planujem si kupit bicykel, ale v spleti roznych znaciek a typov ramov sa ztazka orientujem. cena bicykla by nemala presiahnut hranicu 40tis. sk. v zasade 1-2 tis. sk nehra rolu.

mal by byt aspon trochu univerzalny, chcem s nim jazdit v lesnom terene do 1500m nad morom typu male tatry resp. alpy. aj mimo turistickych ciest a samozrejme v kazdom rocnom obdobi. plus sa s nim urcite pojdem vyblaznit do mesta. takze by mal zvladat aspon "basic stunt". urcujuce su pravdepodobne aj parametre mojho tela: 85kg, 193cm.

nakup v cechach nie je problem, v krajnej situacii je mozny nakup aj vo viedni. mozte mi prosim odporucit bike, ktory bude splnat tieto podmienky? naco by som si mal dat pozor? uvitam aj odporucanie na pradajnu, kde je ochotny personal, ktory vie co predava.
uprednostnim kvalitny vpredu odpruzeny pred nekvalitnym full bicyklom. tiez by mal mat hydraulicke kotucovky. nie mechanicke.

zatial je mojim favoritom kona hoss dee-lux, pozri web http://www.kona.cz/kolo.php?bikeID=27 , aky je vas nazor na tuto masinku?

za ohlasy vopred dakujem.
10.07.2004 - 23:09:00
00
Caute potrebujem poradit s bikom Vector Caliber.
Potreboval by som kompletnú recenziu -cena/výkon/komponenty... . Pomoze mi proste cokolvek.
07.01.2005 - 16:51:45
00
mno ja za tie peniaze skladam... neuvazoval si aj o tejto moznosti?
07.01.2005 - 17:13:11
00
poskladany byke ta vyde drahsie!
07.01.2005 - 17:50:18
00
vector caliber
s tymto bicyklom mam skusenosti
jeho pomer cena/vykon je celkom dobry.
jednoduchsie to bude ak to rozdelim takto

nevyhody : je dost tazky, shitne sedlo (ihned vymenit), shitna retaz (proste sa mi roznitovala hned pri prvom vacsom vyjazde, kupil som si kvalitku wipperman conex), dost shitny presmykovac - podla mna by tam malo byt alivio

vyhody : celkom dobre rafky svojou vydrzou, vaha pokulhava
neviem ci sa da zohnat bike s aliviom a rst gila t4 za 14 000
plaste su tiez dost v pohode celkom dobry valivy odpor


takze celkom dobry bike za prianznivu cenu, ak si vymenis to sproste sedlo popripade retaz (investicia asi do 2000)

ps : dufam ze poznas stranku www.vector-bike.sk
07.01.2005 - 19:53:04
00
Velmi ti moc dik za radu o tom Calibri, vele zdaru.
12.01.2005 - 14:09:40
00
keyboard_arrow_up