Nosite stit/silt na prilbe ?
Ano ako ochranu(slnko,konare,blato,voda) deti ... :) 57% [ 62 ]
Ano koli imageu prilby 31% [ 34 ]
Nie prekaza mi 7% [ 8 ]
Nie nepaci sa mi 5% [ 5 ]
Celkový počet hlasov : 109
nato su slnecne okuliare... aspon ja bez okuliarov ani nesadnem na bike
03.01.2009 - 09:25:59
00
nato su slnecne okuliare... aspon ja bez okuliarov ani nesadnem na bike

jasne. ja ale nosim priesvitne okuliare. a preto mi sluzi stit ako tienidlo.
03.01.2009 - 09:40:23
00
No ja som práve kvôli tieneniu dal šilt dolu. Takisto ako ma bránil pred slnkom tak som musel viac zakláňať hlavu aby som mal dobrý výhľad. Na bežné jazdenie mi to bolo fuk ale po 8+ hodinách na bajku ma značne bolel krk. Odvtedy šilt len sporadicky (keď ma to napadne) nasadím na helmu.
03.01.2009 - 09:44:44
00
takze z toho vsetkeho vyplyva ze stit je dobry akurat proti konarom...
03.01.2009 - 10:13:28
00
a nevyzeras s nim ako ziletkar
03.01.2009 - 10:52:32
00
prave preto je fajn ked je silt polohovatelny,ja som sa koli tomu skoro zrazil s protiiducim skutristom(v NL) :)
03.01.2009 - 12:52:08
00
co mas proti ziletkarom ? aj MTBckari nosia dost casto bez siltu hlavne pretekari ale ti ,,ozajstny" :) preto som chcel vediet kto z vas to nosi kto nie a dovody ... ked na vacsine pretekarov to nevidim :)
03.01.2009 - 14:29:20
00
Pozri sa so štítkom či bez neho každému vyhovuje niečo iné.Mne v teréne nevadí pomáha celkom dobre proti konárom a vetičkám v úrovni tváre.Raz som si zabudol brýlki a skoro som prišiel o oko tak že ho do lesa nosím na žiletke si ho dávam dole.Dokonca niektorý tvrdia že pri čelnom páde má aj absorbciu nárazu a tým mešie riziko úrazu či je to tak to neviem a ani vedieť nechcem.
03.01.2009 - 14:46:52
00
no ja mam silt kvoli dvom veciam:

1. celkovy vyzor prilby (so stitom vyzera tak sportovejsie)
2. plni funkciu siltu - tienidla. nechcel by som dostat niekde v zjazde priamy "zasah slnkom" do oci.


zaujimave citanie :) ...ja to zase vidim naopak :
1. prilba bez "stitu" mi pripada viac sportovejsia
2. moze byt...ale ked ma clovek kvalitne okuliare, tak ten stit nepotrebuje ( neviem si ani predstavit jazdit bez okuliarov )

to znamena...nesetrit na kupe kvalitnej prilby a kvalitnych okuliarov...pretoze ide v prvom rade o zdravie
03.01.2009 - 14:57:30
00
Dokonca niektorý tvrdia že pri čelnom páde má aj absorbciu nárazu a tým mešie riziko úrazu či je to tak to neviem a ani vedieť nechcem.


Som sa fakt pobavil... a to nemyslim gramatiku...
03.01.2009 - 14:59:08
00
mozno to bolo myslene tak, ze nejdes rovno na hubu a frnak ale najskor rypes zeminu siltom :)
03.01.2009 - 15:02:10
00
Dufam ze tuto temu neberete nejak prislis vazne ... ako zaujima ma to ... nazory bikerov ale zas nie zeby som koli tomu nemohol spat alebo jazdit .... :) a ja to vidim asi tak ako pise matt ... len ze ked dam silt dolu z mojho indicatora su tam diery ktore nevyzeraju velmi dobre asi ich prelepim carbon nalepkami :roll: ale aj tak ta prilba nie je typicka ,,bezsiltovka" ma taky cudny tvar v tej celovj casti :)
03.01.2009 - 15:09:52
00
Štítok jednak slúži ako "zberač" nižšie rastúcich konárov a z časti i hmyzej hávete, čiže sa všetok tento bordel zvezie vrchom prilby miesto toho aby škrabal okuliare či nebodaj rohovku.

Druhak si treba uvedomiť že mtb sa jazdí v lese, kde sa svetelné podmienky často a rýchlo menia, napríklad vjazd z lúky do lesa či obyčajná jazda lesom kde je vďaka stromom na jednom mieste jasno a na druhom v tieni. Tak isto i samotný strom vrhá tieň so špecifickou textúrou a práve štítok by mal slúžiť na rýchlejšie si privyknutie očí zmenám svetelných podmienok.

No a po tretie slúži i ako ochrana očí pred striekajúcim blatom, čomu som osobne neveril kým som si prvýkrát neskúsil blato-jazdu kúsok za ďaľším bikerom :-).

Ešte ma napadá že by mohol poslúžiť i pri páde čelom vpred, kedy by z cesty zhrnul časť na zem popadaných konárikov, plechoviek, štrku, rybárskych háčikov a použitých kondómov, čiže bordelu po ktorom by som sa tvárou previezť nechcel.

Jediné mínus ktoré ma napadá je, že trošičku zavadzia vo výhľade, čo ma v jednom špecifickom prípade i svoju výhodu v prípade že sa neháš ťahať bikerkou s peknou prdelkou, bude tvoj pohľad takmer neodhalitelný :-)

ZÁVER : jednoznačne zo štítom
03.01.2009 - 15:10:22
00
Ja stit nosim a raz mi dokonca zachranil tvaricku ked som sa po hlave suchal po strku.
03.01.2009 - 15:12:57
00
jazdim iba MTB a o tom ze sundam silt z prilby som ani neuvazoval....
03.01.2009 - 16:26:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up