Chcem kupit bicykel asi do 15 000. Presiel som 8 obchodov a vsade mi odporucaju ten ich. Neviete niekto aku znacku si vybrat? / ponukali mi Author, scott, merida, kellys a vector/, len mi prosim nepiste, aby som si nalistoval starsie prispevky. Tie uz som pozeral a ponuka a aj ceny su uz uplne inde ako pred pol rokom dik.
12.07.2006 - 15:54:46
00
no ja by som skusil meridu maš tam 25% zlavy na minuloročne modely

no ale hadam nechces aby sa tu rozoberalo odznova to iste že "aky bike si kupit" vsak pri tej cene ani velmi nieje o čom
12.07.2006 - 19:17:33
00
no nic. Aj tak Vam vsetkym dakujem za odborne odpovede. Zabudol som len, ze tu vsetci maju bicykle za 150 000 a ja tu otravujem s takym niecim trapnym...
13.07.2006 - 16:43:21
00
Karol, poradim.
Ak chces fakt MTBike tak predaj babku, dedka a pridaj aspon 7000-8000Sk. Alebo hladaj niečo jazdené. Na biku za 15000 by som mimo cesty len čakal čo sa prve pos**e :wink:
13.07.2006 - 17:19:05
00
V dnesnej dobe je pruser v tejto cenovej kategorii v tom, ze vsade pchaju odpruzenu vidlu, pripadne najnovsie aj kotucove brzdy... to znizuje moznu kvalitu ostatnych komponentov, no vidla a pripadne kotucovky stoja za prd... ak by som ti mal poradit, tak treba pozriet ponuky obchodov a porovnat jednotlive vybavy... a najdolezitejsie je, aby ti sedel ram velkostou...ostatne veci sa daju postupne vymenit. Ak by si napisal, ake konkretne modely ti ponukali, dalo by sa ti s vyberom pomoct lepsie.
14.07.2006 - 07:35:04
00
Na biku za 15000 by som mimo cesty len čakal čo sa prve pos**e :wink:


Podla mna, to kolko Ti bike vydrzi zavisi hlavne na tom, ako sa k biku budes spravat. T.j. ako drsno jazdis a ako dobre ho servisujes. Ja som jazdil 10 rokov na Piranhi Shark za 13.500Sk (original Alivio/STX a neskor aj nejake LX-ove komponenty, kupa 1996). Jazdil som myslim presne tak drsno, aby to tomu biku nevadilo a bike je plne funkcny dodnes. Samozrejme, ze nejaky Altus Ta vyrazne obmedzi v tom, co si mozes dovolit, ale zase ani X0, XTR a ine spickove veci nie su neznicitelne, akurat moju svoj "prah citlivosti" trochu posunuty. Momentalne jazdim titanovy bike ovesany dost dobrymi komponentami a aj tak si davam bacha. Ver mi, ze znicit sa da vsetko.

Za tych 15.000 by si mal byt schopny kupit nejake Alivio, co je relativne slusna sada. Najdi si nejaky bikovy obchod, v ktorom Ti budu ochotni vybrany bike "dotunovat" podla Tvojich poziadaviek a pripadne slabe clanky vymenit za lepsie.

Zdar!
14.07.2006 - 08:16:07
00
super, predsa sa mi niekto ozval. Problem je v tom ze ja prave chcem za tych 15 odpruzenu vidlu a kotucove brzdy. Druhy problem je v tom ze v vsetkych obchodoch je ten ich model ten najlepsi a ked im poviem ze vedla mi nukali a uto avychvalovali to alebo to, tak v tom momente predavac straca o mna zaujem a ide dalej. Mal som nakoniešc vyber z tychto:

http://www.vector-bike.sk/sk/mtb/htm/thunder1.htm
http://sk.merida-bike.cz/
http://www.kellys-bicycles.com/index.ph ... 4&pID=9134
http://www.author.sk/verbal/1275/

ale v jednej predajni vytiahol majitel zo skladu taky cierny bicykel, ktory mi ospevoval asi 15 minut ja som z toho zachytil len ze je to nemecky vyrobok alivio vybava, nejake specialne zadne naboje, specialne dvojite ramiky, potom ....fox /to som zabudol/ kostra a ze mi ho za 15000streli. Kedze ten bike sa mi celkom pacil, tak som si ho na sobotu objednal
14.07.2006 - 16:55:42
00
na kotuce zabudni :!: v tej cene je to podla mna zivotu nebezpecne!!!

a bazar nemoze byt?
14.07.2006 - 17:17:21
00
Merida MATTS 300V 2005 je tam za 13690,- tusim...To by mohlo byt pohode riesenie.
Ale co povies na toto:
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/deta ... -0-06.html

Ja som z bikeshopu kupil GT 1.0 a som maximalne spokojny.Link som ti hodil na 2.0,ktora je v tvojej cenovej.Este by stalo za pokus dolozit nejaku tisicku,to bude akurat tych 15 ,co chces do toho dat a nechat si vymenit vidlu RST za Rock Shox Judy...co ty nato?Podla mna velmi rozumne riesenie.
Je tam Deore a cena je vyborna.Kupis tymto padom fakt kvalitny ram a ostatne podla potreby casom pomenit.
Este som chcel dodat,ze tento bike je lepsi ako ktoryklovek z tych,co si nalinkoval ty...tak sa neunahli a este pripadne pokukaj aj ine biky napriklad tu:
www.bikeshop.sk
alebo chod sem :
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=11754

a posurfuj po internetovych shopoch este.Napriek tomu si stojim za tym,ze to GTcko by bolo velmi rozumne kupit.
14.07.2006 - 17:58:52
00
No v tejto cenovej kategorii ist do kotucov? si myslim ze len tak image,mozno to plati na nejake baby ale inak nevidim vyznam...To radsej tie peniazky do vidlice vrazit,dobre nastavit V-cka a nemas problemy....Ale je to kazdeho vec,clovek sa uci na vlastnych chybach...
14.07.2006 - 21:35:16
00
no v prvom rade dat na 15000 s kotucovkami je ako kupit si hummer a dat si 10 rokov jazdene matadorky a cakat na istu smrt. ja si kupujem bike za 65 a mam tam v-breaky. v tvojom pripade takisto odporucam aj koli funkcnosti aj koli vahe. mam trochu pocit ze je to len koli imidzu jak kedysi ficali "celopera" za 5000 tak teraz kotucovky na lacnejsich bikoch.
NO ALE K VECI: navrhujem ako viaceri predomnou meridu aj koli zlave 25 percent si mozes kupit MATTS SPORT 300-V a zo zlavou to budes mat.
ale aj author kinetic zo zlavou 10 percent na konci roka to budes mat a mas porovnatelnu kvalitu, ak sa da pri tejto cene o kvalite hovorit. v kazdom pripade by bolo dobre keby si napisal na aky ucel ten bike ces. potom mozeme poradit konkretnejsie.
20.07.2006 - 01:24:25
00
najlepsie cenove rozdiely pri bikoch rozhodla dnes manzelka, ona ma author traction ASL 05´naboje LX, XT, vidla Axel comp radenie a salter DEORE presmyk SRAM X.GEN atd. celkom slusny bike doteraz jazdila na starom ocelovom noname rame a vybave s pevnou vidlou a stale tvrdila ze medzi starym a novym nevidi rozdiel :evil: a uz vobec nechape preco pcham peniaze do svojho Merida matts crusader ram 01´komplet SRAM X.7 hydra vpredu deore 525 vzadu v-cko avid sd5 (nie je navarka) vidla mz comp eta atd. dnes prisla na nom ku mne do prace a jej slova ma dost prekvapili "ten tvoj bike je proti mojmu jak ferrari a skodovka" :twisted: a ze chce aj ona plaste 2,1 a nie 1,9 ktore nie su komfortne a chce lastovicky namiesto rovnych atd., dal som vypocet kolko by ma stali suciastky ak by som vsetko kupoval nove a vysla mi suma cez 47t :shock: ja som don dal cca 26t (nieco nove nieco z bazaru) a stale je co menit (teraz su na rade tretry) manzelkin ma hodnotu pocitam okolo 25t a stacila JEDNA divoka jazda na jej biku co ja bezne na svojom absolvujem bez problemov a na jej vydle sa porucalo tesnenie, k veci ak chces bike za 15t tak do mesta a na upravene polne cesty v pohode, ale na les nejaky zjazdik kamene rozbitu cestu v sviznom tempe zabudni, ale ak nemas viac penazi a planujes sa tomu viac venovat tak sa orientuj hlavne na ram (ja odporucam meridu, autor mi nesedi) a vybavu aspon alivio (hoci ja shimano nemusim) a postupne upgrade-ovat urcite najprv vidlu, brzdy, radenie ...
20.07.2006 - 15:17:53
00
Skus sa pozret bud na Author Basic ASL, alebo Specialized HR XC Comp, za 18 sice, ale podla mna stoji za to, slusna vidla RS, vybava Deore a alivio, kluky truvativ...

Prave dnes ho idem kupit manzelke. Ja by som ho pre seba bral tiez.. kompromis za rozumnu cenu.
20.07.2006 - 16:18:49
00
ja som na jar pozeral jeden specialized a konu lahko nad 20 papierov...
oba mali sice V-cka, ale urcite niesom sam, kto s nekotucovkami roky bez problemov brzdi...no a tiez mal jeden macochu a druhy rockshox - takze ziadne low-end alternativy, co sa tvaria ako pruzenie...a ramovo si vyrieseny na furt ;-)

(za 15 aj kotuce?..ved aj solidne mechaniky ta vyjdu na polovicu tej ceny...od toho ruky prec...)
01.08.2006 - 12:42:47
00
...lahko nad 20papierov...no a tiez mal jeden macochu a druhy rockshox - takze ziadne low-end alternativy, co sa tvaria ako pruzenie...


dovolim si pousmiat sa
01.08.2006 - 14:25:29
00
keyboard_arrow_up