Maratón Medzihorím - Memoriál Radovana Kaufmana

23.04.2011
2. kolo - Cyklomaratónska séria
2. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Partizánske - Malé Bielice (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (47)
andrej25CraObsFlinkerftakopyskGreywolficemanivodrnojakub023jasopetoJezusjurajko1975kalcokrtko333kubasLubiklubos73Manusmartin190martinantoni13matotopemibajkmilsuMiMiNomipo13mirec33miro80mishoxmismesmysteryoborPa3kPipikovicR-u-d-erichardleromanesromanxRoskotigeragontmaxunigenavankesVladko1vulpeculayojo
akoze baby klud...nechcel som sa tu k tomu vyjadrovat, ale to by som ozaj rad vedel kto kde taku kravinu pocul ze to nejaky organizator povedal?!?!? myslim ze kazdy kto aspon raz sedel na biku, musi dat pred Vami prilbu dole a pogratulovat Vam ze sa date na dlhu trat a este ju prejdete v tak skvelom case. takze tymto mozem nasledujucu hlasku nominovat na kravinu mesiaca :

"btw. od dievcat sa sa dozvedela take neprijemnosti ako napriklad, ze organizator sa nechal pocut, ze zeny sa "naschval" prihlasuju na dlhe aby mohli vyhrat (=stat na bedni) a brat ceny. :!: "
25.05.2009 - 13:44:13
00
matt, ukludni sa, pretoze to nie je brebt, ale citacia.
25.05.2009 - 14:08:51
00
ja som uplne kludny...len by som rad vedel od koho je to citacia a od koho to ta osoba pocula. pretoze pred chvilou som sa bavil s organizatorom a uz nevedel ci sa na tom ma smiat , alebo plakat...
25.05.2009 - 14:15:30
00
samozrejme, kto by aj cakal ze povie: ano, priatelia, presne tak som povedal.
ja osobne sa nepriklanam k nikomu a k nicomu. je to smiesne, aj tak existencia kategorie dlhych zien visi na vlasku, pretoze sa prihlasuje primalo zien. :(
25.05.2009 - 14:21:14
00
Maraton Medzihorim opat nesklamal a priniesol množstvo reakcii, bohuzial nie uplne pozitivnych.
Osobne som nebludil, no casto som v zjazde alebo brzdil a pozeral po stromoch, alebo skor pozeral po stromoch a potom som obcas mal plne ruky prace to ukocirovat.
Drobne postrehy>
Na starte dlhej bolo zaujimavym momentom to, ze usporiadatel zabudol otvorit branu. Bol som uplne vlavo, tak som to stocil cez otvoreny priechod a bolo to v poho, naraz som bol na chvilu prvy :mrgreen:
Dalej regulovcik na prvej krizovatke bol bezmocny proti autu ktore zjavne chcelo davat prednost vsetkym, no policajne auto a cca 100 bikerov nechcelo pustit, dikybohu ze sa islo z uvodu kludne inak by to bolo na hromadak :shock:
Dikybohu ze sa na konci asfaltu zjavil Matt a previedol ma cez tie zahradky, inak by som asi ani na uvod trate netrafil, tam sa uz predsa len neslo az tak pomaly a v baliku musi clovek davat pozor vsade naokolo, znacenie som v tej rychlosti proste nestihol citat.

Dalej to bolo bez nejakych vyraznych vzruseni, hore, dole, doprava dolava a potom sa to do**babralo lebo sa dlha spojila s kratkou a zacala "prijemna etapa" - predbehni a prezi :shock:
Problem je v tom, ze medzi 13 az 14 hodinou doslo zhruba 70 (a viac ludi z kratkej) a takisto da medzi nich namiesalo cca 30 jazdcov z dlhej. Rozdiel je tak trocha vo vykonnosti a naslednych rozdieloch, pretekar z dlhej ktory dojde do 10 miesta, sa na konci trate mota z ludmi z kratkej okolo 50-60 miesta - a vo výkonnosti vo vyjazdoch a najma zjazdoch to vidiet.

Za seba musim pochvalit vsetkych ktorych som predbiehal, vsetci spolupracovali az nadmieru dobre, a tam kde sa predbiehat nedalo tak som to neriesil. Do kopca sa to dalo tiez, az na jedneho chalana ktory postaval vedla bajku a pozeral na mna ako teľa a nie a nie uhnúť :evil:

Umyselne blokovanie do kopca som este nezazil, na druhu stranu sa obcas stalo ze bolo malo miesta a tak trebalo pockat. Ked si nejaky borec mysli ze zahuci zlava/sprava a vsetci na povel skocia do lesa, tak mal ist do armady, nie na preteky
Je normalne ze sa pomalsi jazdec stiahne v ramci moznosti, no ak je na singlaci tak to vie byt problem. Mne sa stava dost casto ze ma ludia beru do kopca (neviem kde sa tak vsetci ponahlaju) a ja ich na oplatku beriem z kopca (neviem preco tolko brzdia) a nie je problem, vzdy sa dajak poskladame.

Od neznejsieho pohlavia som pocul staznosti na bezohladne predbiehanie a "prilisnu sutazivost" od borcov hlboko v startovom poli. Recnicka otazka: co nam chlapom uz j*b*? Tych dievcat mame par co nam skrasluju sport, tak trocha jemnejsieho pristupu by neskodilo.
25.05.2009 - 14:25:54
00
Dievcat je vseobecne na pretekoch malo :cry: Dana vas v kategorii bolo aspon par, ale kadetky iba jedna jedina :cry: ale ta bojovala sama so sebou a so ctou to aj dokoncila :wink:
25.05.2009 - 14:32:39
00
drotar, nevypisuj a uploaduj fotky radšej... :mrgreen:
25.05.2009 - 15:10:31
00
katko, mam tvoj imbus! mrzi ma ze som nan zabudla.... ako ti ho mozem dorpavit? poslat?
25.05.2009 - 15:24:39
00
, aj tak existencia kategorie dlhych zien visi na vlasku, pretoze sa prihlasuje primalo zien. :(


No čo?! Budeš jazdievať mužských 18 až 35 ako som bol nútený jazdievať ja v mojich juniorských rokoch kvôli absencií Juniorskej kategorie. Tvoje mimoriadne výsledky zostanú zapadnute prachom vo výsledkovej listine. Lebo venovať vyhlasovaniu tejto kategorie 4 minuty času a vyčleniť 100 korun na 3 ****** medaily alebo male pohariky bola neprekonatelna prekažka...
25.05.2009 - 15:31:10
00
Ako tak čítam, o nič som neprišiel.
25.05.2009 - 15:33:24
00
katko, mam tvoj imbus! mrzi ma ze som nan zabudla.... ako ti ho mozem dorpavit? poslat?


vrrrrrrr, môj obľúbený :-) :oops: :cry: no jedine, že by si mi ho doniesla na Fatranský, dovtedy sa snáď bez neho zaobídem...

whiteboss, určite prišiel...dobre bolo...
25.05.2009 - 15:34:24
00
whiteboss, bolo skvelo! bol to skutocne super maraton, ta trat je jednoducho bombonik :wink: . ja som spokojna s uplne vsetkym - konecne mam ponozky na moje krpate nohe! juchuuu :D (bo my zas vsade dostavame M-ka alebo L-ka tricka a deviny ponozky .... :evil: :evil: )
.
katko: bohuzial budem na SVK az na sulov... co teraz? :(
25.05.2009 - 15:43:07
00
whiteboss: aspon si sa nepotil ako minuly rok v tych dlhych gatiach :D
25.05.2009 - 15:44:00
00
Foxik sice to tu nepatri, ale ked uz sme do toho zavrtali tu je pocet startujucich v CMS ( za lomitkom pocet muzov v kategoriach:
Kadetky 4/18
Juniorky 4/31
Zeny 47/453
Damy 19/121
Lady 4/12
Preco su tieto cisla take ake su hlavne v nizsich vekovych kategoriach je vseobecny znamy, ale rozoberat to tu asi nema vyznam.
25.05.2009 - 15:45:21
00
Ale nie Heno, fajn to bolo, napriek nedostatkom 8)

Trochu ma mrzi, ze po kazdej akcii sa najde milion kritikov, ale ked sa treba ist niekde zadarmo na cely den postavit na odbocku, to uz sa nikomu akosi nechce. Nemyslim, ze by to niektory z organizatorov mal ako zarobkovu cinnost, preto ich obdivujem, ze sa na organizaciu takychto maratonov davaju. Asi by ma to nebavilo, venovat niecomu volny cas a este byt potom za to do***any... :evil:

Aj ta trat je ina ako napriklad Dubnica, kde ides 10 km rovno, potom odbocis dolava a ides rovno dalsich 20 km, tu to bola splet odbociek, pri ktorych sa nie je problem stratit. Ak sa k tomu prida este pretrhnuta, pripadne strhnuta faborka, bludenie je iste.

Absencia fotiek, igelitiek, dusi, inej velkosti ponoziek mi naozaj nepripada ako argument na zatratenie maratonu.

Kebyze som organizatorom a precitam si poslednych x-stran, o rok by som radsej sedel doma so zalozenymi rukami, ako riesil nejake podujatie.

Moj nazor je, ze buduci rok bude o jeden maraton s krasnou tratou menej :cry:
25.05.2009 - 15:55:31
00
keyboard_arrow_up