nechápem čo sa ti na tých argumentoch nepáči :roll:to sú veci, ktoré som za tie roky na biku zažil a stačí mi...ja jazdiť cestu nemienim, a ak má nejaký žiletkár niečo proti môjmu štýlu jazdenia, tiež so mnou jazdiť nemusí...mne je jasné, že aj medzi bikermi sa nájdu kadejakí borci, ale kým nejazdia so mnou, je mi to fuk...
07.01.2009 - 15:34:57
00
medzi žiletkármi prevládajú maniere :arrow: bisťu, to uz je len fraza, argument! a ja som myslel ze vy moderatori ste tu zato aby sa predchadzalo flamewaru, nie? (inak povedane, ako myslis ze ti na nieco taketo odpovie ziletkar, ake mame "my" maniere?)

Aj ked svata pravda ze ziletka na MTBikeri takpovediac 'udrie do oka' :)


Ja som moderátor a aj roduverný žiletkár. Ale musím plne súhlasiť s katkom, naozaj máme svoje maniere, ktoré nemusia vyhovovať iným účastníkom premávky. No a mne vadia aj iné maniere - správanie sa na pretekoch a celkovo vzájomné vzťahy či už na tréningoch alebo závodoch.
11.01.2009 - 10:24:29
00
Ja som moderátor a aj roduverný žiletkár. Ale musím plne súhlasiť s katkom, naozaj máme svoje maniere, ktoré nemusia vyhovovať iným účastníkom premávky. No a mne vadia aj iné maniere - správanie sa na pretekoch a celkovo vzájomné vzťahy či už na tréningoch alebo závodoch.


napis co ti nevadi, to bude rychlejsie .... hehehe
11.01.2009 - 10:36:45
00
co ste daki citlivi vsetci :) jake maniere, bud jazdim v skupine alebo som so serblom alebo bez serbla v teplakoch alebo elastakoch...a ked jazdim cestu alebo hory tak asi preto ze ma to bavi...ked sa niekto boji aut tak nech jazdi medzi stromami je to suma fuk...ja sa nebojim ani ludi ani stromov a dobre mi je :)
12.01.2009 - 13:43:53
00
co ste daki citlivi vsetci :) jake maniere, bud jazdim v skupine alebo som so serblom alebo bez serbla v teplakoch alebo elastakoch...a ked jazdim cestu alebo hory tak asi preto ze ma to bavi...ked sa niekto boji aut tak nech jazdi medzi stromami je to suma fuk...ja sa nebojim ani ludi ani stromov a dobre mi je :)


Amen!
13.01.2009 - 00:10:27
00
no pekne, že citliví...ale v tvojom veku už si toho isto zažil viac ako my tak ti nebudem oponovať... :roll:
13.01.2009 - 09:21:08
00
rozpravas ako keby si mal 50 a omne jak keby som mal 13 :)ale to je jedno kazdy uz zazil vselico, ide o to ze maniere maju ludia, nie cyklisti, ti mozu mat nanajvys tak pravidla a ked je niekto blby tak jedno ci je cyklista alebo pilot furt je blby...a co sa ti take hrozne stalo v lese alebo na ceste neviem, ale tvarit sa ze niekto je divny lebo jazdi tam alebo hentam je detinske... :roll:

a jak to vlastne dopadlo s touto primarnou temou? :) dudo uz jazdi na niecom potensom :?: :twisted:
13.01.2009 - 12:42:57
00
ja som sa vyjadril len o manieroch, ktoré vadia mne osobne na žiletkároch...s ničím podobným som sa medzi bikermi v lese nestretol...v tom je ten rozdiel... 8)
13.01.2009 - 12:53:11
00
ja som sa vyjadril len o manieroch, ktoré vadia mne osobne na žiletkároch...s ničím podobným som sa medzi bikermi v lese nestretol...v tom je ten rozdiel... 8)


Katko: Asi si nechcel tvrdit, ze: LEN medzi ziletkarmi su ludia, co nedbaju na svoju (pripadne na cudziu) bezpecnost?
To hadam nemyslis vazne.
Vsetci MTB jazdia s prilbou, zasadne nejazdia po ceste prvej triedy, nikdy nie vedla seba dvaja.... Neznie to nepravdepodobne?

Dovolim si povedat ze v radoch MTB je ovela viac takychto "nedbalcov". Vysvetlenie: Vzhladom na oblubu MTB na slovensku sa da tvrdit, ze je tu viac ludi co jazdia MTB ako tych co jazdia ziletky. Kedze statisticky je XX% slovakov "NEDBANLIVYCH" (nechcem napisat hlupych) a ich rozdelenie mozme predpokladat za rovnomerne do vsetkych oblasti sportu, tak kedze je MTBkarov viac ako ziletkarov, tak je medzi nimi aj viac nedbalcov. To ze ich katko nestretava este nic neznamena, stavim sa ze nepozna vsetkych... Ziletkari su ludom viac na ociach ako MTB, a preto ak medzi nimi vidite nedbalca tak sa nanho lahsie ukazuje prstom, ako na truhlika schovaneho medzi stromami.

Keby aj moja uvaha bola zla, tak urcite nieje tak zla, aby platila implikacia ze ak je to "nedbalec" tak jazdi ziletku. Myslim si ze Katko nechce zbytocne vytacat jednych, alebo druhych sportovcov a asi chcel len vyjadrit znepokojenie nad tym, ze cyklisti "vseobecne" by mali viac dbat na bezpecnost seba a ostatnych....
13.01.2009 - 13:09:23
00
tak tu ide konkretne o "bezpecnost" cize ked ideme dvaja vedla seba alebo niekto nema prilbu tak ma maniere, no teda :)...tak to sa priznavam aj ja mam maniere lebo prilbu stale nenosim a jazdime dvaja seba hocikedy a este aj po ceste prvej triedy zvycajne...lenze ak s niekym takto jazdim tak zvycajne vieme jazdit obidvaja jak sa slusi a patri...a vobec nic mi ani na jednom z vysie spomenuteho nepride zle alebo divne...treba jazdit podla vlastneho uvazenia a je mier na svete a ked uz by si niekto roztrepal hlavu kvoli vlastnej chybe a nemal by prilbu tak mu pomozem a to ci si ju nabuduce da alebo nie je nanom...ja mam zato ze netreba rypat do druhych, ale treba si pozerat na vlastnu stopu :shock:
13.01.2009 - 13:21:27
00
v podstate s vami súhlasím, nekritizujem všetkých, skôr jednotlivcov, s ktorými som mal možnosť byť na biku...človek cíti určitú zodpovednosť keď ide s viacerými a ak sa niekomu niečo nebodaj stane tak sa o neho tí druhí musia jednoducho postarať a preto mám radšej v partii tých, ktorí toto nepodceňujú...
13.01.2009 - 13:40:05
00
a este aj po ceste prvej triedy zvycajne...lenze ak s niekym takto jazdim tak zvycajne vieme jazdit obidvaja jak sa slusi a patri.


Pozri, aj ja to robím, aj ja mám tieto maniere. Ale videl som situáciu aj z opačnej strany - z auta a nie je to nič príjemné. Robím to, ale neschvaľujem a nebudem sa tu teraz za to biť, že no a čo.

A mne z manierov vadí aj to, že na cestnom preteku sa väčšina ľudí nie je schopná ani medzi sebou pozdraviť, väčšina len hore nos a tvári sa aký je borec. Do hodiny po príchode prvého do ciela je všetko zbalené, metále rozdané a šmitec. Na mtb pretekoch ma oveľa viac ťahá atmosféra, povzbudivé slová tých čo ťa obiehajú, alebo aj tých čo obiehaš, pohoda na občerstvovačkách atď. Cestný pretek je jeden veľký stres.
13.01.2009 - 15:07:18
00
ja osobne mam radšej MTB, ako cestu. napriek tomu jazdim cestu častejšie z viacerych dôvodov. zaver: každy, kto chce mať cesťak, tak nech ho aj ma!!!
18.01.2009 - 20:05:11
00
keyboard_arrow_up