Potreboval by som poradit ohladom nasledovnej veci.

Mal som par dni prevrateny bajk hore kopytom a po opraveni a naslednom pretoceni som zbadal na riaditkach vyteceny olej, pravdepodobne z vidli. Vyskusal som ju aj stlacit par x a nezdasa mi jej chod taky ako predtym. Po aktivacii lockoutu s vidla stlaca akoby ani aktivovany nebol.

Vdaka za kazdu radu ktora mi pomoze k tomu aby bajk fungoval ako ma :idea:
03.12.2008 - 20:56:48
00
tak to ti pravdepodobne vytiekol tlmiaci olej (ma vidla rychly navrat zo zdvihu? - "kope?"), cize budes potrebovat par ml oleja a nove tesnenie pod stelovatko MC. Presnejsie ti to urcite rad opise Lapierre:)
03.12.2008 - 23:15:23
00
no vraca sa v podstate normalne, ale je tam pocut take mlazganie pritom, co predtym nerobilo, hlavne ma sere ten lockout nefunkcny.

Pripadna oprava na kolene by bola asi zlozitejsia co? a servis zasa drahy. :cry:
04.12.2008 - 08:04:11
00
no vraca sa v podstate normalne, ale je tam pocut take mlazganie pritom, co predtym nerobilo, hlavne ma sere ten lockout nefunkcny.

Pripadna oprava na kolene by bola asi zlozitejsia co? a servis zasa drahy. :cry:


skus tou vidlou prepruzit parkrat.
ak Ti vytiekli dve kvapky, nemuselo by to mat take dramaticke nasledky.... olej jednoducho pretiekol a teraz mas pod lockoutom vzduch, ktory sa po prepruzeni pri otvorenom lock-oute dostane na svoje miesto.
ak ti vytiekla cela mlaka oleja, bude ho treba doplnit.
RS olej maju v cykloshopoch a kluc je tam tusim 24mm
nejaka segerka, da sa to zvladnut, hlavne opatrne a s citom
pred rozoberanim vsetko poriadne ocisti aby sa Ti dnu nedostal bordel....................
vela stastia
04.12.2008 - 09:11:39
00
tipujem, že ti pretieklo pár kvapiek cez ovládač locku (stáva sa to relatívne často). olej ti natiekol do motion controlu a po prevrátení vidlice ho tam väčšia časť ostala, čo je normálne. nechaj odomknutú vidlicu v "správnej" polohe a olej ti natečie zase nazad na svoje miesto. potom by mal lock zase fungovať. v opačnom prípade pomôže rozborka, identifikácia problému, vyriešenie problému, doplnenie oleja, zborka...
04.12.2008 - 11:00:00
00
no prevdepodobne to pretiehlo cez ten lockout a na riaditka sa to asi dostalo cez bovden a ovladac na riaditkach. na podlahe som daku mlaku nevidel par kvapiek a na riaditkach este co bolo daco.

Ale vdaka za rady a info budem sa stym snazit nieco spravit :wink:
04.12.2008 - 12:21:40
00
no ja mam tu istu vidlu a v navode na pouzitie som sa o tvojom probleme docital len toto: V pripade ze bol bike umiestneny dlhsi cas dole hlavou olej stecie do hornej casti vidlice nad MOTION CONTROL system pruzenia. po navrate do normalnej polohy nemusi system fungovat spravne. pre spravnu funkciu systemu: 1,nastavte vidlicu do polohy OPEN 2, 10-20x stlac vidlicu na doraz. a malo by to fungovat ak nie vyrobca odporuca navstevu servisu a vyvarovat sa takemuto "obratenemu" skladovaniu.
04.12.2008 - 22:30:11
00
2vladol :D

no ok takže takto nejak > tlmiaceho oleja musí byť určité množstvo aby doahovala hladina až po kleitku MC ... takže pravdepodobne ti vytieklo menšie množstvo oleja a teraz hladina oleja je v bode kedy lock prestáva byť ponorený v oleji a nefunguje ... u RS je celé tlmenie tak riešené že aj keď je tá hladina nižšie, rebound funguje teda vidlica nekope ... tlmiaceho oleja je tam okolo 150 ml a keby ti ten všetok vytiekol tak to by asi inak vyzeralo :) takže ako písal vladol doplniť olej a tesnenie neviem ... nebude to až tak akútne ... skôr to tesnenie nieje stavané na taký tlak oleja a preto ho pomaličky vypustilo von
daj to srpaviť najlepšie do servisu a nabudúce vidlicu už radšej hore nohami nadlho neotáčaj ... síce jej tým neublížiš no olej a gravitácia to sú svine :)

ak si trúfaš spraviť to sám doma tak viem poradiť ... ale nebude to najjednoduchšie
05.12.2008 - 18:53:38
00
ak si trúfaš spraviť to sám doma tak viem poradiť ... ale nebude to najjednoduchšie


Jasne ak by si mal daky navod pripadne aj v obrazkovej forme ako postupovat, myslim ze daku tu zrucnost mam snad, tak by som to mohol zvladnut a snad ju celu rozoberat musiet nemusim :shock:
05.12.2008 - 23:33:20
00
PM :wink:
06.12.2008 - 00:21:19
00
mne takto uniklo tiez 2-3 kvapky oleja na rs revelation a stalo sa nic ... vsetko funguje tak ako ma
06.12.2008 - 20:28:58
00
no ono treba aby uniklo aspoň odhadom 20-30 ml :wink:
06.12.2008 - 20:33:30
00
keyboard_arrow_up