dokazal nejak prakticky porovnat-mam tu powerledku ,pri ktorej sa udava svietivost 75luxov(takze to uz prakticky poznam)-a tie fenixy a ine mozne varianty(pre mna) co som pozeral maju tento udaj v lumenoch(okolo 130-150 az 225...). :wink:
15.11.2008 - 22:05:58
00
Shickmo prečítaj si to sám :-)
16.11.2008 - 08:39:01
00
Svetelný tok Φ
-je určený súčinom svietivosti Iα vyžarovanej bodovým zdrojom svetla v určitom smere daného priestorového uhla.
-1 lúmen je svetelný tok vyžarovaný do priestorového uhlu 1 steradiánu bodovým zdrojom, ktorého svietivosť je vo všetkých smeroch 1 kandela.
-jednotka: lúmen [lm]
Jasne nie :D
16.11.2008 - 19:20:45
00
v skratke, luxy môžu byť hocijaké pretože sú závislé na vyžarovacom uhle a na ploche (teda údaj od výrobcu mi nepovie absolútne nič), lumeny sú čistý výkon na zdroji.
16.11.2008 - 20:28:53
00
v skratke, luxy môžu byť hocijaké pretože sú závislé na vyžarovacom uhle a na ploche (teda údaj od výrobcu mi nepovie absolútne nič), lumeny sú čistý výkon na zdroji.

jednoducho-ak som to spravne pochopil,tak ten udaj v lumenoch by mal byt presnejsi co sa tyka vykonu,takze v mojom pripade ak mam uz odskusanu powerledku so 75 luxami,tak ta fenixka so 120(a viac)lumenmi musi mat svietivost vyssiu-len tam nepoznam ten uhol vyzarovania :idea:
kiri ty mas tusim tiez fenix(alebo nieco podobne)-ako si spokojny s tym uhlom-resp. vies to doporucit ako vhodnu alternativu na helmu?!-ja som s powerledkou uplne spokojny-"turbo"mode zapinam zriedka :arrow: väcsinou az pri rychlejsom zjazde!
16.11.2008 - 21:19:26
00
shickmomber
údaje v luxoch sú absolútne ničnehovoriace pokiaľ nevieš čo merali, na akú vzdialenosť, pod akým uhlom, a na akej veľkej ploche... obrazne povedané 75 lux vyrobím z hocijakej ledky keď to budem merať 10cm od nej na ploche 1cm^2 a takisto z najvýkonnejšej ledky keď to budem merať na vzdialenosť 10m
ale v zásade, všetky powerledky (upozorňujem moderné power led - t.j. SSC P4, CREE Q5, ....) budú diametrálne silnejšie ako akékoľvek 500 korunové "svetlo" na tužkové bat.
ďalšia zásada: žiadne výkonné svetlo (povedzme radšej na úrovni fenixa - podľa mňa to nie je v dnešnej dobe extra výkon) nevydrží svietiť na 2 tužkové baterky viac ako hodinu ! toto si prosím uvedomte, a pochopte prečo asi tie "neštandardné" batérie používam (tiež by ťa nenapadlo napájať notebook z tužkových batérii, však ?)
na helmu ti neviem doporučiť čo bude lepšie, pretože ja na helme nevozím nič tak to neviem posúdiť... ale skús popozerať na súhrn recenzíí od jirika - určite si niečo vyberieš
p.s. fenixa má roman, ja mám to svetielko ktorého záber som hodil vyššie (ale to je od fenixa trochu inde)
16.11.2008 - 22:10:26
00
keyboard_arrow_up