Turbi tak ale predsa, skontrolovať a prípadne vymedziť vôľu sa oplatí po pár výjazdoch, zatiaľ čo ložiskové riešiš až ak je problém.
Problém u kónusu vzniká najčastejšie zanedbaním týchto kontrol a nastavení, uvoľnené kónusy sú samodemolačné zariadenie.

Dobre zriadený, dokontrovaný a utesnený kónusový náboj nie je dôvod kontrolovať po pár výjazdoch tak ako píšeš. Žiješ v omyle.
XT náboje ak idú v poriadku stačí skontrolovať a premazať rádovo za 2-3 roky pri intenzívnejšom jazdení. Takže píšeš hovadinky o údržbe. Nepíš o všetkom s čím nemáš praktické skúsenosti.
23.03.2009 - 12:19:49
00
po cca 2 mesiacoch sa mi odporučal do preč orech. Ten isty problem s orechom XT riešil aj ak sa nemylim Dutchmen.


No o podobných problémoch som už počul aj od jedného servisáka z PD ...vraj odchádzajú na XT orechy. Možno vadná séria ...
23.03.2009 - 12:26:11
00
A s týmto sa už niekto stretol v reáli?

Prílohy:

Komentár súboru: Novatec - možnosť použiť pre Centerlock aj 6-šrób
big_file2.jpg
big_file2.jpg 224.6 KiB thumb_up0thumb_down

23.03.2009 - 12:29:32
00
XT náboje ak idú v poriadku stačí skontrolovať a premazať rádovo za 2-3 roky pri intenzívnejšom jazdení.

XT som zatiaľ nemal, teraz mi narástli na Zestym (QR15 verzia), od Sh sa mi na pôvodnom wheelsete z Pellsa váľajú Deorečka. Paranoidne :D ich kontrolujem tak po 500 km (čo je u mňa v priemere 10-12, slovom "pár" výjazdov) a musím povedať že zatiaľ som musel nastavovať vôľu raz a aj to to bolo rozhasené minimálne. S tou spomínanou bilanciou, že 2-3y, si ma v podstate ukľudnil.
23.03.2009 - 12:41:37
00
l_laco: to vyzerá dobre :D máš výhodu centerlocku - 1 tool spoločný pre kazetu aj montáž disku, môžeš použiť aj 6dierové kotúče a pritom sa nemusíš srať so 6 šróbikmi... ako je na tom hmotnostne ma veeeľmi zaujíma!!!

/* no pozrel som to a nenašiel som QR15 verziu dopredu... alebo som len slepý? */
23.03.2009 - 12:43:35
00
l_laco: to vyzerá dobre :D máš výhodu centerlocku - 1 tool spoločný pre kazetu aj montáž disku, môžeš použiť aj 6dierové kotúče a pritom sa nemusíš srať so 6 šróbikmi... ako je na tom hmotnostne ma veeeľmi zaujíma!!!

/* no pozrel som to a nenašiel som QR15 verziu dopredu... alebo som len slepý? */


to som našiel v katalógu ... na živo som to zatiaľ nevidel tak sa pýtam či sa s tým už niekto stretol ... ????
24.03.2009 - 12:38:03
00
keyboard_arrow_up