ja tiez pracujem. len najhorsie je ze mam bike funkcny ale nemam kvoli tej robote vobec cas na bikovanie. vlastne na biku chodim uz len do tej roboty.
01.07.2006 - 20:05:55
00
tak som nad tym uvazoval, a viete co ma najviac s*re? ze musim koli jednemu sk*rvenemu zavitu vyhodit dobry ALU ram ....:( kebyze ho aspon pri preteku zlomim, alebo hodim kabelu niekde o strom a ohnem trubky, tak by ma to asi tolko netrapilo, ale takato prkotina.... ach boze....

P.S.: admins, resp. mods .... sorry za tie vulgarizmy, ale fakt mam strasne nervy....
01.07.2006 - 20:37:52
00
Nezúfaj-nový rám kupovať nemusíš,stačí trochu rozmýšľať.Budeš ale potrebovať nejakého sústružníka ktorý Ti urobí takú vložku zo závitom-niečo podobné ako sú uchytené prevodníky na kľuku.To dáš do rámu z tej strany ako je kazeta,a šrób prehadzovačky do toho zaskrutkuješ.Ešte jednoduchšia varianta je urobiť do skrutky prehadzovačky dieru, do nej závit a potom to zo strany kazety priskrutkovať nejakým upraveným šróbom.V oboch prípadoch ale budeš musieť ten závit na pätke prehadzovačky najskôr prevŕtať na príslušný priemer.Je aj tretí variant-prerobiť to na vymeniteľnú pätku,ten je najlepší ale aj najťažší.Takže dumaj. :idea:
01.07.2006 - 22:57:16
00
Nezúfaj-nový rám kupovať nemusíš,stačí trochu rozmýšľať.Budeš ale potrebovať nejakého sústružníka ktorý Ti urobí takú vložku zo závitom-niečo podobné ako sú uchytené prevodníky na kľuku.To dáš do rámu z tej strany ako je kazeta,a šrób prehadzovačky do toho zaskrutkuješ.Ešte jednoduchšia varianta je urobiť do skrutky prehadzovačky dieru, do nej závit a potom to zo strany kazety priskrutkovať nejakým upraveným šróbom.V oboch prípadoch ale budeš musieť ten závit na pätke prehadzovačky najskôr prevŕtať na príslušný priemer.Je aj tretí variant-prerobiť to na vymeniteľnú pätku,ten je najlepší ale aj najťažší.Takže dumaj. :idea:


mas pravdu to bi nemal bit problem pre nejakeho sustruznika vazne
01.07.2006 - 23:11:17
00
no, vrtat nieco do prehadzovacky je podla na somarina... videli ste uplne rozobratu prehadzovacku? ak ano, tak viete o com hovorim... na vlozky, resp navarky tam nieje miesto... takze ostava posledna moznost .. vymenna patka.... ale nechcem sa rypat do ramu... nemusi to dobre posobit na pevnost zadnej stavby.... a aj tak som chel nieco od meridy.... ked budem mat novy ram a aj prehadzovacku (chcem aj kluky a novy stred) tak potom zacnem uvazovat nad reparaciou stareho ramu.... ale diki za rady.... :) ...
01.07.2006 - 23:40:18
00
sak mozes si kludne kupit novy ram ale podla mna sa to da v pohode opravit a nebude to mat zasadny vplyv na pevnost
02.07.2006 - 11:31:50
00
mas pravdu to bi nemal bit problem pre nejakeho sustruznika vazne


nepoznas take pismenko, co sa vola ypsilon??? vyzera cca takto: y, Y

2BANG ked tie nadavky zahviezdujes, tak v pohode...
02.07.2006 - 13:35:19
00
no, vrtat nieco do prehadzovacky je podla na somarina... videli ste uplne rozobratu prehadzovacku? ak ano, tak viete o com hovorim... na vlozky, resp navarky tam nieje miesto... takze ostava posledna moznost .. vymenna patka.... ale nechcem sa rypat do ramu... nemusi to dobre posobit na pevnost zadnej stavby.... a aj tak som chel nieco od meridy.... ked budem mat novy ram a aj prehadzovacku (chcem aj kluky a novy stred) tak potom zacnem uvazovat nad reparaciou stareho ramu.... ale diki za rady.... :) ...

Somarina bola že som sa Ti vôbec snažil pomôcť.Sám nevieš čo chceš,či nový rám alebo cesťák.A rozobratú prehadzovačku si asi nevidel Ty.Pre technicky zdatného Tvoj problém je malina :cry:
02.07.2006 - 16:10:17
00
to momo nie, nepochopil si ma ... dakujem, ze sa snazis mi pomôct , a vazim si to... ale pozri sa na ten obrazok, co je v prilohe.... sipkou je oznacena ta "rurka" v ktorej je srob ... ma hrubku mozno milimeter (nemeral som , ale podla mna cca 0.6-7mm) ... neviem si predstavit, ako ju este stencit, aby tadial presiel o 1mm vecsi srob...

je pravda, ze este stale uvazujem, ci novy ram alebo ziletku.... najradsej by som kupil aj aj ... ale co vlastne dam dohromady sa uvidi, az ked budu bubaky... takze asi az po mesiaci-dvoch .... zatial mam cas uvazovat, preratavat, ...

dnes som uz "odzbrojil" ten ram ... a chcel som, ze pokusim sa ho dat niekde "spravit" ... to znamena spravit tu "vlozku".... ale ked som videl, aka je tam zohnuta ta zadna stavba, to je problem, o ktorom som pisal uz davnejsie, tak som si to rozmyslel....

vdaka za rady, ale tomu ramu uz asi nieto pomoci....

edit: ta rurka, na obrazku nieje taka siroka, to je taka rozmazana (fotak blbne)

Prílohy:

Komentár súboru: sorry, za tu kvalitu, ale fotak ma uz nejaky ten rocik, dva,... sest... :D
salter.JPG
salter.JPG 33.41 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2006 - 18:16:29
00
aj 20 rocny fotak znacky Praktika vie fotit ostre fotky...takze sa nevyhovaraj :roll:

k teme: kup ziletku :wink:
02.07.2006 - 18:23:27
00
aj 20 rocny fotak znacky Praktika vie fotit ostre fotky...takze sa nevyhovaraj :roll:

k teme: kup ziletku :wink:


praktika mozno, ale UMAX Astra Pix 430+ nie :D.... teda aspon nie zblizka :D...

no k tej ziletke: to si myslel vazne, alebo si robis prdel? :D.... lebo ma ta ziletka vazne laka.... vcera som videl manika na tom Vertecu (sa mi zda ze 1100 Sora) ako si to ziha 50 za mestom :D.... a celkom sa mi to pacilo :)... sice by mi trochu chybali hory, ale nikto netvrdi, ze nemozem dat dohromady aj XC bike z komponentov, co mi ostali z hentoho ramu a jazdit aj cestu a aj hory... :)
02.07.2006 - 18:37:10
00
jasne, ze to myslim vazne! aj ja nad tym uvazujem.
02.07.2006 - 19:09:35
00
Takže takto by si to mal urobiť,dúfam že je to zmojej amatérskej kresby jasné-dieru zo závitom treba urobiť do pôvodnej skrutky a nie do tej rúrky v ktorej je.

Prílohy:

A je to !.jpg
A je to !.jpg 31.42 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2006 - 21:44:01
00
neni , ale co uz...? :D
03.07.2006 - 23:52:00
00
vynikajuce!..... niekedy, ked bude cas a bubaky, tak sa s tym pohram.... ale teraz zarabam na zileteku :lol: .... takze z domu chodim o 7:00 a domov o 22:00 ... takze casu moc neni....

momo, diki....
04.07.2006 - 23:01:42
00
keyboard_arrow_up