tak pridam jeden pad z pondelka. vracali sme sa s kamaratom spod magury cez vrutky do martina. uz sa ochladilo a aj unavu bolo trochu citit tak sa kamarat dal za mna trochu da zavesu, aj ked nie velmi tesneho. prechadzame okolo lidla a z protismeru prechadza nejake auto na parkovisko cez nas smer.pozeram ze v pohode stiha prejst, za nim ma uz dalsie vyhodenu smerovku tak radsej prejdeme rychlejsie cez krizovatku nech na nas nemusi moc cakat. zrazu zacalo odbocovat. sofer nas odignoroval. ja som hned zatiahol brzdy ale v tej rychlosti som len spomalil ( nastastie dostatocne na to aby som do neho nenarazil) a smykom som pokracoval dalej. zozadu som uz len ucitil naraz do mojej nohy prednym kolesom a skarede zvuky bicykla na zemi. sli sme potom za tym chlapom na parkovisku vyjasnit si co to malo znamenat. udajne pred nim nejaka zena zmatkovala pri odbocovani. a on potom siel rovno za nou bez toho aby si nas co i len vsimol. nastastie sa nikomu nic nestalo, uzavreli sme to po jeho ospravedlneni. aspon sme ho upozornili nech dava vacsi pozor nabuduce.
ale poucenie pre mna: za ziadnu cenu neist cestou domov z vyjazdu na pivo.my sme sa zastavili na jedno v klacanoch. keby sa stalo nieco vaznejsie tak by sme nafukali prave my dvaja aj ked sme v tom boli nevinne.
23.10.2008 - 14:10:50
00
K tej sanitke. Co som napisal o sanitke a zdravotnej pomoci berte ako fakt a konstatovanie. Nikoho som tym nechcel pokarhat alebo pochvalit. Z mojej strany, ako neucastnika maratonu chvalim ich pristup ku mne, zakladne osetrenie som dostal (sterilne zakrytie ran, dodanie tekutin). Ak by v takomto stave bol sutaziaci, Uz by to nebolo to prave orechove. (bodol by odvoz do nemocnice, docasne uschovanie biku... asi by som bol narocny ucastnik :) ) Z mojho pohladu sa mi zdalo urazov hodne (nie vaznych), a ludia co mali na starosti osetrovanie, to stihali len tak tak, ale stihali. V nemocnici som cakal dlhsie. :mrgreen: .

Je na organizatoroch maratonov ci budu do buducna zlepsovat aj tuto sluzbu - zdravotnej pomoci. V podstate ak by to niekomu vadilo nemusi sa na maraton prihlasit...

No a pomimo to, stichy su prec jazvy sa hoja. Zlepsuje sa to lepsie ako som cakal (este nemam ziadne skusenosti z takychto zraneniami). No a pomaly sa rozcvicujem na biku. Zatial len lahke vyjazdy do 70 Km.

P.S.: Dakujem dobrej dusi za odvoz do nemocnice samozrejme biker, meno radsej neuvediem vsak ON vie a aj primarovi, fajn chalanisko sa mi potrapil s cistenim a zasivanim kolena a lakta.

A Vam ostatnym, nepadajte a ked nahodou tak nie tak ako ja :lol:
24.10.2008 - 15:38:27
00
ČP v cyklokrose...

http://www.mtbs.cz/Zavody/Ceskypohar/cpcx0608spurt.html
24.11.2008 - 15:33:36
00
...som myslel, ze sa sem davaju len pady, ktore sa tykaju foristov...
24.11.2008 - 20:22:40
00
Ja som nemal zatial nič zlomene, ale raz ešte predtym ako som začal používať SPD som mal od pedala pekne rozrazenu nohu - tuším to ohodnotili na 2 stehy. :|

Potom ešte raz na závodoch XC ešte za kadetov som v zákrute zletel a rozrazil si ruku na predlaktí. Kým som došiel do ciela som mal celú ruku až po rukavicu zakrvácanú :shock: . Toto ohodnotili na 6 stehov.

To bolo všetko ešte v minulom tisícročí :) Odvtedy našťastie nič :D
28.11.2008 - 14:31:10
00
kamarat scel skusit drop na CTM axone :lol:
http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=e47e7bc7bbf4866e59c663e612b8449d (1,1mb)
PS: obidve videa zachytavaju ten isty pad (mobil+fotak)
28.11.2008 - 19:47:25
00
pripomina mi solny stlp, jak by tam bol prisrobovany k tomu sedalu :-)
29.11.2008 - 11:41:58
00
víkendový SP v cyklokrose v Roubaix...

foto z cyclingnews.com

Prílohy:

SPCX.JPG
SPCX.JPG 129.93 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2009 - 09:38:14
00
na prvy pohlad som majitela prehliadol :D
19.01.2009 - 09:42:21
00
No pridám aj ja niečo zo svojej šikovnosti. Najviac pádov bolo pri návyku na SPD-čka. To som sa už sám na sebe rehotal keď som so sebou šmaril už tretíkrát o zem ako mech zemiakov. Stále som nemohol dostať do kotrby, že najprv sa odopni potom úplne zastav.
Ale jeden pád na ktorý stále zle spomínam sa mi stal na Rožňavskej. Tí čo sú z BA poprípade vedia ktorá to je a hlavne určite vedia aký je tam zvlnený a vyjazdený asfalt k obrubníku. To mi bolo osudným. Dostal som sa do tej škáry predným a aj zadným kolesom. Začalo to som nou dobre lomcovať. Snažil som sa ale udržať. Nakoniec mi stočilo predné do ľava, vystrelilo ma to cez obydva jazdné pruhy, ešte som sa ľavou nohou odrazil, keď som sa začal nakláňať do pádu, nabehol som na obrubník od stredového pásu a vykotil sa na tráve. V tej chvíli nešlo našťastie žiadne auto vedľa mňa iba som počul flekovanie kolies od áut, ktorým som skrížil cestu. Ak by ma v tej chvíli obiehal kamión skončil by som najskôr pod ním. Čo by potom ale nasledovalo si viete asi všetci predstaviť.
Nič sa mi vážne nestalo len ma bolel asi 2 mesiace kotník na ľavej nohe.
20.02.2009 - 22:38:30
00
S SPDčkami má reálne problémy menšina ľudí, určite menej, ako sa toho obáva... ale zažil som výjazd s istým Průšom (živý dôkaz, že magister zoológie môže klesnúť na vyhadzovača vo viedenskom bordeli), kde si dotyčný Anno Domini asi tak 1992 zvykal na obyčajné košíky na Favorite. Za výjazd mi treskol jak kabela pekne nabok aspoň 5x a ďalších aspoň 10x mal namále, nikdy sa mi nepodarilo mu dostatočne objasniť, že celá sranda s fixáciou nohy má význam iný ako jeho fyzickú likvidáciu. Najkrajší z jeho pádov bol pri zastavovaní pred domom našej kamošky, keď naozaj najprv zastavil a až potom začal hystericky vyrvávať nohu z košíka. Následne padol presne na obrubník. Celý ten výjazd bola scéna hodná Fantozziho. Napr. došiel v nejakej ... kombinéze, ktorú vydával za bežkársku, ale vyzeral v nej ako protagonista vystúpenia v inak orientovanom podniku, lebo zo všetkého najviac vynikali jeho protuberentívne, ehm, šperky :D

Kotník sa po slovensky povie členok.
20.02.2009 - 23:17:20
00
No na SPD-čka som si vcelku rýchlo zvykol a tak som predišiel ako píšeš svoje "fyzickej likvidácii".
20.02.2009 - 23:31:21
00
načo prilba? načo chrániče?
http://www.youtube.com/watch?v=PI4SkzzmtPU
22.03.2009 - 18:16:14
00
Ten prvý mal prilbu ale aj tak mu bola na 2 veci :mrgreen:
Dosť kruté.
22.03.2009 - 18:23:44
00
Sila, este ze mi za mesiac budem mat kolenacky.
Vcera som dal prilbe pekne do tela. Pad prisiel vzdy v tej chvili ked som ho najmenej ocakaval.
22.03.2009 - 18:30:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up