Ahoj všetci

chcem sa opýtať na skúsenosti s pretekmi Cyklomaraton tour - organizuje česká strana, jeden zo závodov tejto série - Okolobratislavy - sa ide 1.5.2009. Som však trochu v rozpakoch. Ako nováčik sledujem propozície každého z vybraných podujatí a pokiaľ je možnosť, prejdem si podľa mapy trať (niekedy len očami 8) ) .V českých okruhoch je možné mapy nájsť, v záložke k pretekom Okolobratislavy chýba.... Aké sú skúsenosti skúsenejších - je pretek dôveryhodný, ak nemá uvedenú mapu a profil? Stretávam sa totiž s touto "anomáliou" po prvý raz. V propozíciach preteku sa píše, že trať bude vysvetlená pred pretekom...???

Dík za názor. :wink:
19.03.2009 - 12:37:00
00
Uz tu ta tema je:
viewtopic.php?f=6&t=18108
19.03.2009 - 12:58:11
00
Soráč. :wink: :oops: Aj v prispievaní som ešte nováčik, to bude asi tým... :oops:

Popis trasy Okolobratislavy sa podľa môjho názoru takmer zhoduje s Green bike tour - štart Partizánska lúka, Hrubý vrch, Kamzík, Malý Slavín, Biely Kríž, Pánova lúka...a cez Kamzík späť n štart. Ale predsa mi tá mapa nedá pokoja - vo všetkých doterajších akciách, ktoré chcem ísť, mapa nechýba. Chvíľami som v pomykove, či to neplánujú ako orientačný pretek 8) :mrgreen: keď chcú vysvetľovať trať tesne pred štartom. Býva toto zvykom?
19.03.2009 - 13:12:57
00
Do maja je daleko. Predpokladam, ze mapu zverejnia na webe neskor. Ale aj keby ju nezverejnili a zabezpecia kvalitne znacenie trate priamo v terene tesne pred startom, tak je to OK - ak vies orientacnu dlzku, tak viac na rozhodovanie o ucasti v podstate nepotrebujes.
19.03.2009 - 13:21:13
00
Uz sme sa kontaktovali s hlavnym organizatorom v Cechach. Kedze podla dostupnych informacii presne kopiruju nas 31 km okruh, chceli sme vysvetlenie. Nedostali sme ho... :(
Podla dostupnych info je to dost velky podraz na nas vsetkych, nakolko vieme, ze od 1.5. do 15.7. je zákaz konania veľkých podujatí ( ci uz kulturnych alebo sportovych) na uzemí Malych Karpat, kvoli hniezdeniu vtákov. Z toho dôvodu sme i my museli posunut nas pretek mimo tohto terminu. Takisto i organizatori Stupavskeho maratonu, ci MAKADO.
Takze nam je osobne velmi cudne, ze prave bratia Cesi by dostali povolenie, ked domaci ho nedostanu....
Takze si osobne myslim, ze ten pretek urcite nebude v uvedenom termine. Samozrejme to nebrani tomu, aby sa pretek konal v inom termine, napriklad spolu s nasim Green bikeTour, 22.8.2009, cim by sa zamedzilo nezmyselne jazdenie dva razy po tom istom okruhu.
19.03.2009 - 15:03:41
00
Laco, dík za objasnenie. Predbežne sa tam - vzhľadom na zistené okolnosti - neprihlasujem, mám zásadu, že cyklista je priateľ lesa a prírodného systému a tieto okolnosti sú proti. Možno budem vyzerať smiešne, ale som za, že lesu treba dať vlastný priestor na život a podujatie si vyberiem iné.

Mimochodom, objasnil si mi, že sa to týka "veľkých športových a kultúrnych podujatí". Znamená to, že ako jednotlivec, alebo malá skupinka v tomto vymedzenom čase po lesoch s bikom môžem?
23.03.2009 - 10:00:34
00
Laco, dík za objasnenie. Predbežne sa tam - vzhľadom na zistené okolnosti - neprihlasujem, mám zásadu, že cyklista je priateľ lesa a prírodného systému a tieto okolnosti sú proti. Možno budem vyzerať smiešne, ale som za, že lesu treba dať vlastný priestor na život a podujatie si vyberiem iné.

Mimochodom, objasnil si mi, že sa to týka "veľkých športových a kultúrnych podujatí". Znamená to, že ako jednotlivec, alebo malá skupinka v tomto vymedzenom čase po lesoch s bikom môžem?

Jasne , ze mozes do lesa ako jednotlivec... Toto obmedzenie sa tyka len organizovanych podujati.
Mrzi ma osobne, ze organizatori Cyklomaraton tour - Okolobratislavy vobec nekomunikuju, to nevesti nic dobre pre nas bikerov...
23.03.2009 - 10:30:20
00
...tak súhlasím s naším hromadným bojkotom.

Aj ked mám CR korene, tak rýpať si u nás nedáme !
23.03.2009 - 21:21:35
00
Uz sme sa kontaktovali s hlavnym organizatorom v Cechach. Kedze podla dostupnych informacii presne kopiruju nas 31 km okruh, chceli sme vysvetlenie. Nedostali sme ho...


,,,,mozno blafuju s tou trasou a pojde uplne inaksie {pockajte este 10 dni },bude zverejnena vcas a preco by mali cesi komunikovat s nejakym jesitnym Findlom ,on nie je rit sveta s prepacenim ,lesy patria mestu a kazdy si moze dat trasu aku chce ked ma povolenia plus team ludi co to zorganizuju...
chapem aj jeho jesitnost ale vsetko sa netoci iba okolo greenbiku :wink:
26.03.2009 - 00:43:23
00
ja myslím, že každý si spraví názor sám... :wink:
26.03.2009 - 08:32:21
00
zly zaciatok na fore ;)
26.03.2009 - 09:54:14
00
počul som ,že trasa bude viest uplne inak,štart a ciel ma byť na snežienke a tej ochrane vtactva ,možno slovenské vtáky su moderné a maju kalendár ,hniezdia podla datumu, je to blbosť na hnezdenie datum od -do vplyv nemá.
26.03.2009 - 18:07:26
00
Aj teraz si nazor spravi kazdy sam. ;)
26.03.2009 - 18:48:25
00
Dvaja spoluorganizátori sa už prejavili...
26.03.2009 - 22:37:07
00
http://www.cyklomaratontour.cz/cyklomaraton/zahranicni-mise-se-nekona-146.htm

nebude, ...
06.04.2009 - 19:27:35
00
keyboard_arrow_up