OT (sorry) // no ta kvalita dost klesla. najlepsi rocnik bol 06. terzaz to ide dolu vodou.
16.10.2008 - 19:10:03
00
Cafte. Mam mensi problem :( , bol som jazdit v zime vonku bolo cca -7 stupnov. nejak mi stuhli brzdy (idu natvrdo) a doteraz su take.Vidlica tiez stuhla ale momentalne je uz rozmrnuta a fici tak ako predtym. Mam tento bike http://www.kck-oslany.sk/2008/trek/bikes/1031610.html , cize hydraulicke brzdy Shimano M485. Nemate niekto s tym skusenosti, co sa s tym stalo, ci to odtuhne, lebo ma to zacina stvat, necakal som to. Please poradte....
09.02.2009 - 13:08:43
00
ja jazdím celu zimu, aj pri -10 som bol a v pohode, s ničim som nemal problem - brzdy, prehadzovačka... všetko fungovalo normalne. A kto tvrdil, že treba karbonové páky na brzdy? :-D veď to nestlačaš holou rukou - alebo v zime nenosíš "dlhoprsté" rukavice? Jediné čo robím navyše v zime na biku je: neoprenový chránič na vidlu (len v prípade, ak je blato) neoprén na hlavové zloženie a takisto obalujem zámok sedlovky. Momentálne vozím aj blatníky (v predu iba na rám) lebo je mokro, blato, člapkanica...
takže namazať reťaz, kladky, čapy všelijaké a môžeš smelo jazdiť

tu su nejaké fotky: viewtopic.php?f=10&t=17859&st=0&sk=t&sd=a&start=405
09.02.2009 - 14:54:13
00
Cafte. Mam mensi problem :( , bol som jazdit v zime vonku bolo cca -7 stupnov. nejak mi stuhli brzdy (idu natvrdo) a doteraz su take.Vidlica tiez stuhla ale momentalne je uz rozmrnuta a fici tak ako predtym. Mam tento bike http://www.kck-oslany.sk/2008/trek/bikes/1031610.html , cize hydraulicke brzdy Shimano M485. Nemate niekto s tym skusenosti, co sa s tym stalo, ci to odtuhne, lebo ma to zacina stvat, necakal som to. Please poradte....

Tak co nenajde sa nikto kto mal taky problem??? Alebo nejaka rada???
13.02.2009 - 19:19:50
00
divne, na XTckach 08 pri takej zime tiez ztuhnu ale len na chvilku ked nebrzdis, hned po par zmacknutiach je vsetko ok. ale preco ti zostali take nadalej? odkial si, aliaska?
13.02.2009 - 20:54:53
00
divne, na XTckach 08 pri takej zime tiez ztuhnu ale len na chvilku ked nebrzdis, hned po par zmacknutiach je vsetko ok. ale preco ti zostali take nadalej? odkial si, aliaska?

Asi pol hodiny bolo vsetko OK ale potom to ztuhlo. Jeden kamos mi povedal ze ich mozem mat zavzdusnene.... Skladujem bike zaveseny prednym kolom na haku ze sa to stava ked ma brzdovy system vyrovnavaciu nadrzku. Vsetkemu tomu by som aj uveril ale nechapem preco to nebolo zavzdusnene uz ked som bike zvesil ale az po pol hodine v mraze.... Bike mam od leta a nic podobne sa mi este nestalo pri spominanom "vesani na hak"..... A k tej otazke odkial som: Okres SL, momentalne to tu vyzera ako na Aliaske.... cize aj suhlas.....
14.02.2009 - 10:34:49
00
starec, problem mas v brzdach. Napr. by som to videl ako problem oleja. Ja v tatrach jazdim denne (a to je obcas aj -20C) a podobne stavy som na brzde nepozoroval...

neviem ako dlho mas dany bajk (a po kom)
14.02.2009 - 20:39:51
00
starec, problem mas v brzdach. Napr. by som to videl ako problem oleja. Ja v tatrach jazdim denne (a to je obcas aj -20C) a podobne stavy som na brzde nepozoroval...

neviem ako dlho mas dany bajk (a po kom)

Je to novy bike mam ho od leta 2008. najazdene cca 1000 km. tak myslim ze ten olej nebude az taky stary, ale ktovie... ci myslis je tam nejaky nekvalitny olej ktory s teplotou az tak meni viskozitu alebo co by s nim malo byt??? Tiez mas brzdy s mineralnym olejom??? lebo vraj tento je menej odolnejsi voci mrazu ako olej DOT.....
15.02.2009 - 10:14:49
00
Ja mam na bikoch momentalne HAYES STROKER/HAYES STROKER/HAYES HMX9 s DOTom, kolega ma shimano XT s mineralnym olejom. Pred 3ma rokmi som mal JULIE tiez s mineralkou, ale nikde som podobne psie kusy nepozoroval. Skusil by som najprv zmenit olej sa originalny shimano.
15.02.2009 - 10:33:20
00
ak je bike nový, s olejom by nemal byť po len 1000 km problém... boli tie brzdy nejako upravované, napr. pri nákupe skracované hadice (či dokonca menené brzdy), alebo je všetko ako zišlo z linky?
chlapi čo by som dal za menej korozívnu brzdovku ako DOT 4.1 ... koroduje aj plutvy!
15.02.2009 - 15:45:43
00
ak je bike nový, s olejom by nemal byť po len 1000 km problém... boli tie brzdy nejako upravované, napr. pri nákupe skracované hadice (či dokonca menené brzdy), alebo je všetko ako zišlo z linky?
chlapi čo by som dal za menej korozívnu brzdovku ako DOT 4.1 ... koroduje aj plutvy!

Je to uplne novy bike, nijako som ho neupravoval a vobec sa nepustam do brzd kedze to je moja prva skusenost s hydrami.... Prave citam jedno ceske forum a dozvedam sa ze nie som jediny kto ma tento problem....ale zatial som nenasiel ziadnu poriadnu odpoved ako to dat dokopy.... jeden tipek tam napisal aj do shimana toto:
"Dobrý den,
mám problém s výše uvedenými brzdami. Při teplotě pod 0°C se projevuje
velmi jasné zkrácení chodu páky (délka chodu páky je v řádech milimetrů)
a celkové ztuhnutí brzdy. V krajních případech začnou destičky drhnout o
kotouč. Po přečtení různých dikuzí na internetu jsem zjistil, že nejsem
zdaleky jediný člověk, který pozoruje tuto chybu. V Německu prý Shimano
tuto chybu uznalo a přijímá brzdy bez problémů na reklamaci (řešilo se
to na německém foru). Chtěl bych se proto zeptat, jak se k tomuto
problému postaví Shimano u nás. Nebýt téhle chyby, jsem s brzdami velmi
spokojen. Lze reklamovat brzdy kvůli této závadě? Předem děkuji za
odpověď."


odpoved bola takato:

"Dobrý den,

je dobře že se na to ptáte. Chyba není ve třmenu, ale v páce. Pístek v
páce je udělaný jinak než u předchozích modelů to bohužel způsobilo
tento efekt. Reklamacím toto nepodléhá. Je mi líto, že nejste
spokojen.Výrobci na odstranění závady pracují a příští edice by měla být
v pořádku.

V případě jakéhokoli dotazu mě prosím kontaktujte nebo se ozvěte našemu
technikovi panu Sedlmaierovi na servis@paul-lange.cz . Je vám schpen
vysvětlit jakýkoli problém.


Přeji hezký den.

Radek Beneš
Marketing & Bike Parts"

Tak neviem co si mam o tom teraz mysliet....
Este aby som podlozil ze netrepem len tak do luftu :
http://www.bike-forum.cz/forum/tuhnuti-hydraulickych-kotoucovek-v-mrazu/0/forum.html#unread1

Ak niekto mate nejake lepsie info prosim dajte vediet.....
15.02.2009 - 15:54:34
00
Pekné, že výrobca to dojezusí a vylúči z reklamácie :) má mraky beta testerov nie že zadara, ale na ich náklady...
15.02.2009 - 16:00:23
00
http://www.mtb-news.de/forum/showthread.php?t=312461&highlight=avid+juicy&page=13

Podla nemcov je problem praveze v prasati, po vymene za model 2009 problem zmizol (vid forum hore). Mas teda 2 moznosti:

1. bud s tym zit
2. alebo napisat reklamaciu a brzdy reklamovat. Pozri si, ci v manuale shimano uvadza aj operacne teploty, ale kedze v DE to menia, existuje sanca ze reklamaciu zmaknes aj u nas. Nezabudni vsak, ze to bude boj! Ak sa na to das, doporucujem riesit vsetko pisomne a napisat riadny reklamacny list. V pripade neuznania ti poviem co dalej :)
16.02.2009 - 23:40:11
00
keyboard_arrow_up