nehrám sa na chytrého no tu nejde o kúapní v oleji ... preto mi prídu tieto tvrdenia ako prehnané a nafúknuté ... nehovorím že viem všetko o brzdiacich médiách ale tieto základné info čo si spomenul viem

myslím že možeme debatu ukončiť aj tak to nemá výsledok :roll: ale stojím si za svojím (t.z. netvrdím že olej nemôže pri kúpani ako si spomínal poškodiť tesnenia a teda že sa nemôže zväčšiť jeho objem ale tom rozsahu o ktorom sme sa vyššie bavili to nemá vplyv na obejm tesnení keďže olej hneď po nastriekaní zotrem) a naďalej pri tomto probléme budem používať spomínaný silikónový olej. Len som zvedavý kedy odídu tie tesnenia na piestikoch :?

len mám pocit že v poslednej dobe tu musí byť človek strojár alebo automechanik aby mohol mať pravdu ... skusenosti sú už nanič
29.11.2008 - 22:23:15
00
na mazanie piestikov u AJ odporucam DOT kvapalinu, nie olej... nepytajte sa ma preco, ale navod od vyrobcu, servisu ako aj 100% reakcii zo zahranicnych for sa mi nechcelo vyvracat... moje skusenosti so serivsom Avidov som tu uz niekde uvadzal...
29.11.2008 - 23:53:32
00
len by som rád vedel odkial máš toto info ??? (na základe toho že minerálny olej a brdzová kvapalina sa nesmu používať do iných bŕz ako su určené? teda SH a Magura mineral a zvyšok DOT? ...nieje brzdová kvapalina agresívnejšia ???) ... či je to zas len všetko o teórií?



Co myslis,preco do sh a magury nesmie ist dotka a do ostatnych zas olej??? je to prave kvoli tesneniam a len a len kvoli tesneniam!!!!! Ano mas pravdu,brzdovka je vseobecne agresivnejsia,ale co neposkodi brzdovka,moze zas poskodit daco ine a naopak.
30.11.2008 - 08:05:14
00
nehovorím že všetko čo som písal je pravda popísal som aj pár hlúpostí a chápem tomu prečo sa nemôže používať minerálny olej do DOT brzd a naopak ... len už som vyššie spomenul že množstvo oleja ktoré používam na vyššie spomínaný úkon je fakt minimálne a pochybujem že to množstvo dokáže nejako rdikálne zmeniť objem tesnení ... teda zatial som to nepoctítil a už som to tak robil aspoň 2x ... piestiky naopak začali chodiť lepšie po rozbehaní a vyčistení toť môj postreh
30.11.2008 - 10:51:06
00
no a stalo sa to čo mi predpovedal lapierre - vytlačil som valček, vytiakla kvapalina, takže - kde zozeniem sadu na odvzdušnenie? alebo sa to dá urobiť podomácky? :oops:


Naposledy upravil NOISE dňa 30.11.2008 - 14:50:53, celkovo upravené 1 krát.

30.11.2008 - 14:23:33
00
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=109_151&products_id=1194
30.11.2008 - 14:36:23
00
pane jo ... :shock: ty si to vážne dokázal ... potom keď zoženieš odvzdušňovaciu sadu sa ti hodí toto
bez sady to neodvzdušníš tak aby to ideálne brzdilo ... už sa niekto z fóra pokúšal dávnejšie o toto s Formulami a šlo to do servisu na kompletné naplnenie kvapalinou :wink:

p.s. nemusí byť presne originál sada od Avidu na odvzdušnenie robia to aj iné značky napr. aj Formula (bude pasovať) v cene okolo 400,- sk

no a myslím že ti bude nejaké to množstvo kvapaliny chýbať ... nemali by sa miešať kvapaliny rôznych výrobcov preto buď zohnať kvapalinu DOT 5.1 od Avidu alebo nejakú kvalitnejšiu kvaplainu svetových výrobcov kvapalín ... ale to potom vymeniť všetkú kvapalinu aspoň v spomínanej brzde.
No a k tej sade originál od Avidu balia aj určité množstvo svojej kvapaliny takže možno sa ti hodí priplatiť za tú sadu a v konečnom výsledku ťa to vyjde možno lacnejšie ako lacnejšia sada + kvapalina
30.11.2008 - 14:40:12
00
to som ale nešika...
vďaka
30.11.2008 - 14:49:18
00
keyboard_arrow_up