Ty si na mňa zabudol ,aby si mi objasnil ako to je,keď som na materskej... :|
01.05.2009 - 21:01:50
00
peniaze po inom druhopiliernikovi, ktorý zomrel, tak mu Tomanová do toho nemá čo hovoriť, že načo Chose tie peniaze použije.

Chose si kúpi jachtu !
Pochopil som to už správne ?!?
01.05.2009 - 21:07:35
00
Ty si na mňa zabudol ,aby si mi objasnil ako to je,keď som na materskej... :|

Ivka, neviem presne, ako to je. Myslím, že do nejakej lehoty (od kedy? neviem) musíš požiadať o to, aby za teba príspevky do II. piliera platil štát a ak to neurobíš, tak ich neplatí a prispieva Ti iba do I. piliera. Do II. piliera potom buď počas materskej neprispievaš alebo môžeš dobrovoľne. Ale moc sa v tom nevyznám.
01.05.2009 - 21:14:28
00
Ešte mi v tejto debate chýba trošku zmienka o výške základného platu. Zvlášť pri rozhodovaní sa, o zotrvaní, či vstupe do II.p.po 40-tke. Je rozdiel, či mi odchádzajú percentá z výšky základ. platu 16 000, alebo 35 000.
A môj názor, či zotrvať,al. vystúpiť?
Mám po 40-tke a jednoznačné áno pre II.p.
02.05.2009 - 10:11:01
00
Pravda. Vstúpiť do 2piliera aj po 40 a odvádzať percentá z 1000eurového platu je ako byť v ňom od 25ky a odvádzať percentá z 500 eur :idea:
02.05.2009 - 10:56:47
00
Tych premenných je tam viac - vek, výška platu (odvodov), dĺžka nezamestnanosti, vývoj akciových trhov, veľa ďalších vecí, poistná matematika je naozaj zložitá. Ale nie je o nič zložitejšia ako v I. pilieri a riziko II. piliera nie je onič väčšie ako I. piliera.

Ale ako vidím, Tomanovej a Ficovi sa darí vyvolávať pochybnosti ... Ale ja viem svoje: už mám za tých niekoľko málo rokov na svojom účte zopár desiatok tisíc, ktoré mne alebo mojej rodine nikto nevezme a o ktorých viem, že nepretiekli dole hrdlom nejakému dôchodcovi v hostinci či ich neprefajčil nejaký dôchodca-privatizér ...
02.05.2009 - 13:13:31
00
Jej Alenka,Ty aj žiješ? :P Dávno som nečítala od teba žiadny príspevok.. :wink:
Jaroh dik,ale asi to neporiešim..mám to za pár...
02.05.2009 - 18:47:23
00
Jej Alenka,Ty aj žiješ? :P Dávno som nečítala od teba žiadny príspevok.. :wink:
Jaroh dik,ale asi to neporiešim..mám to za pár...



Som tu a tíško Vás z diaľky počúvam, o čom si tu debatujete.Viac v ss.
03.05.2009 - 13:42:24
00
Heca, prepáč, Ty to aj čítaš alebo len pozeráš obrázky? :D
Takže ešte raz:
1. Nie som odborník na dôchodkové systémy, pýtal som sa na Tvoj názor seriózne a vážne.
2. Ak zdedím peniaze po svojich rodičoch z II. piliera, každého je prd po tom, čo si za ne kúpim. Trebárs jachtu.
3. Keďže sa ja pravdepodobne svojho dôchodku nedožijem, nechcem aby sa zmenila kvalita života pre moju manželku a dcéru ktoré milujem, takže máš pravdu, myslím už teraz na to, aby im po mne nejaké peniaze ostali a robím všetko pre to, aby ich bolo dosť.
04.05.2009 - 09:50:55
00
Takže seriózne.
Nemám presne naštudovanú problematiku o dôchodkovom sporení,ale z viacerých zdrojov som počul,že nasporené peniaze musia byť použité na daný účel,to jest - sociálny.
Je pravda,že nad tým,či sa to týka aj dedičov sporiteľa,som sa nezamýšľal.
Ak by to mala byť jediná diskutabilná otázka,tak evidentne sme si ju každý zodpovadali inak.
Nech to je ako chce,čo platí dnes,nemusí platiť zajtra.Preto sa aj tejto konkrétnej problematike nevenujem,lebo mne dedičstvo z týchto zdrojov nehrozí.Na druhej strane,ak uvážim,koľko zarábam a dúfam,že sa dožijem seniorského veku,tak tiež zrejme neodkážem hyper zostatky.
Venujem sa skôr aktuálnym súvislostiam tejto doby (výstup z piliera,výpadky platby,výnosy,straty,prípadne zmeny v percentuálnom pomere odvodov do I. a II.piliera...)
:?
To je z mojej strany asi všetko ..... a teraz daj niejaké obrázky,ktoré by som si eventuálne pozrel,lebo v tejto téme žiadne nie sú :wink:
04.05.2009 - 16:42:56
00
Heca som rád, že sme sa konečne pochopili :D
Súhlasím s Tebou, že čo je dnes jasné, zajtra už nemusí byť - keď som uzatváral zmluvu s DSS, ešte som netušil, že voľby vyhrajú komunisti a za každú cenu mi budú chcieť ukradnúť moje peniaze.
Bohužiaľ, nič lepšie ako DSS zatiaľ na trh neprišlo, takže nie je veľmi z čoho vyberať a je to skôr o rozkladaní rizika, keď už tie peniaze podľa zákona odviesť musíš.
V tomto životnom tempe nebude jednoduché ostať nažive do dôchodkového veku a naozaj jediný dôvod, prečo som urobil zmluvu s DSS je to dedenie. Vlastne som mal ešte jeden dôvod - neverím štátnym úradníkom a ich schopnostiam pri spravovaní peňazí. A je úplne jedno, či sú červení, modrí, bieli alebo žltí. Pokušenie je veľké.
Netvrdím, že moja jediná milovaná dcéra sa jedného dňa zobudí a namiesto tučného otca tu bude tučné konto, pretože som nič nesprivatizoval, ale keď sa spočíta DSS s dvomi životnými poistkami, tak to nebude len na presso, ale možno aj na viedenskú... :wink:
Obrázky neprikladám, pretože keby som tu dal svoju krásavicu, tak by ste mi všetci len závideli a ako vieme z jedného veľmi dobrého filmu - závisť je hriech :lol: .
Pekný deň.
04.05.2009 - 17:34:43
00
Nemám presne naštudovanú problematiku o dôchodkovom sporení,ale z viacerých zdrojov som počul,že nasporené peniaze musia byť použité na daný účel,to jest - sociálny.
Je pravda,že nad tým,či sa to týka aj dedičov sporiteľa,som sa nezamýšľal.


Samozrejme, ze to, co si nasporis v II. pilieri, mozes pouzit iba na taku alebo onaku formu dochodku, v tom tvoje "viacere zdroje" maju pravdu. Avsak ak sa zahlusis na biku, tak peniaze, ktore zdedia tvoji blizki, mozu pouzit na co chcu, trebars aj na novy bike, lepsi nez mali doteraz :-)
04.05.2009 - 21:07:37
00
Heca, Ty to máš nielen celé popletené, ale ani nečítaš poriadne príspevky iných: Chose písal o peniazoch, ktoré sú zdedené, teda keď on zdedí peniaze po inom druhopiliernikovi, ktorý zomrel, tak mu Tomanová do toho nemá čo hovoriť, že načo Chose tie peniaze použije.

Píšeš druhý krát to isté....utvrdzuješ sa vo veci,ktorá platí dnes.Lenže dnes sa ešte dediť nebude :wink:
04.05.2009 - 21:34:17
00
Píšeš druhý krát to isté....utvrdzuješ sa vo veci,ktorá platí dnes.Lenže dnes sa ešte dediť nebude :wink:


Heca, Heca, ved rozmyslaj, co pises: ked sa na biku zahlusim dnes, tak budu moji blizki dedit dnes. Kapisto? :-)
04.05.2009 - 21:42:31
00
Máš pravdu.
Pomýlil som si to.V zmluve je,že do II.piliera musím prispievať minimálne 10 rokov.Mne tá podmienka 10 rokov utkvela v pamäti a k tomu,neviem z akého dôvodu,som si prifaril dedičské skutočnosti.
Takže podľa toho ....áno,je možné dediť aj dnes.
05.05.2009 - 05:26:18
00
keyboard_arrow_up