cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Nie je to celkom tak. Ono tá Tokina napr. robí celý rad objektívov pre Pentax, vrátane veľmi slušných záklaďákov, naopak Canon má svoje najnižšie záklaďáky dosť mizerné. A kolísavou kvalitou je známa hlavne Sigma, a aj to závisí od typového radu - napr. makráč som ešte zlý nevidel, ale mám problém reklamovať 10-20 mm zoom... Tamron vypustí nepodarok naozaj zriedkavo.



musim Ťa pri tej Tokine poopravit - pre Pentax t.č. nerobia žiadne sklá. Čo sa týka Canonu tak je pravda, že setové objektívy patria k tým slabým. Ja som šiel osobne do Pentaxu, druhá voľba by bol inak Nikon. :mrgreen:
24.01.2009 - 18:10:32
00
Pokial kupujes kvalitne objektivy z USA tak ta poruchovost je velmi nizka a reklamacii sa nemusis az tak obavat. Ja som si dal doniest Canon 70-200/4L z USA. Bolo to vsak pred dvoma rokmi, vtedy bol rozdiel v cene velky oproti SVK,CZ. Teraz aj u nas ceny klesli, takze treba uvazit roziel v cene a stratu zaruky. Telo by som si vsak z USA nekupoval. Tie su poruchovejsie, je tam toho viac co sa moze pokazit.
24.01.2009 - 18:13:44
00
No mozno bude zniet ako fanatik, ale citoval by som jedneho fotografa ze dpreview: "Bol by som si hodne neisty keby som mal fotoaparat s napisom Sony." Proste ked uz zrkadlovku tak Canon ci Nikon je to cesta istoty.

Ale zase nepocul som vela zleho na Sony, a co sa tyka cipov tak napriklad Sony vyraba cipy aj do Nikon fotoaparatov. Proste nemusi ten Sony byt zly fotak, odporucam si o tom hodne precitat a ist si to vyskusat. Jediny problem vidim s vyberom skiel Sony je natom hodne pozadu co sa tyka moznosti a variability ich optiky.


Možno keby tam nemal ten nápis ani nevie čo má v rukách,Sony je viac menej Minolta a myslím ,že tá bola troška pojem u fotografov,ponuka je okolo 60 skiel,pasujú aj tie minolťácke,nehovoriac o alternatívnych výrobcoch a to nie je myslím zrovna málo :wink: Sony má obrovský potenciál a nieje ďaleko doba keď príde na to ,že bude minimálne vyrovnaným partnerom pre Canon a Nikon.
24.01.2009 - 18:58:46
00
Možno keby tam nemal ten nápis ani nevie čo má v rukách,

Veď práve..... ja som zaťažený na SONY :wink: .Nemôžem si pomôcť,ale SONY ma ešte nesklamalo,čo sa týka prístrojovej techniky vôbec.Preto zatiaľ u mňa vyhráva aj tota zrkadlovka :roll:
24.01.2009 - 19:40:55
00
Pokial kupujes kvalitne objektivy z USA tak ta poruchovost je velmi nizka a reklamacii sa nemusis az tak obavat. Ja som si dal doniest Canon 70-200/4L z USA. Bolo to vsak pred dvoma rokmi, vtedy bol rozdiel v cene velky oproti SVK,CZ. Teraz aj u nas ceny klesli, takze treba uvazit roziel v cene a stratu zaruky. Telo by som si vsak z USA nekupoval. Tie su poruchovejsie, je tam toho viac co sa moze pokazit.


Jo pri original objektivoch kde sa cena pohybuje v desattisicoch by som urcite isiel do nakupu v US. Tam su totiz tie rozdieli uz znacne, napriklad Nikon 70-200f2.8 stoji unas okolo 62000Sk kdezto v US to vyslo na priblizne 40000Sk. Tomu hovorim poriadny rozdiel a nieje to tak davno asi mesiac dozadu. Tu uz ani problem so zarukou nieje taky velky kedze pri tejto cene sa ti oplati si to ist do US aj reklamovat.

Sony má obrovský potenciál a nieje ďaleko doba keď príde na to ,že bude minimálne vyrovnaným partnerom pre Canon a Nikon.


Sony ma hlavne hlboko do kapsi a preto si to moze dovolit takto expandovat ;)

Veď práve..... ja som zaťažený na SONY :wink: .Nemôžem si pomôcť,ale SONY ma ešte nesklamalo,čo sa týka prístrojovej techniky vôbec.Preto zatiaľ u mňa vyhráva aj tota zrkadlovka :roll:


No mne ide len o to ze predsalen ma Nikon a Canon uz vo foto technike nejake to meno. Ides na nejaku akciu ci podujatie a vidis profika so Sony? Poznas nejakeho profi fotografa znameho co foti Sony a ak hej kolko ich je?
To je jediny argument, netvrdim ze Sony je zle, kludne do toho chod, hlavne ak ti je ta znacka sympaticka a este nemas skusenosti s inymi fotoaparatmi, ono sa potom tazko uz od znacky odchadza. ;)
24.01.2009 - 20:56:31
00
stary 5 rocny olympus camedia c745
24.01.2009 - 21:05:59
00
tecumseh Minolta v digi technike prd znamenala a preto aj tak dopadla si videl nejaký kvlitný digoš Minolta? V kinofilmoch to bol pojem a špička ale v digi sfére vyhoreli na plnej čiare.No a SONY nosiť televízor na krku ee :mrgreen:
Tam nech robia spotrebnu elektroniku.Presne ako piše sHTiF vo foto technike nemaju nijaké meno. Ale to neznamená že su to zlé fotáky na rodinné použitie len ich prirovnávať k Nikonu a Canonu je velice smiešne.
24.01.2009 - 22:39:37
00
marp: žiješ v extrémnom omyle, pretože prakticky všetky objektívy pre Pentax vyrába Tokina a vývoj je v spoločnej réžii (preto práve neexistuje v ponuke Tokiny niečo pre Pentax - všetky tie sklá sa predávajú pod značkou Pentax).
Inak mám Pentax K10D :) a Nikon bol tiež 2nd option. Lenže environmentálne utesnenú zrkadlovku za ceny nižšiu ako bola dopredajovka toho Pentaxu inú nezoženieš :P
24.01.2009 - 22:58:26
00
tecumseh Minolta v digi technike prd znamenala a preto aj tak dopadla si videl nejaký kvlitný digoš Minolta? V kinofilmoch to bol pojem a špička ale v digi sfére vyhoreli na plnej čiare.No a SONY nosiť televízor na krku ee :mrgreen:
Tam nech robia spotrebnu elektroniku.Presne ako piše sHTiF vo foto technike nemaju nijaké meno. Ale to neznamená že su to zlé fotáky na rodinné použitie len ich prirovnávať k Nikonu a Canonu je velice smiešne.

Hmm digoš som nemal, kinofilmovú zrkadlovku hej a dovolím si tvrdiť,že bola lepšia ako Canon,ktorý sa mi váľa zabudnutý v skrini :mrgreen: Keď mám pravdu povedať zrovna sa obzerám po nejakom zrkadle a nieje vylúčené,že to bude Sony A700,nemám totižto problém s tým,že vyrábajú televízory :wink:,aj keď všetko môže byť nakoniec inak :mrgreen:A ešte niečo,dobrý foťák nerobí meno :idea:
25.01.2009 - 08:42:58
00
Hláškou že dobrý foták nerobi meno si ma pobavil :mrgreen:
25.01.2009 - 08:56:07
00
Pre bikera, ktorý občas zoberie so sebou aj zrkadlovku je Sony dobrá volba pretože má menšie objektívy.
25.01.2009 - 10:41:07
00
marp: žiješ v extrémnom omyle, pretože prakticky všetky objektívy pre Pentax vyrába Tokina a vývoj je v spoločnej réžii (preto práve neexistuje v ponuke Tokiny niečo pre Pentax - všetky tie sklá sa predávajú pod značkou Pentax).
Inak mám Pentax K10D :) a Nikon bol tiež 2nd option. Lenže environmentálne utesnenú zrkadlovku za ceny nižšiu ako bola dopredajovka toho Pentaxu inú nezoženieš :P



tulenik : to ze spolupracuje Pentax a Tokina na vyvoji je pravda - akurat cakam na dorucenie smc 50-135 mm f/2.8 z U.K. (odtialto viem o ich spolupraci.) Oficialne vsak pre Pentax nic nerobia, preto si nemozes rozsirit vyber o objektivy inych parametrov od Tokiny v porovnani s original Pentaxom - na rozdiel od zrkadiel Sigmy, Tamronu.... :mrgreen:

Dobra stranka na testy roznych znaciek objetivov je inak : www.photozone.de
25.01.2009 - 11:21:39
00
No a SONY nosiť televízor na krku ee :mrgreen:

Túto vetu som asi nepochopil :roll: .
Nie asi,ale asi určite :wink: .
Dalo by sa bližšie vyjaviť ?
Dík
25.01.2009 - 13:00:25
00
Hláškou že dobrý foták nerobi meno si ma pobavil :mrgreen:

Možno sme si nerozumeli,chcel som len povedať to,že trebárs Sony dokáže urobiť rovnako dobrý foťák ako trebárs Canon :wink: A ešte jedna vec,ono viac záleží na kvalitnom objektíve ako na tele,ale najviac zo všetkého na fotografovi čo dokáže odfotiť 8) Nie som advokátom Sony,ale proste nemám rád keď niekto osuzduje veci s ktorými trebárs ani nemá skúsenosti a nemyslím tým len fotoaparáty.Čím viac kvalitných hráčov na trhu tým lepšie pre nás,väčší výber ,menšia cena aspoň tak to vidím ja.
25.01.2009 - 13:59:23
00
tecumseh jasna to bol len taký ***** romumiem čo si písal a dúfam že rozumieš aj tomu čo som pisal ja.Od televiznej spoločnosi som držal a fotil s mnoho fotákmi počnuc do 707,717,858 či čo to bolo a končia ich zrkadlovkami.Samozrejme že záleži v prvom rade na objetive a potom na tele hlavne v digi technike(fotogravové videnie je samorejme) ale aj na procese spracovania odfoteného snimku a tu SONY nie je to prve orechove ak to poorvnávame s Canonom a Nikonon.To som chel povedať.A nikde nepišem že Sony nerobí kvalitne fotáky len ich porovnávať zo spoločnostami čo sa fototechnike venuju cele desaťročia je pre mňa usmevne.Pace
25.01.2009 - 14:19:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up