Ale teda k tej batožine. Predpokladám, že ubytovanie budeš musieť riešiť min. s nejakou pevnou posteľou, keďže neberieš ani spacák.
23.02.2009 - 15:50:44
00
Ha, teraz som ťa nachytal na hruškách! :D To už napísané mám: "Ešte nemám jasno v 1, možno 2 veciach veci, to je však tiež vecou dohody: 2. Či budeme brať aj stany alebo celty a či budeme vždy pod strechou, ale prídeme o to pravé orechovô." Každopádne treba brať max. ruksak. To ako sa kto dokáže zbaliť a aké veci má k dispozícii, je už jeho vec. Asi sa však bude vždy niekde spať (kemp-chatka, ubytovňa, Sokolovna,...), lebo tým by odpadol problém nosenia veľa vecí, aj oblečka (stačili by 2 dresy, jeden by sa vždy vypral).
23.02.2009 - 16:02:36
00
No ja hrušky nerád.
Ale akcia ako celok má láka. Ale to pravé orechové toho sa viem vzdať. Ja mám rád určitý komfort a vstávať ráno dolámaný z nejakej karimatky ma moc neláka.
23.02.2009 - 16:10:24
00
Slečinka. :D Ako píšem, je to vecou dohody medzi účastníkmi. Nemám žiadny problém spať na posteli pod strechou a so sprchou, záchodom na blízku.
23.02.2009 - 16:13:45
00
Slečinka - neslečinka, nežiadam nejaký Hotel PUPP. Ale robím v brandži, kde je najväčšia sezóna práve v lete a to máme možnosť čerpať dovolenky v tomto období ako šafranu. Preto keď už niečo takéto absolvujem nech sa z toho nerehabilitujem ďalší týždeň.
23.02.2009 - 16:18:13
00
Kľud, si robím len srandu, nech to v tejto téme aspoň trošku žije. Aspoň sa odreagujem, akurát totiž klikám v MapSource ako divý, pred sebou mám rozložené mapy KČT a navrhujem trasu. Je už teda jasné, že budeme spať v ubytkách a nie pod stanom/celtou, helmou,...
23.02.2009 - 16:24:21
00
OK som rád, že ma chápeš. Samozrejme svoje potvrdenie účasti ešte odložím. :?:
Inak spomínal si aj Ameriku, Srbsko, v Prahe Divokú Šárku. Už si tam niekedy bol?
23.02.2009 - 16:28:40
00
OK, zatiaľ ťa hodím medzi potenciálnych adeptov. Amerika, Srbsko, Divoká Šárka, či som tam bol? O hohóóó! :P Samozrejme. Amerika a Srbsko je oblasť lomov, kde sa natáčali aj niektoré Winnetouovky, no a v Divokej Šárke zvyknem trénovať, keď som v Prahe. Ide o údolíčka obohnané skalami, terény sú pekné korenisté, kamenisté, proste technické. Fotky nemám, nefotil som ešte vtedy, alebo som nemal zo sebou foťák. Dám aspoň jednu fotku Šárky pre predstavu.

Prílohy:

047_skaly a hlbokooooo_Sarka.JPG
047_skaly a hlbokooooo_Sarka.JPG 92.82 KiB thumb_up0thumb_down

23.02.2009 - 16:39:00
00
Predstavu mám aj bez foto. Divokú Šárku som jazdil ešte v 2004 ale nie takú divočinu ako ty. A čo sa týka Ameriky a Srbska tak to som absolvoval minulý rok. Na týždeň som sa ubytoval v Beroune a pojazdil som Křivoklátsko, Karlštejnsko, samozrejme menované lomy ale taktiež nie takú divočinu akú spomínaš. To najdôležitejšie som si však pozrel Malá Amerika, Mexiko, Veľká Amerika, prielom Berounky pred Srbskom, časť údolia Berounky na Křivoklátsku, zrúcaniny hradou Točník a Žebrák, vodné nádrže Štechovice, Slapy a Orlík aj s peckovým Žďákovským mostom. Vystihol som najteplejší týždeň toho leta v Čechách. 8) No a samozrejme som navštívil aj dedinu kde sa točila moja najobľúbenejšia česká komédia. Obec Křečovice. Všetko toto bolo prevažne asfalt ale pokiaľ bola alternatíva aj les tak som neváhal. Samozrejme cesta prevažovala aby som toho za ten týždeň pojazdil čo najviac. :shock:
23.02.2009 - 16:57:28
00
Tak ja zase nejakú extra divočinu nemám na mysli. Len vravím, že sú tam pekné technické pasáže a je sa aj na čo pozerať. Jednoducho minimum asfaltu mám v pláne.
Ináč všetky miesta, ktoré spomínaš, poznám, bol som tam. Až na tie Křečovice. Videl si aj Koněprusy (jaskyne, Jelínkúv most, Axamitova brána, Čertovy schody,...), Vrškamýk (zrúc. hradu Kamýk n. Vltavou), či Zvíkov (hrad s povestným "zvíkovským raráškem")? Jednoducho je tam zaujímavo, je čo pozerať.
23.02.2009 - 17:13:03
00
Aby som nezabudol, do 1. príspevku som už doplnil trasu (menšie zmeny samozrejme budú za pochodu) vo formáte *.gpx. Tak kto má možnosť si to otvoriť a má aj mapu ČR, môže si to čeknúť.
23.02.2009 - 17:15:01
00
A áno Koňepruské jaskyne. No nebol som vo vnútri ale vyšiel som nad vchod na takú vyhliadku odkiaľ bol krásny pohľad na ten rozľahlý lom. Tie veľké vyklápacie Caterpilary tam vypadali ako angličáky. Potom som sa pustil tou žltou značkou okolo a tam som tuším išiel tuším aj okolo tej Axamitovej brány. V klesaní na žltej som v jednom úseku skoro dvakrát preletel cez riadidlá. :roll:
23.02.2009 - 17:19:29
00
Na šumave mam bratranca,on chodi aj s partiou na kolach po čecháh,slovensku,polsku,madarsku,proste kde ich napadne tam idu...a povečšine prespávaju kde to dá,či už na hriskách pod tribunov nebo v lese pod stromami...Ja takties nemam problem prespat aj na divoko...staci dobry spacak a vyspi sa clovek...idealne je daky ten seník nebo dačo podobne...na smrad od potu je tam predsa ta rieka popri ktorej sa pojde...jedna šípka aj s bikom to spraví,,,

No ja som zatial teda za ten zaciatok augusta...
23.02.2009 - 17:22:01
00
JOLI: Tak to si potom šiel aj okolo A. brány aj J. mosta. Klesanie je tam poriadne. No a výhľad je naozaj úchvatný, mimochodom od vchodu keď pozeráš na JV, to sa nazýva Čertove schody. Enem sa to tu zaplňuje, ale ešte v tom tuším nie je príliš veľký bordel. Ty by si kedy mohol, či ešte nevieš?
www.lonsdale: A je to tu, dva rozdielne názory. Veď uvidíme, prispôsobovať sa bude väčšine, resp. ak bude niekto chcieť spať v ubytkách, bude sa tak spať. Ľahšie sa prispôsobí z tejto strany. S riekou máš pravdu, je vcelku čistá (aj keď kalná, ale to je spôsobené jej dnom).


Naposledy upravil tmax dňa 23.02.2009 - 17:30:24, celkovo upravené 1 krát.

23.02.2009 - 17:28:45
00
Zvíkov a Vrškamýk som nevidel. Ale mam milé spomienky na zámok Orlík. Pred hlavný vstupom je park v ktorom sa pásli pávy. Boli vcelku krotké. Tak som jedného začal kŕmiť. Zožral mi celú tvarohovú večku a to je riadny kus koláča. Myslel som, že sa mi odvďačí roztiahnutým vejárom ale asi som nebol jeho typ. Mrcha bez poďakovania si odkráčal a dzobal si ďalej trávu. :mrgreen:
23.02.2009 - 17:30:15
00
keyboard_arrow_up