Na všetkých položkách čo som ja nahádzal do košíka je tiež tento problém. Daj prosím vedieť pokiaľ sa niečo dozvieš...
14.04.2009 - 21:36:45
00
keby ste vedeli citat, tak je to tam napisane, preco to tak je. a odpoved znie: rozna sadzba DPH v roznych krajinach :)
14.04.2009 - 23:13:10
00
Tak ale v tom prípade je absurdné, aby bol u niektorých vecí rozdiel len 3-4% a u ďalších zas až 19% :idea:
14.04.2009 - 23:37:20
00
Môžete mi niekto vysvetliť, ako ovplyvňuje sadzba DPH v Poľsku ceny tovaru zakúpeného v GB?
14.04.2009 - 23:39:48
00
Sedelo by to len v tom prípade, že by sa u nich DPH nevsťahovala na helmy (to by vysvetľovalo tých 19%) a u ostatných vecí tie 3-4%, ako dorovnanie rozdielu medzi našou a ich DPH.
14.04.2009 - 23:44:23
00
Môžete mi niekto vysvetliť, ako ovplyvňuje sadzba DPH v Poľsku ceny tovaru zakúpeného v GB?

no ked mas adresu dorucenia do polska, tak je to snad evidentne. dph platis bud v uk s polskou sadzbou a oni to odvedu nejakym sposobom do polska, alebo ti to nauctuju bez dph a ty si povinny to odviest pri dovoze do polska v polsku. EU je bezcolna zona, nie bez DPH, i ked by to bolo super.

z wiggle:
Kód:
What currency will I pay for my order in?
The price displayed when you confirm your order will be the price you pay when your order is processed and will not change.
[b]VAT is automatically included for destination countries in the EU.[/b]
15.04.2009 - 11:06:37
00
Sedelo by to len v tom prípade, že by sa u nich DPH nevsťahovala na helmy (to by vysvetľovalo tých 19%) a u ostatných vecí tie 3-4%, ako dorovnanie rozdielu medzi našou a ich DPH.

Tak dnes mi došiel od nich e-mail a je to tak, ako som napísal vyššie.
Thank you for your email. In the UK there is no VAT charge for helmets but in Slovakia there is unfortunately. Regards Sean.

risototh, mal si pravdu s tou DPH :)
15.04.2009 - 14:40:21
00
A preco tak funguje len wiggle a CRC a ine shopy nie? To potom znamena, ze z wiggle si nic neobjednam uz len preto, ze 95% nakupov z CRC bude vyhodnejsich kedze CRC ma zobrazene konecne ceny a wiggle k uvedenym cenam na konci v kosiku zrazu nieco este "prihodi". To uz ani nehovorim o kolko ma CRC sirsi sortiment...
15.04.2009 - 17:53:17
00
ale ved nikto ta z wiggle objednavat nenuti :)
15.04.2009 - 18:21:59
00
nejde o to, ci ma niekto nuti - len rozmyslam, preco odtial objednavate vy, lebo ked si wiggle prihodi x percent DPH, tak to uz urcite nebude vyhodnejsie ako z CRC aj ked maju postage free...
15.04.2009 - 18:36:23
00
neviem, či v prípade, že si dopredu nastavíš krajinu a menu, nie sú už ceny správne... idem to vyskúšať.

edit: je to tak, ako píšem. ak si nastavíš krajinu na slovensko, ceny sa ti zobrazia iné (vyššie). takže predídeš prekvapeniu pri potvrdení objednávky. len neodporúčam pozerať ceny platné pre uk :mrgreen:

Prílohy:

Screenshot.png
Screenshot.png 277.57 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2009 - 19:33:35
00
Zdravim,
mam taky problem, ze v sobotu bol u mna doma kurier Slov. posty s expresnou zasielkou od wiggle ale nebol som doma. Nechal oznamenie o ulozeni expresnej zasielky ale problem je v tom, ze zabudol napisat na ktorej poste v BA. Je tam len peciatka "Oblastneho uzla" s nejakym tel. cislom ktore je stale obsadene a na zadnej strane v polickach urcenych na oznacenie umiesta ulozenia zasielky nie je nic oznacene. Je tam len napisany cas a datum kedy bol kurier u mna doma a adresat nezastihnuty.

Nema niekto skusenosti kde si ist pre to?
11.05.2009 - 09:19:56
00
myslim ze slovenska posta ma uz tiez stopovanie zasielok.. skus si to kuk na nete, tam by malo byt ze zasielka pripravena na vyzdvihnutie "niekde"
pripadne skus kuknut ine cislo na postu na nete.. ale su moznosti len dve podla mna.. a to tvoja posta alebo centralna bratislavska..
11.05.2009 - 09:42:10
00
Zdravim,
mam taky problem, ze v sobotu bol u mna doma kurier Slov. posty s expresnou zasielkou od wiggle ale nebol som doma. Nechal oznamenie o ulozeni expresnej zasielky ale problem je v tom, ze zabudol napisat na ktorej poste v BA. Je tam len peciatka "Oblastneho uzla" s nejakym tel. cislom ktore je stale obsadene a na zadnej strane v polickach urcenych na oznacenie umiesta ulozenia zasielky nie je nic oznacene. Je tam len napisany cas a datum kedy bol kurier u mna doma a adresat nezastihnuty.

Nema niekto skusenosti kde si ist pre to?

Tiez som takto nasiel oznam v schranke,zavolal som tam a na druhy den mi to zase doviezli,nebolo treba ist pre to
11.05.2009 - 11:14:26
00
Problem som vyriesil musel som ist osobne na "Oblastny uzol BA" uplne do prdele Bratislavy (Bojnicka ulica), ak by som nebol autom tak este doteraz nie som doma... zastavka autobusu mala tabulu ze "obcasna" takze uplne super sluzby Slov. posty. Cakal som v hale bez vetrania v miestnosti asi 4x4m priblizne 30min kym nasli moj balik. Cely bol pekne bobity este pred tym ako som balik prevzal som skontroloval obsah, nastastie nic nechybalo ale sluzby posty su podla mna dost zle. Na tie cisla co boli uvedene na listku som mohol volat kolko som chcel mobil bol stale obsadeny a na pevnej linke mali fax ci co.
11.05.2009 - 18:39:14
00
keyboard_arrow_up