Myslím, že Kia je vo svojej triede najlacnejšia. Osobne mám s ňou zatiaľ dobré skúsenosti. Čital som aj dlhodobé testy a dopadli dobre. A jej kúpou podporíš "slovenskú" automobilku :wink:


Ked myslis :roll:
Renault Megane Grandtour
1,6l, 16V, 110k
automaticka klimatiazacia, ESP, komplet elektrika, MP3, hlinikace, parkovaci asistent, bezklucove startovanie a otvaranie auta, 8x airbag, automaticke stierace/svetla, kozeny interier (calunenie dveri, volant, rucna brzda, sedadla), stmievacie a asfericke zrkadla.
Cena 520tis Sk auto je nove...
12.03.2009 - 20:49:14
00
I keď osobne Kiu neposudujem ako auto :lol: , ale kedže o peniaze ide vždy, tak je to asi fakt super ponuka, respektíve kúpa. U Renaultu neni 110 PS ani ako 90 u u naozajstného športového auta. Niketoré majú naozaj ostrý motor. Dalej Chewrolet v testoch na moj obdiv dopadá na výbornú pre mladé rodiny, dôchodcov, ale o výkone je tiež diskusia.
Ak niesú prachy až takým trablom tak by som skúsil uvažovať o Honde Civic- http://auto.honda.sk/modely/civic-5d-2009/predstavenie.html, ktorú chcéém :oops: . Z vnútra je to iná káva a pod kapotou 100 naozajstných koní na princípe iV-tec, čo je výmena vačiek za jazdy a ostrý zvuk, odpich hl. počas jazdy= predbiehacie manévre ... atď.
Alebo čo tak Renault Clio Sport? Síce 2,0 16V ale malé, lahké a spotreba neni týmto pádom katastrofálna.
Dalej pre mňa naozaj velká zásada. Francúza EE! Sú síce pohodlné, ale kazivé :| 50:50, a čo tie ceny???

to Rasto: nie, ako Olpran :mrgreen:
12.03.2009 - 20:53:38
00
tak to je na tom potom ta KIA dobre
12.03.2009 - 20:58:55
00
Pozeral som ceny toho ceedu a Kia s 1,6l motorom v najvyššej výbave ide po nejakých 560 000. Má tam asi to čo aj ten megan okrem toho bezkľúčového štartovania. Je možné, že má zase niečo navyše, ale to už neviem posúdiť. Šak tu si to môžete pozrieť http://www.kmss.sk/~/media/Files/Upload/SK/Pricelist/ceed_sw/ceed_sw2.ashx
12.03.2009 - 21:01:30
00
rasto, mne sa páči, ako sa ludia tešie že denne sa zo Slovenských liniek vyvezie pr. 600 ks automobilov KIA. Lenže neviem kde sa míňajú. Nevie to nikto a dokonca nevie nikto že dokedy sa to tak míňať bude. Jedna vec. Ja si myslím, že po kroku zásobovania sloveskej polície kúskami KIA Ceed´sme výrobu "ukončili". Tie autá sa už nikde nepredávajú. Vlastne teraz sa nepredávajú žiadne, ale budiš. Preboha. Ved už celkovo je aút veľa a to nehovoriac že chcú predávať KIU za porovnatelné ceny. Rodina mi tam pracuje. Má ako zamestnanec 12-20% či kolko zlavu na kúpu novej. "Nikdy by som si to auto nekúpil" povedal. Ked vidí, že čo sa tam montuje a ako sa to tam montoje. :cry:
Seat, francúz, Talian(Dacia, Fiat), Azia (okrem Suzuki, Honda) sa mi vidia ako nedobrá investícia pre bežného slováka.
12.03.2009 - 21:13:15
00
k tvojej otazke kde no predsa na šrotovisku veď hlási zvýšený počet odovzdávaných vrakov :mrgreen:
12.03.2009 - 21:16:30
00
Hej len si musis este dokupit tempomat a je to ako Magane. Viem Ceed bola na tom podobne ako Megane ale moj limit bol 560tis aj s poiskami a zimnym obutim.

Este nieco k financnej krize, Octavie sa v BA vyrabaju momentalne v jednej farbe a jednej vybave takze ked si kupi niekto taku verziu ktora si vyzaduje nieco domontovat tak auto nemas este ani den a uz ma za sebou jednu velku opravu ako keby... s farbami neviem ako to je kde to lakuju a ako ale zo zavodu idu iba v zakladnej farbe.
12.03.2009 - 21:17:30
00
Eazy to rovno povedz ze skoda je to prave orechove, neviem ako, ale na francuza nemozem kriveho slova povedat, dva kusy (z lowcostu) su doma a slapu ako hodinky... , rozhodne som spokojnejsi ked idem na rendovi a ked to porovnam len tak s nejakou skodou trebars fobiou, a o tej kii tak kamaratov otec je tam nejaky zamestnanec a kiu si tiez nekupil :)
12.03.2009 - 21:21:38
00
ja ti brácho poviem takto:
My máme Seat Ibiza. Cigánsky hnoj.
Škodu Octáviu I. 1,9 tdi 96kW. A nemóžem si zase na ňu nič povedať. šlape naozaj. A si to myslel tak, že ťahá, tak naozaj ťahá. 1,2,3 obrovský krútiaci moment ťa posadí. Ak si to myslel v spolahlivosti, tak ma nenatoto. Kazivosť škodovky je úplne inde v tabulkách ako renault.

čas na teóriu:
vo všetkom sú peniaze a skúsenosti a spokojnosť zákazníkov. Teda cena ojazdeného auta je hotová ukážka:
octavia 03´-(poviem srdcu najbližší model- náš :) ) 96kW, tdi, výbava nadprimer, lacné diely,--> pod 250 000 nejdeš
FRANCUZ:
renault laguna03´- 88kW, tdi, klíma, elektrika,..., 8x airbag a neviem ešte čo 180 000 a niečo nad :wink:
megane-03´, ten istý motor, výbava ešte lepšia, ... 177 000
ešte nejaké pripomienky?

ak máš rozumné vysvetlenie, tak sem s ním, ale pochybujem že ludia by niečo čo je dobre predávali pod cenu a octavie, ktorích je plná riť si cenu držia :wink:
takže tak
12.03.2009 - 21:36:50
00
Junáci, vôbec Vám nebudem kaziť ilúzie o autách a leštení bambusov.

Ale celkom som nepochopil toto
"Z vnútra je to iná káva a pod kapotou 100 naozajstných koní na princípe iV-tec, čo je výmena vačiek za jazdy a ostrý zvuk, odpich hl. počas jazdy= predbiehacie manévre ... atď."


a toto
"Škodu Octáviu I. 1,9 tdi 96kW. A nemóžem si zase na ňu nič povedať. šlape naozaj. A si to myslel tak, že ťahá, tak naozaj ťahá. 1,2,3 obrovský krútiaci moment ťa posadí."


Neviem čo je také vzrušujúce na civiku vtec, keď hydroštely a variabilnú geometriu mali autá v dobe keď si možno ťahal za sebou káčera a čo je také fantastické na tom, že koktávka ťa posadí na 1bz 2bz 3bz, pravá ruka ako pepek námorník čo sa umordujem k smrti kvaltovaním.

Mám sa za toho, čo ropnú a finančnú krízu ignoruje a veselo si jazdím na 3apol litrovom karburátorovom benzíne, na jednotke do 80, dvojka 140, trojka 200 a našťastie je to iba štvorkvalt, nie je tam žiadna inteligentná elektronická sračka, čo stojí megatojáš keď sa pokazí, spotreba je taká že tie vaše "autá" by odjazdili ešte LeMans navyše, ale keďže stálo asi desatinu toho čo tieto nové jogurty, tak ma to vôbec netrápi. Za cenu ojazdenej ochcávky si v pohode spravím nejakých 10000 litrov benzínu to mi tak vyjde na nejakých vyše 80tisíc kilometrov, samozrejme pri brutálnych jazdách a v meste. Teda nejakých 12 na 100.

Svoje autí mám rád, magická hlboká metalíza, na ktorej nie je vidieť ani po 10 rokoch stopy po umývaní, nie ako tieto "nablýskané" plechovice so základnou farbou a čo sa o to opriem ejhľa plastové blatníky, plastové nárazníky, aj vnútro, všetko, aj křidýlko bylo plastikový.

BTW koľko asi trvá oktávii s dízlom tých 1, 2, 3? Je nejaká tabuľka prevodov a rýchlostí?
A ten odpich to má býť akože čo? Keď sa ti pošťastí sadnúť do auta, v ktorom sa pri 2000 otáčkach otvárajú druhé klapky na karbeci, a nemusíš ani podradiť, lebo ani nie je kde, keďže synchro za jazdy jednotku nezaradí, tak potom budeš vedieť čo je to xxx ozajstných koní. Koľko áut alebo kamiónov spraví bežné auto z rýchlosti 60km do kopca napríklad na ceste Nitra - Kolíňany pri predbiehaní?

Jak pozerám tak pozerám, ani accord motory nejak extra neoslňujú, maximálny výkon je v rozmedzí 4200 - 4400 otáčok, dosť šeredné na motor 2.4vtec, v cene cez 32eurotisíc.

Kiež by sa u nás toto dalo prihlásiť http://www.liveauctioneers.com/item/5044203 alebo toto http://www.liveauctioneers.com/item/5044230 na bežné jazdy postačujúce. Chabých 360 koníkov. :lol:
12.03.2009 - 23:26:34
00
ja jazdim na 16 litrovom motore na jednotke 180 za 4 litre/100 :roll:
12.03.2009 - 23:44:22
00
JKeď sa ti pošťastí sadnúť do auta, v ktorom sa pri 2000 otáčkach otvárajú druhé klapky na karbeci, a nemusíš ani podradiť, lebo ani nie je kde, keďže synchro za jazdy jednotku nezaradí, tak potom budeš vedieť čo je to xxx ozajstných koní.

Čo je to karbec?
Jáj, to je karburátor? Také čosi, tiež dvojstupňové, som mal naposledy pred 20 rokmi na poľskom Fiate 1500. Keď sa otvoril druhý stupeň, tak vznikol vír v nádrži, ale bolo cítiť ako motor zabral... Dobré autíčko to bolo, ktohovie, kde je jeho koniec.
12.03.2009 - 23:59:33
00
Slavomir-ak ti 3,5 l motor s karburatorom pri 1-80,2-140,3-200km/h zerie 12l/100 tak klobuk dole.
myslim, ze tych 12 l by ti nevyslo ani na 50 km
13.03.2009 - 00:07:17
00
Kde som toto napísal? Máš nejaké extraordinary kombinačné schopnosti 8)
13.03.2009 - 09:54:19
00
Za cenu ojazdenej ochcávky si v pohode spravím nejakých 10000 litrov benzínu to mi tak vyjde na nejakých vyše 80tisíc kilometrov, samozrejme pri brutálnych jazdách a v meste. Teda nejakých 12 na 100.


TU. :wink:
13.03.2009 - 12:05:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up