No a pre predstavu este 3 dalsie.

BV-47 Prameň vo výmole Kurima

BV-40 Prameň na hraniciach Hrabske

BV-21 Lazce I. Cigelka

Prílohy:

Komentár súboru: BV-21 Lazce I. Cigelka
BV21_Lazce_Cigelka.JPG
BV21_Lazce_Cigelka.JPG 534.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: BV-40 Prameň na hraniciach Hrabske
BV40_Hrabske.JPG
BV40_Hrabske.JPG 577.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: BV-47 Prameň vo výmole Kurima
BV47_Kurima.JPG
BV47_Kurima.JPG 925 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2009 - 06:49:42
00
...toto super zaujímavé fotky, to je ono, to mám rád. Mne obyčajnému smrteľníkovi to pripadá ako keby som pozeral na náučno-cestopisný seriál v telke. Tie pramene, ktoré nesmrdeli si hľadal virguľou, či ako? :P :P :P
25.03.2009 - 08:01:10
00
...ó zabudol som, no predsa Bardejov fotený od Lajna
25.03.2009 - 08:02:15
00
Nie virgulou, na stranke pramenov Slovenskej agentury zivotneho prostredia je pri kazdom prameni popis polohy pramena a aj mapa a v nej vyznacena poloha pramenov (dost presne) a isiel som podla toho. Kde zlyhalo aj to, ochotne pomohli svojimi vedomostami domorodci.
25.03.2009 - 08:53:53
00
Prameň Tople nemáš odfotený? Ja som ho s kamarátom pred 8 rokmi hľadal, ale nenašli sme.
25.03.2009 - 09:01:37
00
Nehladal som ho. Nie je mineralny :mrgreen:
Ale ako teraz pozeram do mapy tak sa mi zda, ze som pri nom bol alebo to bolo pri tej mokradi a prameni toho vedlajsieho potoka asi 950 metrov severovychodne od pramena Tople??, ked sme nasli tlejuci kmen stromu ktory sa chytil od neuhaseneho ohniska po zberacoch cucoriedok. Vsetku svoju vodu sme na to vyplieskali a potom sme nasli vodu v tom prameni. Ale to uz bolo straaaaaaasne davno. Hadam viac ako 12 rokov...
Ako pozeram do maps.google.com stale mi to vychadza na to, ze som bol pri tom prameni Tople a ani som o tom nevedel. :mrgreen: Podstatna bola voda na hasenie :!:

Narodna prirodna rezervacia pramenisko Tople.

Ale kedze sa chystam tohto roku na Mincol (minuly som ho zanedbal, sice tohto roku som uz bol, ale bola fujavica jak svina a plno snehu) tak sa tam urcite zastavim. Nemal by byt problem najst ho. Netusim, ci je nejako specialne upraveny alebo je to len "obycajna" studnicka. Ked najdem, dam vediet. Pokusim sa najst aj ten obhorety strom, ci to na nom este bude vidno...

Prílohy:

Pramen tople.jpg
Pramen tople.jpg 536.8 KiB thumb_up0thumb_down

prameniskoTople.jpg
prameniskoTople.jpg 170.64 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2009 - 09:20:45
00
....vážení, to je počasíčko. Práve som vrátil z bajku, testoval som si sedadlo, bolo super, ešte lepšie ako v lete, lebo nie je horúco, len aby čím skôr sa roztopil sneh a vyschlo v lese. V sobotu sme skúšali Maguru zo Zlatého, ale tam je snehu po ko.... Ani na Veľkú noc Magura nebude asi zjazdná. Ale slniečko robí divy....Ešte jednú zaujímavosť - ani v sobotu, ani dnes som nestretol živej duše na bajku :oops:

Prílohy:

Komentár súboru: ...pohodová momentka zo soboty...
ierna mláka 001-f.jpg
ierna mláka 001-f.jpg 970.82 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2009 - 14:02:57
00
Nestretol si zivu dusu... ved cez viked ani ja!
Piatok: - prieskumna jazda Mokrokuh-Zlate-Ceresna-Moliterka(Ludovita Stura)
Sobota: - prieskumna jazda Lesy mezdi Mihalovom a Mokroluhom
Nedela - doobeda: povinna jazda - Cigelka na medvedi cesnak a vodu
Nedela - poobede: prieskumna jazda Plany boli ine, ale zacalo mrholit tak som to musel trocha upravit. Presiel som trasu, o ktorej sme sa bavili tu. Teraz po nej jazdi ten stvorkolkar, co ho vzdy vidim na Mihalove, jazdi to hore, takze je to makke ako h.... h.... hrudy cerstvo pobranenej zeme na poli, lepi sa to na kolesa ... momentalne zjazdne len dole.

Ja nestretavam zive duse (okrem zvieracich) preto, ze sa momentalne snazim prejst useky, ktore sa velmi nejazdia a zistujem ich zjazdnost a pouzitelnost. Jasne ze pri tom musim prejst aj casti uz davno sto krat prejdene ale heslo "kazdu jazdu aspon 1 km novou trasou, ale lepsie 5 km" stale plati :mrgreen: .

A mas pravdu, je to super cas. Este nie su muchy ovady a iny zakerny hmyz :!:
Uz sa neviem dockat zajtrajska a vikendu :twisted:

No jasne, este sutaz!

Prílohy:

P3290024.JPG
P3290024.JPG 185.79 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2009 - 15:27:26
00
...ta Rokytov, ta ne...
...ako som spomínal, skúšal som včera nové sedadlo, dnes mám riť spuchnutú a bolestivú, cez víkend si asi na bajk nesadnem :mrgreen:
...neviem, máš určeté skúsenosti, či nebudeš vedieť poradiť - pri dlhšej jazde hlavne po asfalte (pri presunoch) mi trpne prostata a v poslednom čase aj ľavá noha (mám už nejaký vek). Hľadám nejaké vhodné sedadlo, na cene nezáleží, len aby mi poriešilo tento problém... :idea:
03.04.2009 - 07:54:13
00
....tú tvoju prvú trasu sme robili s Kubiakom v sobotu, len sme to skúsili na Maguru a z Čerešne sme to švihli do Kúpelí. Úsek Mnichač - Čerešňa otrasný, samé blato. Včera som šiel z Mihaľova na druhú stranu do Domu Smútku. Je to ešte vlhké, ale dá sa to ísť naplno aj smerom dole. Smerom hore je to ešte ťažké-vlhkosť podkladu, ale ide to, hlavne podklad rýchlo schne na slnečnej strane.
...dnes mi manželka zaridila upratovací deň, ktorý sa natiahne, ako ju poznám, až do zajtra...aspoň si riť odpočinei :P
03.04.2009 - 08:06:08
00
No neviem poradit, ja taky problem zatial nemam (dufam, ze dlho mat nebudem, pretoze mam dost inych) a sedla netestujem - stale mam to iste. A ak mi nieco trpne (iba niekedy v dlhych strmych stupaniach - tak zmena polohy, chvilka zo sedla a pomoze mi to). Ale trpnutie nohy, to moze byt od chrbtice. A na toto su uz iba lekari. Dodam len, ze znamy mal strasne problemy s trpnutim nohy a po najroznejsich liecbach v BJ ktore mu nepomohli a trvali hadam aj viac ako pol roka
ho dali dokopy za par tyzdnov v Kosiciach Saci. Ale ten jeho problem bol fakt vazny, ani poriadne chodit nemohol.
No co dodat, nech sa ti podari nasjt to prave sedlo ktore ti sadne ako rit na serbel! :mrgreen:

No vidis, pre mna bola novinka ist z Mokroluhu po lukach priamo do Zlateho, tiez som po dlhom case siel z ceresne hore po hrebeni a nie po chodniku a prvykrat som uvedomele (raz davno som tam uz po tych cestach trochu bludil) siel nie na tehelnu ale okolo potoka Moliterka na Moliterku.

Prílohy:

Komentár súboru: Slavne "predmestie" obce sa nevoslo do zaberu
P3290007.JPG
P3290007.JPG 250.42 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2009 - 09:14:18
00
Piatok 3.4.2009 19:00. Griglova roven - myslim, ze sa tam teraz chodia past castejsie.
Ak budete mat stastie a dobry vietor, nafotite to aj lepsie ako ja.

BTW:
Uz rastu!
Smrčkovec český

Prílohy:

Komentár súboru: Smrckovec cesky. Takze uz konecne rastu aj u nas! :-D
P4050007.JPG
P4050007.JPG 905.04 KiB thumb_up0thumb_down

P40300131.jpg
P40300131.jpg 622.78 KiB thumb_up0thumb_down

P4030018.jpg
P4030018.jpg 92.19 KiB thumb_up0thumb_down

P4030013.jpg
P4030013.jpg 158.31 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2009 - 10:12:12
00
...aj tak je to super foto. Ja by som si ich nevšimol, ani keby boli rovno predomnou. :P
...aj si nejaké nazbieral? :oops:
...v sobotu sme zo synom vyskúšali spoj Rokytov-Zlaté. Trošku sme to hore na poli strihli viac doprava a tak sme museli hľadať cestu. Myslel som si, že cesta je dole a ona, potvora bola hore na kopci. Tak sme tam liezli z bajkami cestou-necestou, dobabral som si koleno a keď sme konečne našli cestu, po desiatich metroch dostal syn defekt, opravili sme a po dalších 50-tich metroch som dostal aj ja defekt. To sa nám ešte nestalo! :mrgreen: Najhoršie je, že som si na tých medzach natiahol koleno a musím sedieť na zadku, ktovie dokedy!
07.04.2009 - 10:29:11
00
jasne ze nazbieral, zatial len 9 kuskov ale na prvu hubovu polievku to staci. Este len zacinaju a tak sme ich museli hladat odkryvanim "podozrivo vystrcenych" suchych listov, ci nahodou pod nimi nie je ukryty takyto poklad. A v niekolkych pripadoch bol :!:

No tie cesty z mapy lesnych ciest prechadzajuce lukami su casto neprejdene alebo sa prechadzaju krizom-krazom po luke takze nie je vyjazdena jedna viditelna cesta.
A tie defektoidne trnky, tie ma niekedy tiez fakt vedia nasr...nasrdit. Rekord mam 4 defekty na 200 metroch ked som sa snazil prejst z Beloveze do Bardejovskej Novej Vsi. Ale nas to predsa nerozhadze, vymenime dusu alebo zalepime a ideme dalej, vsak. :mrgreen:
07.04.2009 - 10:59:38
00
....presne si to uhádol. Vytiahol som z predného plášťa krátky úlomok konárika z trnky aj z ostňom. Len tak zasyčalo! Ešte, že som tri dni predtým vymenil v kapsičke poslednej záchrany starú deravú dušu za funglovku. Inak lepím :?: alebo tlačím domov. Najhoršie je, keď sa osteň v plášti zlomí a tam ostane. Duša pomaly sfúkne (väčšinou až doma). Po výmene duše (keď človek neskontroluje plášť) situácia sa znova opakuje. Až kým toho syčáka nevytiahnem z plášťa!
...vonku zúri slniečko a ja škyntám z kolenom a srdce mi plače... :mrgreen:
07.04.2009 - 14:11:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up