PLATNICKY URCITE NEBRUS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: IBA ICH POUTIERAJ HANDROU A NIE MASTNOU A PRITLAC :lol:
15.04.2009 - 21:01:06
00
Keby si ich mal mastné tak by nebrzdili,prebrúsenie by Ti moc nepomohlo,musel by si ich odmastiť,aj kotúč,ja to robím trichlórom v prípade potreby,ale sotva ho niekde zoženieš,pokiaľ viem tak sa už nevyrába,ale dajú sa kúpiť rôzne odmastňovacie prostriedky.Písal si,ale o vybrovaní takže problém nebude v mastnote.
15.04.2009 - 21:14:56
00
no dobre, dik. Takze mastnota odpada. nemoze to byt silno/slabo dotiahnute? alebo zle nastavene? este mam taky problem, ze lava platnicka je dost blizko pri kotuci a to som ho uz daval do stredu medzi platnicky a potom som to pritiahol s tym ze ked som zase stlacil brzdu tak zase bola pri kotuci. je tam male trenie ale niako to nepocitujem
15.04.2009 - 22:15:24
00
Vytiahni platničku,ktorá šúcha a rozhýb piestik, niekedy sa stáva,že zostane zaseknutý,na tie vybrácie,no neviem,ale najrozumnejšie by bolo,keby si to hodil do servisu,nech sa trápia tam,určite by to moc nestálo,ešte ma napadlo skús či máš dobre usadené koleso.
16.04.2009 - 17:50:12
00
k to s tou platnickou mozem vyskusat, v servise som sa pytal (tam kde mi to montovali, kupoval som to v inej) ze by to bolo dobre odmastit a za to by som si platil a zase platit si za nieco co tomu nepomoze niesom ochotny

edit: koleso som uz skusal, je a bolo dobre dotiahnute
16.04.2009 - 19:25:14
00
Veď keď to nepomôže môžeš reklamovať :roll:
16.04.2009 - 19:32:32
00
a sice fakt, diky zatial. a este otazka, mam to ist dat do predajne kde som tu brzdu kupoval (kaktus bike) alebo kde som si ju daval montovat (bicykle u mira)?? v kaktusbike som povedal ze si to budem montovat sam
16.04.2009 - 19:36:57
00
PODLA TOHO CI JU CHCES DAT NA REKLAMACIU ALEBO DO SERVISU KED DO SERVISU TAK DO MIRA A KED NA REKLAMACIU TAK DO KAKTUSU...
16.04.2009 - 20:13:13
00
To by ma zaujímalo na kieho šľaka si kupoval v jednom obchode, montoval v druhom :roll: Keby si to dal namontovať kde si kúpil mohol si ušetriť starosti :(
16.04.2009 - 20:43:27
00
PODLA TOHO CI...
Este stale sme sa nenaucili vypinat Caps Lock? Trochu infantilne, vsetka cest...

Ja mam Avid Code, co je sice trochu iny "zaner", ale furt je to Avid. A tiez som s tym mal ten isty problem. Vymena platniciek bola irelevantna (este ani zdaleka nezodrate), tak som nadobudol presvedcenia, ze to budu nejake deformacie kotuca. Po nejakych brutalne dlhych zjazdoch sa zrejme (?) moze stat, ze sa ten kotuc vplyvom tepla zdeformuje, vytvoria sa na nom nejake okom nerozpoznatelne nepravidelnosti a kotuc potom zacne vrzgat - ci uz rezonanciou alebo nie. A ze mocne! Pri najvyssiej "hlasitosti" je v takomto stave fyzicky citit vibracie v rame, co ma nenapada ze moze byt cokolvek ine ako pos**tym kotucom. Cize ja by som hladal riesenie tam...
16.04.2009 - 21:04:54
00
no ide o to, ze u mira to mali o 15€ drahsie jak mi povedal predavac aj ked to nemohlo byt tolko takze neviem co kukal tak som si to u nich jednoducho nekupil. Daval som to tam montovat z toho dovodu ze to mam blizko domu a este v na druhy den na obed sme isli na chatu kde som ho chcel mat. Dal som to tam v utorok pobede s tym ze sme mali ist prec v piatok a ze by to do stvrtka vecera stihli. tak som to tam nechal. Este v ten den som sa dozvedel ze ideme v stredu poobede tak som to tam isiel zrusit s tym ze mi povedali ze je to hotove. Zaplatil som a odisiel.

A teraz, moze to byt chyba brzdy alebo chyba montaze?

to zire: Deformovanim kotuca to byt nemoze nakolko to ma momentalne len nakych 130km a zatial ziaden zjazd.

Ale asi to dam do kaktusu, nakolko to nemala byt chyba montaze lebo uz som to mal povolene vsetky upevnovacie skrutky a nastavil si brzdu aby bol kotuc co najpresnejsie medzi platnickami
16.04.2009 - 22:50:49
00
Este stale sme sa nenaucili vypinat Caps Lock? Trochu infantilne, vsetka cest...


byt opravneny banovat tak uz nepise...pravdupovediac tym capsom ma uz znacne serie
16.04.2009 - 23:07:22
00
kamos to mal tiez na juici5.dali sme dobry lesny zjazd.brzda sa zabehla tj.platne aj kotuc a teraz mu ide paradne.lahke prebrusenie platni to urychli :wink:
17.04.2009 - 06:38:10
00
No zaujimave je, ze vpredu mam AJ3 a pohoda, obcas skrta, ale to sa da a vzadu ju mam tiez a pri schadzani z kopcov rezonuje, huci a obcas ma az trase na sedle..neprijemne zvuky...je taktiez nova, este nevyjazdena..takze ak tomu rozumiem okrem ineho (odmastenie kotuca) treba vybrat dosticky a jemne prebrusit a malo by to byt OK?
Nie je mozne, aby to takto robilo..
17.04.2009 - 07:11:50
00
mne to s tym prebrusenim platniciek napadlo ked kukal to velo.sk alebo jak sa vola ta stranka. Bolo tom ze mozme z jednej aj druhej strany prebrusit platnicky jemnym smirglom a aj kotuc ak chceme, tak neviem, podla mna by im to nemalo uskodit ak ten smirgel bude jemny
17.04.2009 - 07:22:14
00
keyboard_arrow_up