Ked uz som mal svoj bike vyhliadnuty a uz sa schylovalo ku kupe, predavac mi natlacil ze co neskusit full. Takze mam dost zasadny problem, kupovat full so slabsiou vybavou a pruzinovim tlmicom (lebo okolo 40 sa neda nic poriadne zohnat, vsetko je tak okolo 60), alebo hard s XT (urcite chcem novy bike)? P.s. Moj styl je nieco medzi free a XC, takze ci hard ram nebude premahani. Dik za rady a tipy. Ozaj zabudol som, ze musm mat pomer 1:1, lebo vzdy na tom slapem do kopca:)
01.11.2004 - 21:59:15
00
No na takyto styl by som radsej bral full, ak jazdis enduro (to je nieco medzi XC a FR, alebo skor medzi XC a DH) tak ten pruzinovy tlmic bude v pohode. Aj ked to slapanie do kopca mi nejako nesedi, okrem XC sa to velmi nevyskytuje. Iba ak hore chodis len preto aby si sa mohol spustit dole. Tam by sa skor hodilo nieco z SPV, ale to by si predrazil.

Takze skusim z toho nieco vyvodit:
Kup si full, ale daj pozor aby ta vybava bola adekvatna k ramu (Deore/LX/Hone). Menic vzadu by som ale bral LX/Hone, ma inverzne radenie takze ti to bude lepsie radit do toho kopca. Tlmic bude stacit pruzinovy, ale keby sa dalo, skus FOX Vanilla R s funkciou Pro Pedal. A ak nechces novy bike; da sa to vyriesit aj tak, ale kupuj iba od cloveka ktoreho poznas a vies ako dlho ten bicykel ma a co asi na nom robil.
02.11.2004 - 22:28:32
00
Jednoznacne full...
07.11.2004 - 18:41:39
00
za tie peniaze jednoznacne hadrtail....
no dobry full potrebujes aspon 60 litrov,

za 40 litrov kupis full, ktory ako full iba vyzera... a od funkcnosti bude mat daleko...pri tejto cene bude asi aj dost tazsi...

ja som si sice kupil full za 52tisic, ale pravdu povediac je dost pravdepodobne ze moj dalsi bike bude hardtail, pri slapani do kopca ti tlmic pohlti znacnu cast energie... nikto totiz neslape uplne kruhovo, najhorsie je to, ze ked sa ocitnes na upati prudkeho kopcia, kedy chces aby bol bike pevny...vtedy ti vacsinu tvojho usilia zoberie tlmic a kyvanie zadnej stavby...
moj tlmic Manitou QRL mas sice aj lockout ale to prepinanie riadne lezie na nervy...okrem toho ho raz zabudnes vypnut, skocis a tlmic ti vypeni ako sampanske....
takze neviem, ale moja rada...za tie prachy zober radsej nejaky hardtail, s dobrou vahou, dobrou vidlou, vybavou a brzdamy...a aj pevnym ramom....
a co sa tyka pevnosti...neviem si predstavit ake zveriny by si musel skakat aby si dnesne ramy zlomil....samozrejme za predpokladu ze neskaces metrove dropy na rovne nohy...a ruky.... ked chces este nejake rady tak napis na ondrejho@zoznam.sk
07.11.2004 - 20:15:45
00
ja som jazdil tuto sezonu na fulle a uz by som nemenil za HT. Je pravda, ze nestal malo, ale peniaze som pouzil na mierove ucely, takze vobec nelutujem :-). Mam vzadu Fox Float RL a zasadne ho nezamykam ani vo vyjazdoch. Nie je totiz vela takych kopcov, ktore by som nedal v sedle a ked idem zo sedla pri kratkom vyslape, tak to nie je podstatne, ci sa trosku zhupnem alebo nie. Jazdim pohodovo a bike si vychutnavam.
Za 40 fialovych papierikov by sa snad dalo nieco zohnat vo vypredaji, ale nemam o tom velmi prehlad, pretoze som spokojny s tym, co mam.
Najlepsie by bolo, ak by si mal moznost si vyskusat si nejaky dobry full. HT uz poznas, takze budes vediet porovnat vyhody a nevyhody. Ak si z KE, vieme sa dohodnut.
11.11.2004 - 10:18:17
00
To mas jedno, aj tak budes za pol roka nespokojny a budes chciet nieco nove...
:)))
11.11.2004 - 15:07:49
00
mike888: povedal by som to skor takto: vzdy je co vylepsovat :-).
14.11.2004 - 20:31:27
00
Zdar,

ceknete nabidku na http://www.norco.com/ ...!

V pripade zajmu me kontaktujte na logoryt001@seznam.cz - super ceny...na Slovensku jedinny prodejce...
19.11.2004 - 10:12:06
00
Ktore znacky by ste mi mohli doporucit(ale aj tlmicov)? Urcite si popozeram vsetky zn., ale neskutocne to nestiham v skole(uz asi ani neviem ako bike vyzera)!! Nechcem moj problem hadzat na niekoho ineho plecia, ale... Dik
19.11.2004 - 18:43:56
00
no ja som mal na vypredaj stastie by som povedal... kupil som giant xtc nrs za 25 000,- co je myslim slusny peniaz na to ze v europe stal ten bike 1200 eur. Neni to ziadna hojdacka ako by si niekto myslel. Ked si kupis dobry full tak na inom uz nebudes chciet jazdit (bude to pre teba jednoducho strasne tvrde), teraz na zimu by mali byt celkom slusne vypredaje, takze by som zhanal a zhanal... za 40000,- si myslim ze zozenies celkom schopny bike najme ak bude taka akcia ako som mal ja o 50% zlava... vela stastia. Doporucujem GIANT a ich system NRS ktory je velmi dobry. Tlmic mam RS SID co je celkom v pohode...
26.11.2004 - 00:12:04
00
Yankee najprv si rozmysli, co od fulla chces. Ci ti ma zehlit vsetky nerovnosti alebo to ma byt v podstate HT, na ktorom sa tlmenie "zapne" az pri vacsich nerovnostiach. Podla toho sa daju doporucit znacky a tlmice. Giant, Spesl,... je ten druhy typ. Moje GT je prvy typ.
26.11.2004 - 09:12:33
00
Ja ti poviem takto. Chcem (vsimaj si) aby chytal vsetky nerovnosti, 2m jumpy tiez a do kopca aby mi nebral moc energie:)!! Ale teraz skutocne. Chcel by som aby sa dalo ist s tym pohodovo do kopca (viem, ze tam to pohupavanie bude, pokial nebudem mat hydra. s lockoutom) a aby ked idem nejaky vacsi "teren + drop" aby som sa nemusel bat, ze odpalim zadnu stavbu. K tlmicu, za peniaze 40+(velmi lahko) to s hydra. moc nevyhram (lebo vybava je na bode mrazu + V-cka. Aj ja chcem aspon predok hydra.) Ale vsimol som si jednu pozoruhodnu vec, aj ked neviem ci to zozeniem. Giant AC 2004 - Po zlave by som mohol byt na 40+ (http://www.giant-bicycles.com/uk/030.00 ... odel=10021) Napiste co si myslite!

P.s. Dufam ze si to niekto nekupi predomnou(rodicia, pls umudrite sa:))!
05.12.2004 - 22:25:29
00
No giant AC budu mat v Kaktuse aj v Privarovy a Vysokej zrejme v January katalogovo stoji 42000 presne osadenie si najdi na www.progresscycle.cz
28.12.2004 - 20:49:09
00
keyboard_arrow_up