na bike-forum.cz sa jeden manik venuje tuningu suntouriek, vola sa tam tusim milan1.
chcem sa spytat ci mu niekto z vas daval tunovat svoju suntourku a ako je s nou spokojny ???

vraj na nich meni stieracie kruzky, puzdra a samozrejme vymeni olej.dokonca robi aj zasahy do tych nerozobratelnych olejovych patron bez toho aby stratili tlak.
a najlepsie na tom vsetkom je, ze tam spravi aj cosi take ako open-bath, vidla ma zrazu mazanie olejom...citlivost skoro jak marzocchi...a vlastny lockout..aspon som tak pocul a cital. a to vsetko za 1000 CZK.jeho stranky su www.tuning-test.cz keby vas to zaujalo...


ked je niekto kto ma skusenost tak nech prosim napise svoje skusenosti s jeho tuningom...
23.11.2005 - 16:03:42
00
2gengar:
aj ja som nedavno pozeral tu stranku a vyzera ze on to mysli fakt vazne a ked som cital forum na jeho stranke tak tam tvrdil ze napr. vytunena suntourka xc pro je potom lepsia ako vacsina xc vidlic od macochy...tiez som zvedavy ci to niekto potvrdi...
23.11.2005 - 18:09:29
00
mi skoro vypadli oci ked som videl obycajnu XCP-75 s vlastnym olejovym mazanim.vnutorne nohy boli doslova vykupane v oleji po kazdom zasunuti.rozmyslam, ze si mozno zadovazim macochu v suntour prevedeni za polovicnu cenu ;)
23.11.2005 - 19:23:58
00
hmm, a dava aj zaruku na tie podomacky urobene vidly ?...lebo vyrobca asi take zasahy neoceni...
23.11.2005 - 23:23:38
00
no na bike-fore ho moc radi nemaju, je na svoje vyrobne tajomstvo dost skupy a riadne si tam rozbalil kseft...ale nic to nemeni na tom, ze o tych vydlach ocividne cosi vie...normalne nad tym rozmyslam, teraz cez zimu by to bolo idealne, by mi ta vydla moc nechybala...este riadne pobrowsujem BF a uvidim
24.11.2005 - 09:38:16
00
to bobo: ty by si po x pokusoch, ktoré niečo stoja nebol skúpy?
O obrovskom kšefte za tie peniaze? pochybujem. Nezabudni že to chce čas, vyladiť a spraviť poriadne, alebo si myslíš, že to má ako výrobnú továreň? :-))

Inak aj o tom premýšlam.
25.11.2005 - 15:13:52
00
jasne ze by som bol skupy :) ...vsetko co vravim, ze na bike-fore ho nemaju radi ;) teda hlavne taki borci co by to dokazali spravit sami a nevedia ako, ja ani neviem ako, ani by som sa do toho rozhodne nehrnul, mne aj keby to povedal, tak sa na to vykaslem...netvrdim ze na tom trha strasne peniaze, vravim len, ze je asi neseriozne si tam robit reklamu...ale inak vsetka cest, ta zmena za to asi stoji
25.11.2005 - 18:47:31
00
poznam robotu toho typka. chalani, on je na tom asi tak ako som bol ja... proste som si vsetko prerabal... tak aby fungovalo. je sikovny. zazrak necakajte, ale kludne to tam poslite. ja som jeden taky shit co vraj /podotykam vraj/ ON tunoval stlacal a chodilo to lepsie. o dost. vec je, naco cechy... veci tohto typu sa daju robit aj doma. /aj naplnic uzavretu patronu na prvom modely RS sid sa da... ked viete ako na to.../
ak si z toho spravil business - klobuk dolu. ja som bol na to asi moc lenivy. alebo som si nasiel lepsi job...
26.11.2005 - 02:20:58
00
Milan mi robil tuning tlmica na Suntour XCP 75 LO, a mozem povedat ze ta vidla sa zmenila na nepoznanie. Zrazu pekne fungovala, chodila jedna basen a aj tlmila, aj lockout fungoval. Tuning stierakov atd som si robil sam, podla rad ktore mi Milan poskytol. Myslim ze je to rozumna cesta, ked clovek nema peniaze na skareba, abo macochu. No dovolim si uozornit na cenu postovneho, ktora moze celu zalezitost o dost predrazit, ked posielate celu vidlu.
11.12.2005 - 11:06:04
00
Mám Manitou Splice Comp a upravoval som ju podla indicii od Milana. Je to slušná makačka a keby som poslal vidlu Milanovi, tak ma to výjde podstatne lacnejšie. Skúšanie olejov,vazelín, práca na sústruhu, tesnenia na zakázku...

Teraz si už nikto nemôže nikto dovoliť povedať, že Manitou má problém s luxusným chodom. Pre predstavu po vybratí pružiny, sa vonkajšie hohy zasunú uplne ľahko aj s tlmičom (kompresia) a vysúvanie ide podla určitých zákonitostí, ale tiež plynule.

Z vlasnej skusenosti to stojí za tie peniaze.
16.02.2006 - 14:59:01
00
Problem tychto vytunovanych vidlic je v tom, ze napr. tuhost nijak nevytunis...Cize budes mat vidlu ktora pekne chodi, ale bude sa krutit ako povodna nevytunena:)
16.02.2006 - 19:47:07
00
to máš plnú pravdu.
Ja mám nohy 30mm a pri váhe 65kg, v pohode.
Milan ponúka Suntu XP PRO s 32mm nohami, čo je bez problémov dostatočné.
17.02.2006 - 07:52:48
00
Ja som si sam robil to otvorene olejove mazanie, vidla ma omnoho lepsi chod ako s vazelinou, a menil som olej z 11W na 7,5W nieje az take tazke si to urobit doma.
01.08.2006 - 12:50:01
00
Ja som si sam robil to otvorene olejove mazanie, vidla ma omnoho lepsi chod ako s vazelinou, a menil som olej z 11W na 7,5W nieje az take tazke si to urobit doma.


super! už len zmenšiť odpory a prerobiť tlmenie :lol:
01.08.2006 - 13:18:50
00
tak hod neaky popis :lol:
01.08.2006 - 13:38:35
00
keyboard_arrow_up