Hodlam si kupit tretry a vyberam si medzi tymito dvoma, resp. asi skor Gaerne kedze Spesly maju vpredu okolo spicky plast a ked som ich obul tam mi tlacilo na malicek a predajca mi povedal ze to nepovoli kdezto Gaerne to nema a tlacilo iba trocha a bolo mi povedane ze to povoli, tak vlastne potrebujem iba vediet ci to tak bude ak ich niekto ma nejake info by pomohlo,
25.07.2006 - 12:39:00
00
myslim, ze vpredu okolo prstov musi byt rozhodne koza, ziadne ti nepadnu ako uliate. ja mam rok gaerne, trochu lacnejsie ako tieto, su zosivane az trochu vzadu, takze nema co tlacit. pri kupe trosicku tlacili, ked som sa na ne postavil celou vahou, teraz trochu povolili, na biku ich ani necitim.
25.07.2006 - 13:35:37
00
ja tie samos-y mozem mat za 4t, myslim ze je to dobra cena, ale este pockam na recenziu na spesly :)
25.07.2006 - 14:17:12
00
ja mam specializedy - comp mtb - a som veeeeelmi spokojny, najviac pochvalujem super tuhu podrazku (a to nieje s carbonu). Skoda tej ceny - 3800Sk
Tvoj problem neviem vyriesit, mne padli super. Na rozdiel od ostatnych vyrobcov od nich som si kupil o cislo väcsie ako inokedy. :wink:
26.07.2006 - 09:35:59
00
no nakoniec sa rozhodujem medzi Gaerne leroi a marte, su skoro identicke len Leroi ma aj tu stahovaciu pracku + 2x suchy zips a Marte iba 3x suchy zips cenovy rozdiel je 400Sk ale ten nie je rozhodujuci kedze tretry nekupujem na jednu sezonu, ake mate skusenosti s tymi prackami ? oplati sa investovat ?
28.07.2006 - 08:27:30
00
Mal so predtym na SIDI Eagle a sluzili k absolutnej spokojnosti. Moznost dotiahnut/povolit aj pocas jazdy (obcas som aj vyuzil). Teraz mam len velcro strips (lepaky) u Nike Alpin a konstatujem, ze klips je dobra vec. Nike ma pre mna ale ine vyhody oproti Sidi...
28.07.2006 - 21:22:02
00
tak uz mam tie leroi-e, ten pocit pri slapani je uzasny uz som sa skoro vysypal :) , tretru som vcas vypol ale potom som ju omylom zapol s5, musim sa naucit pri vypnuti davat stred tretry na pedal :oops: ,
22.08.2006 - 09:55:50
00
hehe...ja som mal podobne problemy :D
Aky je rozdiel medzi klasickou tretrou napr.Specialized Comp MTB a topankou napr.Specialized Taho MTB?Su tretry lepsie,alebo to je iba otazka vkusu a pohodlia?Ked som si ja vyberal,tak som mal na nohe aj klasicku tretru,ale citil som sa ako vo zveraku a po par sekundach mi zacali trpnut prsty,tak letela odkial prisla... :roll:
22.08.2006 - 12:14:15
00
aj ja som skusal roznych vyrobcov, povodne som chcel na zaklade recenzii spec ale ked som ich obul tak mi stlacili prsty na nohach ako do zveraku, adidas a scott boli az prilis siroke (hlavne adidas) NW mi nepadli a tie gaerne boli ako uliate, shimano sa mi nepacilo a za cenu zakladnych sidov mam top od gaerne
22.08.2006 - 12:35:07
00
Mal so predtym na SIDI Eagle a sluzili k absolutnej spokojnosti. Moznost dotiahnut/povolit aj pocas jazdy (obcas som aj vyuzil). Teraz mam len velcro strips (lepaky) u Nike Alpin a konstatujem, ze klips je dobra vec. Nike ma pre mna ale ine vyhody oproti Sidi...
Mohol by si prosim ta viac opisat tieto tretry. Totizto asi si ich mozno zakupim.....(ake vyhody myslis ake su (ked to ovsem su Nike ALPIN 2 ako v katalogu Trek (2005))...a ine Diki moc :)
01.03.2007 - 23:04:58
00
Mal so predtym na SIDI Eagle a sluzili k absolutnej spokojnosti. ... Teraz mam len velcro strips (lepaky) u Nike Alpin a konstatujem, ze klips je dobra vec. Nike ma pre mna ale ine vyhody oproti Sidi...

Mohol by si prosim ta viac opisat tieto tretry. Totizto asi si ich mozno zakupim.....(ake vyhody myslis ake su (ked to ovsem su Nike ALPIN 2 ako v katalogu Trek (2005))...a ine Diki moc :)

Su to Alpin 2. Hladal som tretry, ktore maju tuhu podrazku ale sucasne su vhodne aj na chodenie a su odvetrane len hore (ked slapnes do blata, mokriny, nemusi byt voda hned dnu...). Sidi splnali len 1. podmienku, ale chodit na nylonovej podrazke po mokrych kamenoch (napr. maraton v Slovenskom raji) bolo na zabitie a odvetravacie otvory/sietka boli miestami az po podrazku. Podla testov v BIKE boli na chodenie najlepsie Lake (asi model 225) s podrazkou Vibram a 2. v poradi Alpin 2. Lake mi nesadli cislom (44 male, 45 velke a 1/2 cisla nie su), tak som skusil Nike. Opat 44 male, 45 velke, ale po dohode mi dovozca zohnal 44.5 (KCK Oslany, ďakujem p. Brayer!), ak ked to hodnu chvilu trvalo. Nelutujem.
Hodnotenie Alpin 2:
+ tuha karbonova podrazka (sole);
+ gumena naslapna podrazka (outsole), pretiahnuta az na spicu (neokopavaju sa ako Sidi);
+ nizka hmotnost (< 900g/par);
+ odvetranie prevazne len hore (nezamaka do nich rychlo);
- pomerne tvrdy skelet a spica - musia sadnut na nohu(!);
- v lavej mi trpla noha (mam ploche nohy) - odstranene vymenou povodnych vloziek (inac dost kvalitnych) za anatomicke ShockDoctor UltraII (super!, ale pomerne drahe).
Dufam, ze som Ti pomohol. Mozno by som si dnes priplatil za AllRoad (maksi skelet pod kotnikom, pracka s racnou), ale ani s velcro strips nie su ani po 2 sezonach ziadne problemy.
02.03.2007 - 07:47:51
00
Veeeľmi si mi pomohol peterg. Ďakujem.....a ešte sa ťa spýtam...kde si skúšal..teda mesto..lebo u nás v "novejši" (Sp. Nová Ves) mi cyklošpakov (Janov Špakov) kolega povedal že mi ich objedná no len vtedy ak mu poviem presnu veľkosť a naisto ich vezmem......no ja som ešte na hlavu nespadol že by som si kupoval tretry ktore som ani naživo nevidel...a niesu ani z najlacnejších..takže kde? to je 1. otázka....no a ešte...hovoriš na chodenie...dúfam že to neznamena že su nejake menej tuhšie ako napr. dajake SiDi ...ja by som chcel od tretry aby bola poooooriadne tuha (samozrejme v ramci možnosti)....aby som cítil ten prenos energie takže napr. noje Northwavy (Rockster tiež 3 v. zipsi a ako podražka tu je termoplast "Zytel") stačia len keby mi v nich neločkala noha keďže je trochu užšia ako by som si prial (to znamena že keď krutim v sedle a využívam naplno možnosti tejto technológie dosť veľmi mi vadí vôľa v príťahu a následnom prítlaku....no a toto je moja 2. otazka + 1dodatok......keďže su robené, ako katalóg píše, v TALIANSKU na kopyte Nike cycling môžem od nich očakávať že budú, ako SiDi tiež robené v IT., užšie????......si jediný človek koho poznám (zatiaľ) čo mal na nohách aj SiDi a aj Nike ...ostatné vyhody čo si popisal su super... zatim Ďakujem
03.03.2007 - 15:08:42
00
...kde si skúšal...

Aj v PO len na objednavku. Mozes skusat len u dovozcu, alebo tipnut velkost a dojednat s predajcom (a on s dovozcom) pripadnu vymenu na Tvoje naklady (postovne). Alebo vyskusat moje 44.5 u mna... Viac Ti neporadim :(

...hovoriš na chodenie...dúfam že to neznamena že su nejake menej tuhšie ako napr. dajake SiDi ...

Snazim sa pisat prispevky dost podrobne a zrozumitelne, skus ich tiez pozorne citat. Vsetko som uz vysvetlil :!:

...keďže su robené, ako katalóg píše, v TALIANSKU na kopyte Nike cycling môžem od nich očakávať že budú, ako SiDi tiež robené v IT., užšie...

SIDI som mal asi c. 45 (uz si neviem spomenut presne) a boli mi volne (moja chyba skusania), musel som vkladat dalsiu vlozku. Tiez dovod, preco som ich predal. Takze neviem...ale myslim, ze nemam siroku nohu.
03.03.2007 - 15:39:47
00
Snazim sa pisat prispevky dost podrobne a zrozumitelne, skus ich tiez pozorne citat. Vsetko som uz vysvetlil :!:


No tak mi to prepáč... :oops: :cry:

Upravim tu moju otázku a položím ti ju trochu inak...(...súvisí s upnutím a myslím že toto si už nespomínal...podobná otázka ťa čaká aj nižšie...keby si tejto nepochopil...) - Keď si tretry zapneš (teda zalepíš) cítiš, že na nohe držia poriadne, alebo nie... lebo ja chcem mat nohu poriadne obopnutu = bez akejkoľvek väčšej vôle....tak ...na toto mi prosim odpovedz...THX

Takze neviem...ale myslim, ze nemam siroku nohu.

.... :?: :?: nechapem...znamena to že si mysliš aj ty že máš užšiu nohu :?: abo čo....
No nechajme to.......A teraz sú ti tie Nike-y dobré? (myslím presne na ten problem čo si popísal)....
..boli mi volne..musel som vkladat dalsiu vlozku.


...inak dobrý nápad...
.....dojednat s predajcom (a on s dovozcom) pripadnu vymenu na Tvoje naklady (postovne)...
....diki..... (inak číslo asi 45- teraz mám a sú ok 44-asi malé...46-asi veľké...neni o čom ..keby som ho pýtal tak isto 45-ky) no je tu ešte taký malý problém a to ten že čo keď nesadnú... ČO POTOM...asi mi ich dá zaplatiť :cry: :cry:

Dovozca to je Paul Lange Oslany??....to by som musel ísť až do Oslan?... :( ...alebo je ešte niekde inde...

A ešte jedno....v čom spočívala tá tvoja chyba...kúpil si si "mega" model (na širšie nohy), alebo si na to nedbal,alebo ...čo..nejde mi totiž do hlavy :o ako ti mohli byť SiDi voľné.... :o
04.03.2007 - 15:30:01
00
1. Ano, kied ich zapnem, tak sedia pevne (noha je obopnuta), mozes v pohode tahat hore, ak Ti o toto ide.

2. Nohu mam asi beznu, tzn. nie nejaku siroku. Ty si cosi pisal o uzkych kopytach v IT ... proste Alpin mi sirkovo sedia. SIDI boli o 1/2 cisla alebo o cislo vacsie, nez potrebujem. Ak su topanky vacsie (vacsie cislo nez potrebne), tak su aj sirsie a spodnym lepakom sa uz nedaju viac stiahnut, lebo je tam sev, ktory nepusti. Vtedy je lepsie vlozit dalsiu vlozku a zmensit vnutorny objem po celej dlzke (komplikovane sa to vysvetluje).

3. Ku skusaniu: mam subjektivny problem s vyberom sport. topanok (bike, bezky) - inac totiz clovek vnima topanku v klude (= v izbe) a inak pri dynamickom namahani (= bike, bezky). Pri vybere som sa nechal ovplyvnit pocitom dotykania sa prstov v spicke a kupil som vacsie, a to bola chyba! Pri slapani sa totiz spicka odlahci (u bezeckych topanok tak isto) a topanky su potom volne (to je moja skusenost). Tak sa stalo, ze SIDI mi boli volne (ale aj bezecke Alpiny, ktore mam). Holt clovek sa uci na vlastnych chybach :oops:

4. Pisal som, ze dovozca je KCK Oslany, tak uz neviem, ako sa to da zrozumitelnejsie ...
04.03.2007 - 16:41:50
00
keyboard_arrow_up